Yukarı git

17 Kasım 2018, 21:09:57
Reklamlar  

Gönderen Konu: Ankara Akota Ekspertiz Rezaleti  (Okunma sayısı 1327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

salfa

• Yeni Üye
  • *
Ankara Akota Ekspertiz Rezaleti
« : 08 Mart 2016, 01:44:33 »
  Öncelikle herkese merhaba... Foruma uzun süredir girmediğimden kullanıcı adımı ve şifremi unutmuşum ve maalesef yeni üyelik açmak zorunda kaldım.

Alfa 156 2006 model ve 215.000 km'deki aracımı 1 hafta önce satışa çıkardım. Bugün bir beyefendi aradı ve araca bakmak istediğini söyledi. Randevuyu Akota'dan alması üzerine orada buluştuk. Kendisinin sanırım dolaylı olarak tanıdığı imiş. Uzatmadan aracımı aldılar, bizde o sırada beyefendi ile sohbet ettik. Yaklaşık 20 dk sonra ekspertizi yapan usta aracın başına geldi.

Aracın mekanik olarak eksiklerinden elindeki listeden saymaya başladı. Kısaca aracımdan bahsedecek olursam ilk sahibiyim ve araç konusunda titiz bir insanım. Sonuçta kendi canımı ve ailemin canını emanet ediyorum. Bakımlarını aksatmam. 190.000 km'de alt takımları komple yenilendi, 200.000'de triger seti gibi ağır bakımları tamamlandı ve 4 ay önce komple fren bakımı yapıldı (Diskler balatalar vs.).

Ustanın listesine göre alt takımdan bir çok parçanın değişmesi gerekiyor, ön/arka disklerin balataları ile değişmesi gerekiyor, radyatör su kaçağından dolayı değişmesi gerekiyor, şanzıman yağ akıtıyor, el freni teli değişmesi gerekiyor vs. vs. Beyefendi ortalama masrafını sorunca minimum 6.000 TL cevabı geldi ve nevrim döndü. Tanıdıkları diye çok sesimi çıkartamadım, bir şey söyledim sadece burada polemiğe girmiyoruz cevabını aldım bende ayıp olmasın diye uzatmadım.

Fakat yapılan resmen terbiyesizlik. Alt takımı değiştireli 1 yıl oldu olmadı. Hadi onu hor kullandık diyelim yazdınız. 4 ay önce daha 5.000 km yapmış diskleri ve balataları yazmak nedir. El insaf. Düzenli olarak periyodik bakıma giren ve ağır bakımları düzenli yapılan bir araca minimum 6.000 TL masraf çıkartmak hangi ticari ahlaka sığar ? Araca ne yol testi yaptılar ne kompresyon testi vs. Sadece lifte kaldırıp(onuda sanmıyorum) ezbere birşeyler yazmak mıdır ekspertiz ?

İnsanlara yalancı konumuna düştüm. En son kendimi aklamak için diskleri ve balataları değiştirdiğim ustayı beyefendinin yanına hoporlörü açarak aradım ve abi benim diskleri ne zaman değiştirdik diye sordum. Adam baktı ve 4 ay olmuş dedi, yalancı konumundan bir nebze çıkmış oldum. Daha sonra aracı kullanmasını rica ettim, alt takımdan 1 gram bile ses gelmediğini fren testi yapıp araçta en ufak sapma titreme hoplama zıplama olmadığını kendisinin görmesini rica ettim.

Beyefendi durumun masraf çıkartmak için mi yoksa gerçekten liste bu mu diye sormaya servis müdürünün yanına gitti kullanım sonrası. Disklerin ve balataların 4 ay önce değiştiğini, alt takımların 1 yılı doldurmadığını iletmesini rica ettim. Servis müdürü aşınma gördüyse yazmıştır. Abartı elbet vardır ama olasa olsa 1.000 TL'dir demiş. 4 disk 4 balata bile yetkili serviste 1.000 TL'yi geçerken abartısı nasıl 1.000 TL olur ?

