Yukarı git

14 Kasım 2018, 12:44:20
Reklamlar  

Gönderen Konu: Alınık: Alfa 145&146 (VW Polo Alındı)  (Okunma sayısı 8956 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metintekin

• Üye
  • *
Ynt: ACİL ALINIK ALFA 145 & 146
« Yanıtla #15 : 05 Mart 2012, 15:59:27 »
Ruhsat-plaka nerde nasıl ne kadar sürede ve kaç liraya değişiyor arkadaşlar?
Trafik şube diye biliyorum ama süresi ve ücreti ne tutar?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

CSQV

• Alfista
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #16 : 05 Mart 2012, 16:05:36 »
Valla ben plakayı değiştirmemiştim. Bilemiyorum o yüzden. 3 hafta oldu tam aracı alalı, 2 gün önce evime postalamışlar ruhsatı.

CSQV

• Alfista
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #17 : 05 Mart 2012, 17:44:25 »
Alın siyah 145'i. Şöyle bir şey yaparsanız enfes olur.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

metintekin

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 05 Mart 2012, 21:26:19 »
Ruhsat nasıl yani postaylamı gelicek hocam?
Saolun valla sizde olmasanız ilgilenen pek yok:) resimdeki gibi yapıcam o jantları nerden kaca alabiliriz?

Babamla konustum maddi olarak birazını o vericek ilk aracım için böyle sözü vardı. Dedigim gibi Alfa almama pek sıcak bakmıyor. Biraz kızdı falan şimdi gerek yok askerden önce alma dedi. Bende karar verdim dedim gel göstereyim ilani dedim ama bakmadi bile. Böyle olunca bütün hevesi kaçıyo insanın napıcam bilemedim. Veririm parayı naparsan yap bidahada araba diye gelme bana okulun bitince harclikta yok ona gör yap hesabını dedi. Bi araba yüzünden aram bozulsun istemiyorum ama kafayada taktım. Çok kararsızım şuanda Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

CSQV

• Alfista
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #19 : 05 Mart 2012, 22:14:17 »
Evet kargoyla geliyor. Geçici ruhsat belgesi veriyorlar size aslı gelene kadar polis falan çevirirse artık onu gösteriyorsunuz. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimdeki jantlara teledial deniyormuş, nereden alabilirsiniz bir bilgim yok. Sizin askerlik ne zaman bu arada? Bence bir an önce karar verin niyetinizi gösterin, babanız da sıkılmış olabilir sizin kararsızlığınızdan belki. Okul bitince harçlık yok olayı yalan olur zaten, tipik baba lafları.

Şu albümden birbirinden güzel 145'lere bakabilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 05 Mart 2012, 22:17:13 Gönderen: CSQV »

metintekin

• Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 06 Mart 2012, 00:05:30 »
Okul biterse bu sene gidicem askere. Para vermiycem laflarından cok alda ne halin varsa gör diyip ilgileniceği yerde başından savması moralimi bozdu inan hiç keyif heyecan kalmadı lanet olsun diycem en sonunda. Bu yetmezmiş gibi alfisti forumunda çok bilmişler saçma sapan şeyler yazdı onada kafam bozuldu vallahi lanet olsun diycem en sonunda kendi bütçemle dandik bi araç alıp geçicem o olucak yani. İnsanda heves bırakmadılar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tatmir07

• *
  • 89 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
« Yanıtla #21 : 06 Mart 2012, 10:33:21 »
Sayın @metintekin, biraz önce buraya çok uzun bir yazı yazmıştım, hevesinizin kırılmaması üzerine, bütün bu süreçlerden birçok kişinin geçtiğine dair hem kendi anılarımı anlattığım, hem de çeşitli bilgileri paylaştığım ve sizi motive edecek bir yazı idi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ancak saçma sapan bir klavye hatasından hepsi uçtu gitti  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sinirlerim bozuldu. Üzgünüm ama yazdıklarımın tamamını aynen nasıl yazarım bilemiyorum heves meves kalmadı  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Özet geçersem 2. el araç almanın sabır ve zaman işi olduğu, binlerce forum sitesinden birçok saçma sapan yorum arasından sağlıklı bilgileri alabilecek ve seçebilecek yetkinliğinizin olduğu ve çok gerekirse zamanı kullanmanızı, acele edip "dandik" bir araba almaktansa sabredip (birkaç hafta daha belki) içinize sinen bir araç almanızın daha sağlıklı olacağı, benim kendi aracımı almadan önce 4 ay fiyat araştırması 1 ay da ciddi alıcı gözüyle araç bakarak kendi Alfamı aldığıma dair bir yazıydı. (Baksana özetim bile bu kadar uzun sürdü, yazının aslını düşün  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )

Neyse metin kardeşim moralini bozma, takıldığın herşeyi burada paylaş. Bu forum bunun için var. Kolay gelsin.

