Yukarı git

19 Kasım 2017, 04:23:38
Reklamlar  

Gönderen Konu: Amsterdam - Paris  (Okunma sayısı 7011 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
Amsterdam - Paris
« : 10 Mayıs 2012, 12:31:44 »
Fotograflarımız konu başlığında Amsterdam muhabbeti geçince gidenlere sorayım dedim. Haziran ayında 20 günlük bir Avrupa gezisi yapıyorum. 2 gece Amsterdam, 3 gece de Paris'te kalacağım yerleri henüz kesinleştiremedim. Bu iki şehir için önereceğiniz uygun yerler var mı?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
159 1.9 JTDm Distinctive

CSQV

• Alfista
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Ynt: Amsterdam - Paris
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2012, 17:07:47 »
Hostel tarzı yerler uyar mı yoksa biraz daha lükse mi kaçarsınız? Tek mi gideceksiniz yoksa eşle dostla mı? Ona göre bir şeyler söyleyeceğim. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2012, 17:24:01 »
Kız arkadaşımla gidiyorum. Uygun fiyatlı otel ya da 2 kişilik odası olan güzel hostel olursa iyi olur. Lüks kesinlikle aramıyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İlla en merkezi konumda da olması gerekmiyor.

159 1.9 JTDm Distinctive

CSQV

• Alfista
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2012, 18:13:32 »
O zaman benim kaldığım yerler olmaz sanırım. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2012, 18:48:13 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
O zaman benim kaldığım yerler olmaz sanırım. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

CSQV

• Alfista
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2012, 19:05:09 »
Amsterdam da kız arkadaşla gidilecek son yerlerden ya. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yani red light değil de, en azından kabinler var 2 euro atıyosun ortada striptizci çıkıyor, o izlenmeli. Değişik bir deneyim sonuçta. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

CSQV

• Alfista
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2012, 20:35:58 »
Amsterdam'da kaldığım yerin adını hatırlayamamıştım. 2 kişilik odaları da var. Biz 3 kişilik odada kaldıydık, lcd ekran bile vardı. Queen's Day festivali zamanı gitmiştik ve ona rağmen pahalı değildi çok.

Şehrin meydanı Dam Square'e tramvayla 10-15 dakika.

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2012, 09:40:55 »
Amsterdam'da kaldığım yerin adını hatırlayamamıştım. 2 kişilik odaları da var. Biz 3 kişilik odada kaldıydık, lcd ekran bile vardı. Queen's Day festivali zamanı gitmiştik ve ona rağmen pahalı değildi çok.

Şehrin meydanı Dam Square'e tramvayla 10-15 dakika.

Teşekkür ederim. Baktığım tarihlerde müsait gözüküyor. Alternatifler arasına ekledim.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

159 1.9 JTDm Distinctive

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2012, 11:18:16 »
2010 yılında 2 günlüğüne Pariste 2 yıldızlı bir otelde kalmıştım. Öyle çok konforlu değildi, fiyatı da uygundu ancak yeri çok iyiydi. Size şöyle söyleyeyim Eyfel kulesinden otele yürüyerek gitmiştik (Not; böyle diyince çok yakın anlaşılmasın, sadece kastırınca yürüyerek bile ulaşabiliyorsun). Tek otobüsle de merkezi yerlere ulaşabiliyorsun. Booking.com dan bulmuştum. Linki ve otelin adı aşağıda. Oteli işleten/veya resepsiyon da çalışan 2 tane yaşlı amca vardı ve çok şekerlerdi ve acayip yardımcı oluyorlardı. Çat pat da ingilizce biliyorlardı. Amacınız bizim gibi Paris'i gezmek ve oteli sadece geceyi geçirmek için arıyorsanız çok uygun biryer.

Residence Villiers **
68 Avenue De Villiers, Palais des Congrès, 75017 Paris

CSQV

• Alfista
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 11 Mayıs 2012, 11:31:11 »
Villiers diye bir metro durağı da vardı sanırım, metro durağına yakın olması güzel. Muhit de güzeldi yanlış hatırlamıyorsam.

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #10 : 11 Mayıs 2012, 11:49:42 »
Otelden beklentim sadece temiz ve uygun fiyatlı olması. Bütün gün yürüyerek gezdikten sonra, istediğim sadece rahat bi uyku Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Oteli inceledim, fiyatı da makul. Teşekkür ederim.

