Yukarı git

21 Ağustos 2018, 20:28:47
Reklamlar  

Gönderen Konu: Alfa Romeo Guiletta Tavsiye  (Okunma sayısı 905 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

chilekesh1903

• Yeni Üye
  • *
Alfa Romeo Guiletta Tavsiye
« : 12 Şubat 2018, 09:27:48 »
          Arkadaşlar merhaba Alfa alma arifesindeyim ama kararsızlıklarım da var. Öncelikle eşimden dolayı Otomatik vites bir araba düşünüyorum, kendisinin tecrübesi illaki yok. Başlangıç olarak 2012 1.4 TB 170 hp bir araç ne kadar uygun olur bilemedim.Acemiliği atması için kompakt bir araba olan suzuki swift veya polo ile başlangıç yapıp 1-2 sene sonra mı buna geçsem. Bunun yanında arabayı gayet sakin kullanan biriyim, makas atmam hız yapmam ama extreme bir yapım var. Bu arabayı seçme nedenim butik tarzı arabalardan hoşlanmam. Herkeste olmadığından, piyasa arabası olmadığından ve dış görünüşünden dolayı üzerinde yoğunlaştım.
          İkinci çekincem otomatik benzinlinin yakıt sarfiyatı. Hafta içi günde 35 km yol yapan biriyim. Acaba istanbul trafiğinde bu tüketim 10lt/100 km bulur mu ? Bir bayan için bu araba uygun mudur ? Gerçi oturduğum semtte 1-2 julyet içinde bayan şoför gördüm Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 12 Şubat 2018, 09:37:06 Gönderen: chilekesh1903 »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Dellobaltino

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Ynt: Alfa Romeo Guiletta Tavsiye
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2018, 11:14:43 »
Bayan için de uygundur.lakin aracin süspansiyonlari spor karakterli olduğundan konfor düşüktür

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

enes.gultekn1

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2018, 11:24:00 »
Tüketim 10 lt üzeri olacaktır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ybirinci

• *
  • 44 Mesajı Toplam
    66 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2018, 20:04:28 »
5 yıl kullandım aynı aracı tüketim ortalama 8 litre idi. eşim kullanırken hep şikayetetti. Direksiyonu çok sert dedi. büyük dedi. süspansiyonları sert dedi. frenleri çok keskin dedi. görüş açısı dar dedi. çok yakıyor bu dedi. guilietta yı satıp skoda fabia aldık ona. bende işe gidip gelmek için polo aldım. ikiside tsi dsg . şimdi ben aracı hergün vapur iskelesinin orda bırakıyorum. arkamı dönüp bakmıyorum bile ayda 1 yıkatıyorum.. eşim ise geçen ay tekrar guilietta alalım dedi. neden dedim e bu araçlar çok güvensiz virajlarda yan yatıyor. bu fabianın freni tutmuyor diyor. 100 km den sonra direksiyon yumuşakmış filan . e artık ustalaştı demekki ...,işin özeti bu

giulia has gone away

ybirinci 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: SVML (21 Mart 2018, 12:16:49), Cemkuzey (03 Mart 2018, 15:41:02)

muhammedb.

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 15 Mart 2018, 10:14:00 »
merhaba bende bir guiletta almayı düşünüyorum cam tavanlı istiyorum. cam tavanlarda sıkıntı varmı su sızdırma gibi vs?

Alimdlc

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2018, 14:30:49 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
merhaba bende bir guiletta almayı düşünüyorum cam tavanlı istiyorum. cam tavanlarda sıkıntı varmı su sızdırma gibi vs?

Ayakları bozulur açılmaz, açıksa kapalmaz. İçeriye su alır döşemeyi mahveder.  Sıcakta çekilmez v.s. ama havası var işte siz bilirsiniz. Bu dediklerim muhakkak başınıza gelecek unutmayın.

shaq1907

• Üye
  • *
  • 10 Mesajı Toplam
    10 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 16 Mart 2018, 01:46:52 »

Arabayı alalı 5 yıl oldu. Yukarıdaki arkadaşın aksine hiç bir sorun yaşamadım tavanla ilgili.

shaq1907 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: muhammedb. (16 Mart 2018, 16:39:07)

muhammedb.

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2018, 16:39:37 »

Arabayı alalı 5 yıl oldu. Yukarıdaki arkadaşın aksine hiç bir sorun yaşamadım tavanla ilgili.

Teşekkürler.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

sertacunal

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 07 Nisan 2018, 17:22:29 »

İkinci çekincem otomatik benzinlinin yakıt sarfiyatı. Hafta içi günde 35 km yol yapan biriyim. Acaba istanbul trafiğinde bu tüketim 10lt/100 km bulur mu ? Bir bayan için bu araba uygun mudur ? Gerçi oturduğum semtte 1-2 julyet içinde bayan şoför gördüm Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

İstanbul trafiğinden kastınız sürekli dur kalk trafik ise 10ltleri bulur ancak trafik hafif akınca bu değerlerin altına düşer. Akıcı ama ağır ilerleyen trafikte 7.5-8 litreler gerçek tüketimi oluşturacaktır. Ama kısa mesafe sürüyorsanız soğuk motorla ilk 4-5 km boyunca sıkışık trafikte 13-14 litrelerin altına inmesi mümkün olmaz. Ancak unutmayın ki dizel araç bile olsa sürekli dur kalk içinde olmak, soğuk motorla başlamak yakıt sarfiyatını artıracaktır. 1.4 170 bg olan modelini kullanıyorum. Kıyaslama yapmak gerekirse şehir dışı akıcı yollarda 90-100 km ile giderseniz klima açıkken bile 5.5 litre civarında yakıyor. Klima kapalıyken ve araçta ben dahil iki kişi varken 4.8 litre değeri de gördüm bir keresinde. Otoban hızlarında yani 120 km civarında 6.5 litrelere kadar çıkıyor. 170 bg olması aldatmasın, yakın tüketimini artıran en büyük etken aracın motor hacmidir. 1.4 motor sakin kullanımda hiç bir zaman yüksek değerler yakmaz. Şehir içi ya da şehir dışı farketmez. 170BG'i motor hacminden değil, turbo beslemeden ve bu motorda bulunan multiair sübap teknolojisinden sağlıyor. Multiair olunca hem güç artıyor hem de yakıt tüketimi düşüyor. Türkiye'de artık sadece 170BG modeli satılıyor ama yurtdışında satılan daha düşük güçteki versiyonlarına bakarsanız daha fazla yakıt tükettiğini görürsünüz.

« Son Düzenleme: 07 Nisan 2018, 17:40:35 Gönderen: sertacunal »

hasansezerus

• Üye
  • *
  • 15 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 08 Nisan 2018, 09:28:25 »
Suzuki Polo güzel başlangıç arabaları yakıt da aradaki 300kg ağırlık farkından ötürü daha az olur. Öte yandan eşiniz seçimde önemli erken ise en güzeli eşinize deneyim ettirmektir bence. Diğerlerini ve giulietta yı deneme sürüşü yapması faydalı olur sanki. 170 tct ile dur kalk bol olan bir şehirde 10kt gördüm ama biraz uzun mesafeye çıkınca başka marka dizel araç sahipleri inanamadı yakıt tüketiminin düşüklüğüne. Özet olarak 170bg bi araç için kıyasla daha az yakar ama daha çok emniyet ve sürüş keyfi sunar. 

Herkes hakettiği gibi yaşıyor..

Seo4Smf Tagleri: tavsiye guiletta 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.