metintekin

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 06 Mart 2012, 14:01:21 »
Barış bey elinize sağlık saolun kıymetli yazınız için. Beni çocuk gibi azarlayan halden anlamayan alfistide denen burnu havada olan forum sahipleride hiçbir sebep olmadan üyeliğimi silmişler çokta umrumdaydılar. Sizler gibi değerli insanların olduğu az ama öz alfatürk ailesine tekrar selamlar. Kısmetse en kısa sürede bende aranıza alfamla katılmak buluşmalara dahil olmak isterim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Son duruma gelicek olursak siyah 145 yalan oldu. Kusadasında ekspertiz yapıcak yer yok. Fiat servisini aradım yapmiyoruz dediler. Bende ekspertizden geçmeyen araç almayı sağlıklı bulmuyorum. Satıcıya rica ettim yakıt parasınıda vereyim gelin İzmire ekspere sokalım alıcıyım dedim gelemem dedi

Yeni bulduğum araç var ama bu sefer nazar değmesin diye kesinleşmeden yazmıycam. Bugün bakıcam kısmetse:)

Tuncay N

• *
  • 315 Mesajı Toplam
    407 Kere Beğenildi
« Yanıtla #23 : 06 Mart 2012, 14:21:55 »
Forum böyle şeyler için var. Tabii ki bilgi ve yorum istemekte özgürsünüz. Bunu doğru başlıklarda, doğru konular açarak yaptıktan sonra hiç bir sakıncası yok. Burasının varoluş amaçlarından biri zaten bu. Tabii yardım isterken forum üyelerine sitem etmek de yanlış, hepimizin özel hayatları var ve herkes her zaman foruma aktif katılamayabiliyor, bazen bakıp çıkabiliyor, hiç giremeyebiliyor veya bilgisi ya da yorum yapabilecek durumu olmadığı için bir şey yazmamayı tercih ediyor olabilir. Burası da yeni gelişen bir forum ve aktif okuyucu sayısı hiç de fena değil, ancak henüz aktif yazan arkadaşların sayısı çok fazla da değil. Bu durumda bazı konuların çözüme kavuşması bir kaç günü bulabiliyor. Bu durum yıllardır alfa romeo kullanıcılarının girdikleri bir çok forumda da böyle aslında Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Hatta daha bile uzun olabiliyor bir çok sorunun çözümü. Bu da Alfa Romeo markasının çok yaygın bir marka olmamasından kaynaklanıyor.

Siz kurallara uyun, kimseye sitem etmeden doğru başlıklarda yardım bekleyin, mutlaka yardımcı olan arkadaşlar çıkar. Çıkmasa bile bu onların kötü niyetinden değil, görmediklerinden, zamanları olmadığından falan olur en fazla Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ben bu forumun katılımcılarından, forumun kurulduğu günden itibaren hiç kötü niyetli birini görmedim. Bugüne kadar haberim olduğu kadarıyla bu forumdan kimse atılmadı. Zaten kimseye karşı hakaretvari bir çıkış yapmadığınız sürece de öyle bir şey kolay kolay olmaz. Kendinizi "arkadaş grubunuzun içinde" gibi hissedin. Zaten içinde otomobil sevgisi filizlenen bir insanın amacı hiç kimseyi tanımadığı bir ortamda ne kadar kötü olabilir ki?

Ben de bu aralar çok yoğun olduğumdan dolayı sadece bir kaç dakikalığına bakıp çıkıyorum, bu yüzden bugüne kadar seçim sürecinizde yardımcı olamadım. Bir de şunu unutmayın ki, siz yardım bekliyorsunuz ama bazı insanlar da sizin seçiminizden dolayı üzerlerinde mesuliyet hissetmek istemiyor olabilirler. Yarın öbür gün aldığınız araçta bir şey çıkarsa kendilerini kötü hissedebilirler. Ben de bugüne kadar çok insana alfa alması konusunda vesile oldum ama aldıkları araçlara hiç kefil olmadım. Bizim size internet üzerinden yardımcı olabileceğimiz konu çok fazla değil zaten, sizin görüp bakmanıza, baktırmanıza kalıyor daha çok.

Umarım kısa zamanda istediğiniz alfaya kavuşursunuz. O heyecanı çok iyi biliyorum... Bu günlerin hayatınızın en güzel günlerinden olduğuna-olacağına eminim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

