Yukarı git

22 Kasım 2017, 01:47:26
Reklamlar  

Gönderen Konu: Alfaturk Lastik Merkezi  (Okunma sayısı 79717 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Ynt: Alfaturk Lastik Merkezi
« Yanıtla #60 : 11 Nisan 2012, 10:00:05 »
Sağolun Emrah Bey, o başlığı biliyorum ve takip ediyorum. Ancak ben daha hangi lastiği alacağıma karar veremedim ki Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #61 : 12 Nisan 2012, 16:47:49 »
Dunlop Dunlop SportMaxx RT modelinin değerlendirme puanları çok yüksek çıkmış. Good Year asym2 ve Conti SC5'ten daha iyi.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #62 : 12 Nisan 2012, 17:00:21 »
Lastiğin aldığı puan kadar kaç oyla bu ortalama puana ulaştığı ve kaç mil tecrübeyle puanlandırıldığı da önemli. Dunlop'u 2 kişi 11.000mil tecrübe ile puanlamış. Asymmetric II'yi 61 kişi 191.968mil, Conti SC5'i ise 12 kişi 98500mil tecrübe ile puanlamış.

159 1.9 JTDm Distinctive

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #63 : 12 Nisan 2012, 17:14:01 »
Lastiğin aldığı puan kadar kaç oyla bu ortalama puana ulaştığı ve kaç mil tecrübeyle puanlandırıldığı da önemli. Dunlop'u 2 kişi 11.000mil tecrübe ile puanlamış. Asymmetric II'yi 61 kişi 191.968mil, Conti SC5'i ise 12 kişi 98500mil tecrübe ile puanlamış.

Haklısın, ona dikkat etmemişim. on bin tane sekme açınca o gözümden kaçmış. Sürekli lastik araştırıp, bayi telefonlarına ulaşıp fiyat almaktan algım daraldı  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Benim gibi biraz takıntılı olunca böyle oluyor. Düşündüğüm her lastiği inceleyeyim, fiyat/performans araştırayım, güvenliğime halel gelirmi v.s v.s diye çok zaman ayırıyorum. Çantamda bayi/model/fiyat listelerini yazdığım bir not kağıdıyla dolaşıyorum  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #64 : 12 Nisan 2012, 19:23:57 »
Çok iyi anlıyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ben de herhangi bir ürün satın alırken yaptığım excel tabloları vardır. Her kriterde değerler, özellikler, fiyatlar... Hatta 156'yı değiştirirken yaptığım bir otomobil excel tablom vardı ki, MTV'den yakıt sarfiyatına, alım fiyatından, tahmini kasko fiyatlarına kadar;159 JTDm mi, GT 2.0 JTS mi, GT Q2 mi, Giulietta 1.4 Multiair mı vs. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

159 1.9 JTDm Distinctive

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
« Yanıtla #65 : 12 Nisan 2012, 23:55:25 »
Hiç gerek yok böyle şeylere..
Alıcaksınız 4 tane eagle f1 asm II iş biticek..
Kafanızı karıştırmayın başka şeylerle..
Conti de güzel lastik ama dayanıksız, açık ve net.. Tecrübeyle sabit..

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #66 : 13 Nisan 2012, 01:40:06 »
Hiç gerek yok böyle şeylere..
Alıcaksınız 4 tane eagle f1 asm II iş biticek..
Kafanızı karıştırmayın başka şeylerle..
Conti de güzel lastik ama dayanıksız, açık ve net.. Tecrübeyle sabit..

