Yukarı git

15 Aralık 2018, 05:06:17
Reklamlar  

Gönderen Konu: Alfa Romeo Mengerler  (Okunma sayısı 3182 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dortega1439

• Yeni Üye
  • *
Alfa Romeo Mengerler
« : 06 Ocak 2014, 11:00:52 »
Aracımı 17 Aralık 2013 tarihinde Kozyatağı mengerlere bıraktım. 10-12 gün içerisinde aracımın işlemlerinin tamamlanacağı belirtildi. Aradan geçen 20 gün neticesinde hala yedek parça bekleniyor. Ayrıca yedek parçaların geldiğini tamir işleminin başladığını belirttiler ancak bugün tekrar aradığımda hala parçaların beklendiğini belirttiler. Herkes farklı birşey söylüyor. Ben buna yalancılık diyorum siz ne derseniz deyin. Alfa romeo merkezini arayıp gecikmeden dolayı bana ikame araç vermeleri gerektiğini söyledim. 33 gün içinde tamir edemezlerse o zaman ikame araç verebileceklerini söylediler. Sigorta şirketim 1 haftalığına ikame araç verdi. Eğer alfa romeo sahibiyseniz kalan 26 gün boyunca araçsız kalmayı kabul ediyorsunuz demektir. Kısacası ne alfa romeo, ne de mengerler servisi hiçbiri bi halta yaramaz.. Satın kurtulun..

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

halil

• *
  • 116 Mesajı Toplam
    135 Kere Beğenildi
Ynt: Alfa Romeo Mengerler
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2014, 11:15:35 »
alfa romeo'nun bi halta yarayıp yaramayacağını senden öğrenecek değiliz.fikirlerini kendine sakla.daha ilk mesajın,
hemen karalama,kötüleme.bu kadar memnuniyetsizliğin varsa satıp kurtulursun .

halil 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: redblack26 (16 Şubat 2014, 13:46:51)

dortega1439

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2014, 13:36:11 »
Ben aracı kötülemiyorum. Hizmet kalitesinin  yetersizliğinden bahsediyorum..

muzocan

• Üye
  • *
  • 20 Mesajı Toplam
    23 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2014, 14:19:59 »
Bende mengerlerde bakima giriyorm 3 gunluk gecikme icin bana jeep verildi ne mengerlerden ne de alfa romeo dan
bi sikintim yok

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz...

ömer1905

• Üye
  • *
  • 17 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2014, 14:20:37 »
alfa romeo markası bu aracı senin için üretmedi dostum. sen bence sat kurtul ! şimdiden soyluyorum umarım degerını bılen bırıne satılır.

okumadan imzalamam.

ömer1905 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Tolga033 (07 Ocak 2014, 00:03:00)

Timuçin Çolakel

• *
  • 33 Mesajı Toplam
    44 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2014, 15:16:15 »
arkadaş sorununu paylaşmak istemiş fakat biraz atarlı olmuş Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap yüklenmeyelim hemen... ancak bir problem varsa alfa müşteri hizmetlerini arayıp mengerlerden şikayetçi olduğunu bildirebilirsin. aramış ta olabilirsin fakat bazen böyle şeyler her marka için karşımıza çıkabiliyor. direkt markayı yer seviyesine indirmek tepki toplamış gördüğün gibi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Rover ın "arabanız hazır majesteşeri" sloganıyla mercedes fiyatına atarlı arabalar yaptığı dönemde 820Ti modelini almıştık. 2000 km de kayış koparmıştı. BMW Servisin bijonu sıkmayıp,  trafikte tekerleğin sökülmesi ve arabanın tekerleğe oturması gibi durumlarla karşılaştım. Tabi problemi yaşayan insan olarak iyimser olmak zor ama yine de tekrar dene...

eminpar

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2014, 17:16:27 »
Bence sen sat,  öncelikle giriş çok yanlış.  Araçta ne arıza var, hangi parçayı bekliyorsunuz, Alfa çağrı merkezi ile bir daha konuştunuz mu bunların hiç bir bilgisini vermeden ilk msg yağdırmışsınız. Bakın  Mini Countryman lerin ateşleme sistemi üretim hatası vardı arkadaşım 1,5 ay parça bekledi. Kendisine 1. Ayın sonunda araba verildi. Bence direk aracı satıp Türkiye'de üretilen Renault modellerinden birini seçin.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dortega1439

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2014, 17:50:36 »
Aracın servise vermeden önceki halini ekte paylaşıyorum. Sağ çamurluk amortisör ve bilyalarının değişmesi gerektiğini söylediler. Alfa romeo merkez ile ve mengerler ile onlarca telefon görüşmesi yaptım. 20 gün neticesinde yedek parçaların hala servise ulaşmadığını öğrendim. Sizce normal mi bu kadar uzun bir sürede bu parçaların gelmemesi.. Parçalar geldikten sonra da 1 hafta tamiratın süreceğini söylediler..yani böylesine küçük bir kazada 27-28 gün beklemek araçsız gezmek ...

egeozal1

• *
  • 126 Mesajı Toplam
    135 Kere Beğenildi
Alfa Romeo Mengerler
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2014, 17:51:00 »

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bence sen sat,  öncelikle giriş çok yanlış.  Araçta ne arıza var, hangi parçayı bekliyorsunuz, Alfa çağrı merkezi ile bir daha konuştunuz mu bunların hiç bir bilgisini vermeden ilk msg yağdırmışsınız. Bakın  Mini Countryman lerin ateşleme sistemi üretim hatası vardı arkadaşım 1,5 ay parça bekledi. Kendisine 1. Ayın sonunda araba verildi. Bence direk aracı satıp Türkiye'de üretilen Renault modellerinden birini seçin.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
+1000

Bilader kusra bakma ama çok haklılar.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap'tan gönderildi.