CSQV

• Alfista
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #24 : 06 Mart 2012, 15:17:09 »
Metin kardeşim senin şu anki durumunu çok iyi anlıyorum. Ben de aracımı alalı 3 hafta oluyor ve ilk arabam. Alfa olması da güzel bir olay ilk aracımın. Üniversite'desin sanırım, benim de 4 sene arabam yoktu, ama mezuniyete doğru artık arabam olsa da gidemediğim yerlere gidebilsem hevesiyle yanıp tutuşuyordum. Aylarca memlekette oto pazarlarında ve galerilerde sıfır olsun 2.el olsun araba baktım. Her gün akşam saatlerce internetten araç baktık 2.el sitelerinde. Forumlarda sayfalarca yazı okudum. Polo da baktım, Golf de baktım, Astra olsun, Mazda 3 olsun, C4 olsun çeşit çeşit araba baktım. Alfa hiç akıllarda değildi. Çünkü daha çok mantıklı düşünüyorduk. Alfa'yı zaten yıllardır severiz babamla birlikte, ama hiç bir zaman almayız fikri kafalardaydı. Mantık VW diyordu ama gönül Alfa. Hayat da her zaman mantık değil zaten, o yüzden bir gün sahip olduğum aracın ilanını gördüm ve gönül koydum araca. Sonunda anlaşıp çok şükür satın aldık.
Bu süreçte en başından beri babamın dediği bir laf vardı, o da şuydu hatırlıyorum: "Herhalde hiç üstünde durmadığımız bir aracı alıp çıkıcaz artık durum onu gösteriyor" Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Öyle de oldu.
Yaptığımız hata baştan bir bütçe ya da kriter belirlememekti. Marka seçimi ya da segment seçimi hiç yapmadık. Sen en azından onu yapmışsın. Bu işler tamamen kısmet. Peugeot 206+ bile alabilirdim ben, kapısından döndüm araçta abs olmadığı için. Ya da yeni astra da alabilirdim ama o kadar para da vermek istemedim, orta şeker fiyatta bir araç almak istedim. Artık bir an önce olup bitsin de deyip sıkıldığım da çok oldu. Yani 10 yaşında bir golf ya da corsa verseler ona razıydım ama sonra işte bir şekilde bu sahip olduğum aracın ilanı koyuldu ve bir kaç gün sonra arayıp aracı aldım.

Hakkında hayırlısı neyse o olsun.

omuslu

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : 06 Mart 2012, 15:54:06 »
Diğer taraftan neden silindiğinizi anlamadıysanız biraz düşünün derim. İki tarafıda takip eden biri olarak, hem onlardan yardım isteyip hemde arkalarından bilgisiz cahiller diyorsunuz. Üstüne burnu havadalar diye hitap ediyorsunuz. Bu ne yaman çelişkidir. Oradakilerde buradakilerde (nasıl bir lafsa buda Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ) sizin yararınıza dokunacak şeyler tavsiye ediyor, ne yapacaklar altlarındaki arabayı size mi verecekler. Sonuçta aradığınız 15 senelik araçlar.

Sizin yarın burası içinde benzer ifadeler kullanmayacağınızı nerden bilicez?

metintekin

• Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 06 Mart 2012, 16:13:29 »
Öncelikle yazılarınız için tekrar teşekkür ederim. Başka bi araç buldum şimdi çıkıp bakıcam kısmetse.
Diğer forumda hakaret etmedim kimseye. Tam tersi onlar beni küçümsedi git başka bişey bak çürük elma alma bişeyden anlamıyosun tarzında yorumlar yaptılar. Bende bütçem bu buyrun 9bine daha düzgün bir araç varsa lütfen yardımcı olun dedim. Kimseye cahil demedim hakaret etmedim.
Ben yardım ve bilgi istedim ama resmen hor gördüler. Neyse sorun değil canları sağolsun. Ama neden dolayı attılar bari bi sebep belirtselerdi bunu hak ettiğimi düşünmüyorum.
Bi haftadır araç arasam neyse ama 4ay oldu ve artık aldım aldım yoksa en az bi sene ertelemem gerekicek ve belki bu arada parada buhar olucak o yüzden artık araç alma taraftarıyım.Şimdi çıkıyorum en kısa sürede görüşmek üzere iyi forumlar.

metintekin

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 04 Nisan 2012, 00:47:43 »
1ay sonra tekrar merhaba arkadaşlar
Geçen sürede önce Mazda 323 Hb sonrada ClioHb te karar verdim. Hatta ClioHb almak üzereyim bile denebilir ama gönlümde hala alfa sevdası yattığı için son kez ilan arıyım dedim ve bugün konan ilan son kez aklımı çeldi. yarın clio dan önce Alfa 145 e son bir şans vericem eğer indirim olursa ve araç iyiyse almayı düşünüyorum aile karşı çıksada artık onlarda bıktı. ne alıyosan al demeye başladılar. aynen öyle nede olsa aracı onlar değil ben yürütücem. hayırlısı bakalım.
araç hakkında yorum yapabilirseniz sevinirim. herkese iyi forumlar
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

halil

• *
  • 116 Mesajı Toplam
    135 Kere Beğenildi
« Yanıtla #28 : 04 Nisan 2012, 09:02:07 »
fotoğraftan ve açıklamalardan iyi görünüyo ama iyi bir serviste kontrol ettirin.10000 tl gibi rakamlara alırsanız iyi olur.

cetiner

• *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #29 : 04 Nisan 2012, 13:45:44 »
Burdan fikirde bulunmak güç,iyi bir ustaya gösterilmesi lazım yalnız acıklamalar dogruysa iyi görünüyor.Karar verdiniz mi askerden önce araç almaya?

Alfa Romeo 147 ti

Seo4Smf Tagleri: alfa amp acil alınık 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.