Bugün çok ciddi 2 fiyat aldım 2 ayrı bayiden Eagle F1 asym 2 için. Haftaya kararımı vermiş olurum. Sonuçta toplam olarak 100 TL kar yapsam bile bu tasarrufla depomu doldurur en az 300 km gezerim (Mini Çakal detected  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )

Çok iyi anlıyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ben de herhangi bir ürün satın alırken yaptığım excel tabloları vardır. Her kriterde değerler, özellikler, fiyatlar... Hatta 156'yı değiştirirken yaptığım bir otomobil excel tablom vardı ki, MTV'den yakıt sarfiyatına, alım fiyatından, tahmini kasko fiyatlarına kadar;159 JTDm mi, GT 2.0 JTS mi, GT Q2 mi, Giulietta 1.4 Multiair mı vs. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ohh be, ben de alıcağı ürünler için excel tablosu yapan bir ben miyim diye düşünüyordum. Demek ki yalnız değilmişim  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #67 : 13 Nisan 2012, 05:04:22 »

Aynı şeyi ben de yaparım da, bu listede alacağınız aracın çekiciliğini 10 üzerinden değerlendirme gibi de bir şey var mıydı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Benim tablolarda objektif değerlendirmelerin yanında genelde subjektif nitelikte sütunlar da bulunur da Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
« Yanıtla #68 : 13 Nisan 2012, 08:53:01 »
Okten tam anlatamamış..
Önce birlikte konuşuruz. Bana sorar sence naapsam diye.. Ben senin yerinde olsam şöyle yaparım derim. Sonra o 1 ay boyunca excel tabloları ve İleri seviye matematikle uğraşır, sonra benim ilk dediğimin en mantıklısı olduğu sonucuna varır ve onu yapar.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

shame 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: jackoceans (30 Ağustos 2015, 00:58:17)

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #69 : 13 Nisan 2012, 09:49:17 »
@tuncay; teknik veriler ve maliyetler sonucunda bir katsayı çıkıyor. O katsayı daha sonra, hangisine daha çok sahip olmak istiyorum puanlamasının sonuçlarıyla çarpılıyor ve karar veriliyor. Pareto Chart bir nevi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
@shame; beni tanıyorsun Erhan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yalnız eksiğin var, o süreç bazen 1 ay sürüyor bazen 1 yıldan fazla Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

159 1.9 JTDm Distinctive

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #70 : 13 Nisan 2012, 11:17:28 »
Okten tam anlatamamış..
Önce birlikte konuşuruz. Bana sorar sence naapsam diye.. Ben senin yerinde olsam şöyle yaparım derim. Sonra o 1 ay boyunca excel tabloları ve İleri seviye matematikle uğraşır, sonra benim ilk dediğimin en mantıklısı olduğu sonucuna varır ve onu yapar.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Hahahaaa sabah sabah çok güldüm. Çok iyiydi.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #71 : 13 Nisan 2012, 11:51:18 »
@tuncay; teknik veriler ve maliyetler sonucunda bir katsayı çıkıyor. O katsayı daha sonra, hangisine daha çok sahip olmak istiyorum puanlamasının sonuçlarıyla çarpılıyor ve karar veriliyor. Pareto Chart bir nevi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
@shame; beni tanıyorsun Erhan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yalnız eksiğin var, o süreç bazen 1 ay sürüyor bazen 1 yıldan fazla Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

ahahah tam dediğim şey işte Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İyi bari ben de kendimi yalnız hissetmeye başlamıştım bu gezegende Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #72 : 17 Nisan 2012, 19:07:07 »
Otostart Lastik, World Card'a peşin fiyatına 12 taksit kampanyası başlatmış. Ücretsiz montaj. Bakmakta fayda var...

159 1.9 JTDm Distinctive

vrl09

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #73 : 25 Nisan 2012, 19:41:04 »
Burada kullandığımız lastikler ile ilgili görüşlerimizi paylaşırsak güzel bir veritabanı oluşturabiliriz bence.. Her ne kadar lastik zevki kişiye göre değişiyorsa veya her lastik her kişiye uymuyorsa da en azından gözlediğimiz eksileri artıları paylaşmamız faydalı olur diye düşünüyorum..

Paylaşırken lastiğin boyutunu, kullanıldığı aracı da belirtirsek daha faydalı olur düşüncesindeyim..
Ben başlıyorum

Bridestone Potenza G3 - Alfa 156 - 205/55/16
Zor ısınıyor, soğukken güven vermiyor. Ortalama konforlu. Uzun ömürlü ve dayanıklı. Islakta ortalama bir tutuş sergiliyor.
Vasat..