Aracımı satıp sıfır dizel otomatik araç almak istiyorum. Ama sırf bu Alfa'nın Ankara daki tek yetkili servisi Akota yüzünden Giulietta düşünmem bile. Hyundai i30 düşünüyordum, ekspertiz için beklerken Giulietta'yı inceledim ve acaba demiştim. İğrenç tutumları yüzünden Akota kafamdaki acabayı bile direk kapattırdı sağolsun.

Uzun lafın kısası, ben bugün çok şey söylemek istedim fakat tanıdık dedikleri için söyleyemedim. Oraya uğrayan Alfa dostları varsa veya orada emek harcayan bir çalışan bu yazıyı okuyorsa lütfen yetkililerine iletsin. Ankara'daki tek Alfa servisi olarak bu kadar vurdum duymaz olmasınlar...

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Ynt: Ankara Akota Ekspertiz Rezaleti
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2016, 09:16:56 »
Geçmiş olsun büyük tatsızlık olmuş.

Alt takımlarda ufacık bir boşluk dahi olsa değişimi gerekiyor diyebilirler. Nitekim benim değişip de gittiğimde antep topçuoğlu alt takımların da değişimi gerekiyor demişti. Ama hissedilen hiçbir şey yoktu.

Yetkili servis bu adı üstünde. Hele ki araç kendisinde bakımlı değilse bu tarz tutumları sergilemeleri normal ama disk ve balata (yanlış monte edilmediği sürece) öyle 5000 km'de kendini bırakacak şeyler değil.

Benzer duyguları ben de yetkili servisten 100.000 bakımı diye 5000 tl'lik hesap kitlenmesinden dolayı hissetmiştim.

Ama ne diyeyim, şu duyguyu da kullandığım markalardan hiçbirisi vermedi bu zamana kadar.

ahmet.guvenc

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Ankara Akota Ekspertiz Rezaleti
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2016, 10:54:39 »
ankara gibi bir şehirde tek yetkili servis olması tedirgin edici gercekten, ben birkaç kere gittim henuz bir negatif durumla karşılaşmadım. çıkardığı rapor, aracın satılması durumunda bakım için kendilerine getirilme ihtimali için şişirilmiş ise gercekten cok uzucu. eger yetkili servislerin tumu bu tutum içerisindeyse en iyisi sadece servis kayıtlarını gormek için gidilmesi. neticede a dan z ye didik didik bakan birsürü computest var. alıcının istediği yere goturulebilir

Sent from iPhone
« Son Düzenleme: 08 Mart 2016, 10:56:46 Gönderen: ahmet.guvenc »

salfa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2016, 12:23:59 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
ankara gibi bir şehirde tek yetkili servis olması tedirgin edici gercekten, ben birkaç kere gittim henuz bir negatif durumla karşılaşmadım. çıkardığı rapor, aracın satılması durumunda bakım için kendilerine getirilme ihtimali için şişirilmiş ise gercekten cok uzucu. eger yetkili servislerin tumu bu tutum içerisindeyse en iyisi sadece servis kayıtlarını gormek için gidilmesi. neticede a dan z ye didik didik bakan birsürü computest var. alıcının istediği yere goturulebilir

Sent from iPhone

İşin ilginci yazılı evrak dahi vermiyorlar. 6.000 TL masrafı çıkartmayı ve birşey sorunca bizim ustalarımız çok iyi polemiğe girmeye gerek yok demeyi biliyorlar. Ama kendilerine güvenip yazılı(imzalıyı zaten geçtim) kağıt parçası bile veremiyorlar. Hoş bir tutum değil...

Ormanci

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    85 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2016, 16:10:52 »
Eh bu durumda böyle bi ekspertize itimat eden/edecek alıcıda da kabahat aramalı bence.

O yüzden hiç sallamayın derim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Adam da gidip oraya inanıyorsa, üzerine üstlük yazılı da bi belge alamıyorsa, Doğubank esnafı gibi "garantisi benim aaaaabiiiii" tarzındaki yaklaşıma itimat ediyorsa, diyecek birşey yok.

Bence boşa üzülmeyin, sinirlenmeyin.

Genelde millet kızar, tamircilere, tanıdık ustalara götürüldü mü böyle oluyor diye ama "yetkili" denenleri de görüyoruz işte Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: ankara akota ekspertiz rezaleti 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.