Ti amo Alfa Romeo...

muzocan

• Üye
  • *
  • 20 Mesajı Toplam
    23 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2014, 20:41:04 »
Mengerler çok bekletiyor o konuda haklısın bir dahaki sefere birmota git onlarin elinde çoğu parca oluyor yada ozel servis

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz...

eminpar

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
Re: Alfa Romeo Mengerler
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2014, 23:17:57 »
Dostum öncelikle geçmiş olsun. Zamanlama kötü olmuş çünkü dediğin tarihlerde avrupa Christmas tatilinde oluyor ve bizdeki gibi her yer tatil bayram gibi düşün. Eğer parça ellerinde yoksa Italyadan gelmesi bu yüzden uzar.  Menger iş güzarlık yapıp bu bilgiyi vermemiş olabilir. Bildiğim kadarıyla tatil dün bitti.  Parçanı anca işleme koyarlar bana kalırsa iki haftalık bekleme süren olur. Birde inşallah yaşanmaz ama tekrar sorun yaşarsanız birde Zincirlikuyu birmot a sorun. Onlarda parça olma ihtimali daha yüksek ana bayi oldukları için. Geçmiş olsun

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    89 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
« Yanıtla #11 : 07 Ocak 2014, 04:02:20 »
Bu konunun bir klonuda donanımhaber arac forumunda vardı, sanırım aynı vatandas.
diğer yandan arkadasların dedigi uzere diger servisler ile gorustunuzmu, araciniz garantide degil ise ozel serviste cok daha cabuk halledilebilir.

Cıkan ilk sorunda Alfa ya kafa atmak zaten ayrı bir olay...

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

« Son Düzenleme: 07 Ocak 2014, 10:53:03 Gönderen: sahhan »

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ormanci

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    85 Kere Beğenildi
« Yanıtla #12 : 07 Ocak 2014, 13:01:21 »
Kaza, abuk parçaların birine birşey olması vb. durumlarda neredeyse her markada benzer sorunları yaşayacağınızı %100 garanti edebilirim.

Çünkü atıyorum kimse, hiçbir servis (yetkili veya özel) elinde o kadar parça bulundurmaz.
O zaman tüm motoru, elektrik aksamını, kıyıda köşede kalmış vidayı, herşeyi getirmesi lazım ki, işlettiği işyerinin 10 katı büyüklükte mekana sahip olması gerekir.

Giulietta çamurluğunu bulun haydi sağda solda. Orijinal olacak ama.
Amortisörünü bulursunuz ama bağlantıları da hasar aldıysa onları da bekleyeceksiniz.

Neden derseniz, bu tip parçalar anca ağır bakımlar sırasında değişen parçalar. Haliyle servislerde az var.
Daha da nadir bozulan, hasar gören parçaları sorun, hiçbiri olmayacaktır.

Milletimiz alışmış tabi TOFAŞ ve Renault'nun karton modellerinden...
O modeller 40 senedir Türkiye'de.
Haliyle en dandik yerde bile parçaları üretilip piyasaya verildi.
Ha ülkedeki yan sanayi de böyle gelişti, ayrı konu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bugün Alfa'yı satıp Türkiye'de üretilen bir modeli de alsanız, emin olun umulmadık parçalara birşey yaptığınızda yine beklersiniz.

yigido

• Üye
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
« Yanıtla #13 : 07 Ocak 2014, 14:25:03 »
Bence de alfanın servis olanakları çok yetersiz. Daha çok yetkili servis olması, daha çok noktada olması gerekir. Ben de mengerlere gittiğimde sadece sağ çamurluk değişimi için, ancak 10 gün içinde işleme alabiliriz sıra var demişti kolay gelsin dedim çıktım direkt. Orası gerçekten tam anlamıyla rezalet. Zincirlikuyu Birmot daha kaliteli ve iyi niyetli en azından keşke oraya verseydiniz. En önemlisi arabayı almadan önce servis imkanlarını araştırsaydınız, kimse size zorla alfa satmadı neticede  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ben de çok rahatsızım servis mevzusundan ama bunu göze alarak aldım arabamı.

“If you risk nothing, then you risk everything.”

darkwish

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
« Yanıtla #14 : 29 Aralık 2014, 19:23:06 »
Mengenlerle problem yaşayan bir sen değilsin!
Tam anlamıyla "adamına göre muamele" var mengenlerde!
Özellikle fiyatları çok şişiriyorlar

Seo4Smf Tagleri: mengerler 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.