Pirelli P Zero Nero - Alfa 156 - 205/55/16 ve 215/45/17
Çabuk ısınıyor, yol tutuşu başarılı. Ortalamanın üzerinde konforlu. Kısa ömürlü, çivi topluyor. Yoldaki oluklara kapılıyor. Islakta yol tutuşu çok başarılı.
Bu ebatta alınabilecek en iyi lastik bence..

Michelin Pilot Primacy HP - Alfa 156 - 205/55/16
Konforlu. Isınma problemi yok. Ortalama yol tutuş sergiliyor. Uzun ömürlü ve dayanıklı. Islakta vasat performans sergiliyor.
Vasat

Bridgestone Potenza Adrenalin RE001 - Alfa 156 - 215/45/17
Kuruda mükemmel yol tutuş. Su tahliyesi kötü olduğundan ıslakta da bir o kadar başarısız. Çok sert, aşırı konforsuz. Kısa ömürlü.
Günük kullandığım bir araçta tercih etmem.

Michelin Pilot Exalto PE2 - Alfa GT - 215/45/17
Zor ısınıyor. Isınana kadar ortalamaya yakın bir yol tutuşu var. Islakta başarılı. Ortalama konfor sunuyor. Halen kullanıyorum.
Genel olarak başarlı. Ancak geç ısınan lastiklerden pek hoşlanmadığımdan bir daha tercih edeceğimi sanmıorum

Pirelli P Zero Rosso - Alfa 159 - 225/50/17
Konforsuz, kısa ömürlü, ortalama yol tutuş, ıslakta başarılı.
Kesinlikle bir daha tercih etmem

Continental SportContact 3 - Alfa 159 - 225/50/17
Konforlu, kısa ömürlü, yol tutuşu ıslakta da kuruda da başarılı. Otoyolda giderken kendiliğinden yarıldı ve kendisine veda ettik..
Yarılana kadar başarılıydı aslında..

Michelin Pilot Primacy HP - Alfa 159 - 225//50/17
İşin ilginç yanı, 156'da kullandığımda hiç beğenmemiştim ama 159'da şimdilik görüşlerim olumlu Bu da lastiklerin performansının boyutlarına ve otomobile göre değiştiğinin göstergeri. Konforlu. Islak ve kuruda tatmin edici yol tutuş.
Bu ebatta bir daha tercih edebilirim

Continental SportContact 3 - Alfa 159 - 225/50/17 ---> aynı şey benim başımada geldi otobanda hafif saga dogru akan bir  viraja birden patladı

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #74 : 27 Nisan 2012, 00:12:47 »
Bugün nihayet yaz lastiklerimi aldım. İncelemeler, fiyat araştırmaları, excel tabloları vs. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap derken pek aklımda olmayan bir lastik aldım. Çayyolu'nda Continental ana bayisi olan bir arkadaşım Continin fiyatlarını yüksek bulduğumdan dolayı (Liste fiyatı 440 TL filan olan Sporcontact 5 serisini 335 TL ye çekmesine rağmen) bu aralar durumların sıkışık olması hasebiyle bana "Barum" markasını önerdi şiddetle. Ben de kabul etmiştim ve geçen hafta siparişini vermiştik. Bugün taktırdım. 2012'nin 11'inci haftasında üretilmiş. Neredeyse 1 aylık. Birşey söylemek için daha çok erken. Bir Bursa yapıp geleyim, bu sürede Bursa etrafında da gezeceğim büyük ihtimalle, Ankara'ya döndükten sonra izlenimlerimi paylaşırım. Fiyatına gelecek olursak, kredi kartına 6 taksit olarak (nakit olsa daha ucuz olacaktı ama nakit verecek durum yoktu maalesef) tanesi 230 TL'ye geldi. Lastik otel hizmeti dahil, kışlıkları da orada bıraktım.

Lastik bilgileri şöyle;

Barum - Bravuris 2- 215/45 ZR 17 XL 91W FR (Güçlendirilmiş yanak ve Jant koruma)

Montaj esnasındaki fotolarını da kendi aracımın garaj başlığında paylaştım.

Seo4Smf Tagleri: alfaturk lastik merkezi 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.