159 1.9 JTDm Distinctive

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #11 : 11 Mayıs 2012, 11:56:53 »
Villiers diye bir metro durağı da vardı sanırım, metro durağına yakın olması güzel. Muhit de güzeldi yanlış hatırlamıyorsam.
Evet metro istasyonundan yürüyerek varmıştık otele.

may-alfa

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 13 Mayıs 2012, 10:35:22 »
Fotograflarımız konu başlığında Amsterdam muhabbeti geçince gidenlere sorayım dedim. Haziran ayında 20 günlük bir Avrupa gezisi yapıyorum. 2 gece Amsterdam, 3 gece de Paris'te kalacağım yerleri henüz kesinleştiremedim. Bu iki şehir için önereceğiniz uygun yerler var mı?
Kız arkadaşınızla gidiyorsanız, Amsterdam'a sizi bekar olarak göndermeyeceğini ve son Amsterdam seyahatınız olacağını da göze almalısınız Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap . Ya da gittiğiniz de Damm Meydanı ve Tekne gezisiyle gezinizi tamamlarsanız sıkıntınız olmaz.
Ama Paris bir başka olur kız arkadaşınızla, ben gitmedim ama iki gün önce arkadaşlar Paris'ten geldiler ve öve öve bitiremediler. Şimdi de eşleriyle tekrar gidecekler.
Amsterdam'da kalmadım Deventer'de bir arkadaşta kaldık. Kiralık bir araba vardı (Almanya plakalı) ara sokaklarda biraz tahrip etmişlerdi daha sonra Amsterdam da kapalı bir otoparka çektik fakat 8 saate 2 araba için 60 euro para verdik. Araba bence kesinlikle kullanmayın çok külfetli, adamların toplu taşıma araçları çok iyi ve heryere ulaşabiliyorsun.

06 BH 3809 156 1.6 2004

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #13 : 27 Haziran 2012, 10:27:05 »
Evet arkadaşlar dün gece Türkiye'ye döndüm. 20 günlük gezinin ardından sabah işe gelmek biraz garip oldu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Amsterdam'da kaldığım otel; Hans Brinker Budget Hotel
2 kişilik oda için toplam gecelik €84 ödedim. Odalar çok küçük, epey büyük bir hotel/hostel. Temizliği ise iyiydi. Ancak Red Light tarafına 15 dakikalık yürüme mesafesinde. Giderken pek sorun olmuyor da gece dönüşte biraz sıkıntı..
Van Gogh Müzesi, Heineken Müzesi, Kanal gezisi, Damm meydanı, Çiçek Pazarı gibi yerler ilgi çekebilir. Ama vaktimin çoğunu Excalibur'da geçirdim. Hatta otelden çıkış yaptıktan sonra trene kadar olan 3 saatlik boşluğumu bile orada geçirdim elimde bavullarla Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Mekanın tshirtünü de satın alıp Graspop Metal Meeting 2012'de giydim. Baya insan ilgi gösterdi. Bu tarz müziği sevenler mutlaka uğrasınlar.
İlk baktığım hostellerden biri Heart of Amsterdam'dı ancak boş yer yoktu. Lokasyonu muhteşem. Red Light'ta konumlu ve Excalibur'a sadece 220 metre Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Paris'te de 4 gün geçirdim. Her gün sabah 9 akşam 12'ye kadar gezdim. Eğer süreniz kısıtlıysa ciddi bir araştırma ve plan yapın. Kaldığım otel ise Hotel de la Herse d'or.
Bastille'de konumlu otel metro istasyonlarına çok yakın ve ana cadde üzerinde. Temizliği gayet iyiydi. 2 kişilik oda için gecelik €80 ödedim. Fiyat performans olarak kesinlikle çok iyi. Tek sıkıntısı asansörü yok. Bavulunuz benim gibi agırsa ve odanız 5. kattaysa biraz sıkıntı olabiliyor..

Özetle Paris'e doydum, ama Amsterdam'a kesinlikle tekrar giderim. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2012, 10:33:02 Gönderen: okten »

159 1.9 JTDm Distinctive

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #14 : 27 Haziran 2012, 11:05:29 »
Hoşgeldiniz yurdumuza. Zaman bulunca güzel fotoğrafları da bekliyoruz. Otel fiyatları bana çok makul geldi. Özellikle Paristeki otelin konumuna bakılırsa çok iyi rakam. Notre Dame'ın dibinde. Bir de şahsi fikrim bu tarz gezilerde benim için önemli olan otelin konumu ve rahat ve dinlenebileceğim bir uyku. Odaların çok büyük olması çeşitli imkanlar sunması beni ilgilendirmiyor. Çünkü otele sadece yatmaya geleceğim için mesele yok. Geçen hafta Zagreb'de kaldığım otelin odası şu an Bursa'da kaldığım otel odasının yarısı büyüklüğündeydi neredeyse. Gecelik de €90 ödedim. Ama zaten sadece uyumaya geliyordum otele.

Seo4Smf Tagleri: paris amsterdam 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.