Yukarı git

22 Kasım 2017, 01:56:50
Reklamlar  

Gönderen Konu: Alfa Romeo almak ya da almamak... Bütün mesele bu...  (Okunma sayısı 1078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metci

• Yeni Üye
  • *
Alfa Romeo almak ya da almamak... Bütün mesele bu...
« : 22 Haziran 2015, 18:33:42 »
Selamlar.
Öncelikle kendimi tanıtayım.
İsmim Mehmet, 29 yaşındayım, öğretmenim.
Yaz bitince bir araba almak istiyorum.
Yakın zamana kadar hiç Alfa Romeo bakmamıştım, ama tesadüfen gözüme bir Alfa Romeo 159 takıldı, o günden beri düşünüyorum...
Alfa Romeo 159'u inceledikçe diğer arabalardan soğudum diyebilirim.
Artık araba yerine, bizi bir yerden bir yere götüren demir yığınları üretiliyor.
İşte Alfa Romeo burada öne çıkıyor...
Ama çok tanımıyorum hem Alfa Romeo'yu, hem 159'u.
Bir memur olarak bakım, onarım gibi masraflar olduğunda belimi büker mi?
Ya da yakıt zamanla üzer mi?
Bu konularda yardımlarınıza ihtiyacım var.
Alfa Romeo 159 alsam pişman olur muyun?
Alfa Romeo forumunda olduğumu biliyorum ancak objektif yorumlarımızı bekliyorum...
Saygı ve sevgiler...

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

ekremsat53

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
Oncelikle hosgeldiniz hocam.Bende 159 sahibi biri olarak yedek parcasinin el yaktigini soyleyebilirim.Dizel manuel kullanicisiyim.Kullanim kitapciginda 15 bin km yazmasina ragmen ben 10 bin km de parcalari orjinal alip bakimimi kendim yapiyorum maliyet iscilik dahil 450-500 tl tutuyor.Yedek parcasi pahali.2. El masrafsiz almak isterseniz cok dusuk kmlerde ( zaten 2-3 adet var ilanlarda boyle alfa) 50 bin tl yi gozden cikarmaniz gerekiyor.Ortalama bi 159 u 45 e alabilirsiniz.Ama yine km ve yastan oturu masraflariyla beraber siz 50 yi cepte tutun derim.Ben 52 bin km de aldim suan 64 bin km sikinti yasamadim.Ama alirken iyi baktirip ozellikle turbo ve on takima dikkat etmek gerek.Cunku sert bir arac ve hor kullanilmissa on cabuk cabuk bitiyor ve buda guzel bir masraf cikariyor.Sert oldugu kadar yol tutusu gordugum en basarili aractir ama

Yakit konusuna gelecek olursak ben cok sakin kullanan biriyim aracim karisik 28 km yakiyor ( yazilimli ).normal 1.6 dizel araclar gibi bir yakit beklemeyin.En iyi haliyle sehir ici 30 kurus yakacaktir.Otomatikte bu rakam biraz daha artar.Hep sehirici kullancaksaniz dizel az yakar olayi bu aracta islemez.1.9 motora gore normal bir tuketim aslinda alirsaniz yazilim yaptirmanizi oneririm yakit acisindan.

Bunlar disinda sizinde yazdiginiz gibi temizini bulursaniz bu paralara alinabilcek en ozel en kaliteli arabalardan bana gore.Simdiden hayirlisi olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2015, 18:57:48 Gönderen: ekremsat53 »

ekremsat53 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: metci (22 Haziran 2015, 19:15:14)

metci

• Yeni Üye
  • *
Teşekkür ederim cevabınız için.
10-15000 km için 500-600 masraf sıkıntı değil, sadece buysa tabi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Sonuçta Clio kullanmıyoruz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bahsettiğiniz yakıt değerleri de makul gibi...

ekremdgr

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Merhabalar ben de yeni bir Alfa kullanıcısıyım. Öncelikle benim de sizin gibi bir sürü endişem vardı. Bu endişeler sadece birkaç yıl erteledi Alfa sahibi olmamı. Aldıktan sonra gördüğüm şu ki çok ta korkulacak bir durum yok. Arkadaşım 2011 linea aldı 10 bin bakımında serviste 450 lira ödedi. Yani linea ya 450lira bakım ücretli veriyor insanlar ,159 a helali hoş olsun 😁. Size tek önerim bakım geçmişi belli bir Alfa almanız ve sonrasında rutin bakımlarınızı aksatmamanız. hayırlı olsun..

Red147

• Alfista
  • *
  • 122 Mesajı Toplam
    141 Kere Beğenildi

Merhaba hocam hoş geldin ben de öğretmenim.Daha önce 2 Alfa Romeom oldu.
Gözünüz bakım konusunda çok korkmasın.Alacağınız 159 bmw 3.20 ve mercedes c180 sınıfı bir araç olduğu için prestiji yüksek bir araç.Bakımları ise sınıfındaki araçlara göre uygun bile denilebilir.Yalnız alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey aracın geçmişinin bilinir olması.Bundan kastım 2.veya 3. sahibinden alırsanız bunlar bilinir.Çok el değiştirmiş araç almak sıkıntı olabilir. Bir de arkadaşların dediği gibi turbo motor ve alt takım durumu iyice kontrol ettirilerek alınmalı.Şimdiden hayırlı olsun.

Ya Türkçe konuş ya da sus!

Red147 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: metci (23 Haziran 2015, 23:53:07)

metci

• Yeni Üye
  • *
Cevaplarınız için teşekkürler...
159 fotoğraflarına bakmaktan helak oldum...
Ancak 2. eli hem alım hem satım için umduğumdan çok daha zayıfmış...
Üretiminin 2011'de durması da etken sanırım...
Ruhum hala 159 diyor, bakalım belki temiz ve biraz daha uygun bir araç denk gelir...

mmc41

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
Bende 5 alfa değişmiş biri olarak (en son 156) 159 çok istediğim bir araçtı ve hala öyle aslında,ama temiz ve geçmişi belli bir 159 bulma zorluğundan dolayı 3 gün önce bir giulietta aldım ve çok memnunum..ama bir kısmım hala 159 da:)

Seo4Smf Tagleri: bütün almak almamak mesele 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.