Yukarı git

20 Kasım 2017, 00:16:24
Reklamlar  

Gönderen Konu: Alfa Romeo 33 1.7 16v Nerede yazılım yaptırabilirim ?  (Okunma sayısı 3601 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dnr1

• *
  • 27 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Sabah soğuk motorda aracın nasıl hızlanıyor, Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap,değişen hiç birşey olmiycak...

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

erdemkartal33

• Üye
  • *
ilk çalıştığında çok iyi ve baskı balata kavraması hiç kaçırma yok rollinglerde 4-5 ardı ardına denemelerden sonra baskı kaçırıp ve kokmaya başlıyor zaten (sıfır orj baskı balata) motoru soğuk tutmaya çalışcaz scoop yaparak faydası olmaz diyorsun sen başka  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Alfa Romeo 33 1.7 16v rollingci

dnr1

• *
  • 27 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Facede 1.7 16 v hızlanma diye video yayınlandı bir kaç gün önce yoksa o araç seninmi..videoda ki boxer ben gitmiycem diye feryat ediyo..varmı hızlanma videon..i yorumlayalim..

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Link varsa bizde izleyelim.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

dnr1

• *
  • 27 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Bu düz egsoz filan,çıtır modlari senmiiiei yaptın..eger sen yaptiysan, debriyaj değişecek madem volani hafiflet..eksisi uzun yolda biraz fazla yakar,birde ayağını gazdan çekince çabuk yavaslar..onun haricinde kaputu filan delme harbi yazık olur..

erdemkartal33

• Üye
  • *
yedek kaput var zaten 2 tane orjınal kaput var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap buyrun size video dahası var şimdilik bu yeter Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

erdemkartal33

• Üye
  • *
baskı balata yeni değişti 4-5 sıkıştırmada ısınmadan dolayı kaçırma yapıyor bu yuzden scoop hem manifoldu soğutur hemde motoru soğuk tutar diye düşünüyoruz bi video daha size Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

dnr1

• *
  • 27 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Eee gayet iyi....yazılımla 8-9 derceli egzantirik ile 20-25 hp alırsın..hafif jant+hafif volant seni gayet doyurur..yazılım istersen dr ecu ile irtibata geçebilirsiniz..700 tl

erdemkartal33

• Üye
  • *
ecu fast ımı diyorsun yazılım için ?

dnr1

• *
  • 27 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Şimdi marka önemli değil..ama bu adamlar yıllardır piyasadalar..işin kurdu olmuşlar..böyle ustalarla calisirsan memnun kalacağına eminim..adamlar ne arabalara yazılım atıyorlar..seninki eminim daha kolay olacaktır..

erdemkartal33

• Üye
  • *
ecu fast + paşaoğlu iletişime geçtik yazılım atamıyorlar direk entegre değişmesi lazımmış yazılım atılması için entegrede ellerinde yoktu şuanda yazılım yapamıyorm ben bi ara beyni söküp entegre kodlarını verecem ecu fasta o şekilde halletmeye çalışacaz inş

dnr1

• *
  • 27 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Sen görüş sonuç alamazsan benden yardım isteyebilirsin.tanıdığım bir kaç kilit alfa piri abim var..her türlü yazililm işin olur..

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Ayrıca chip uygulamasından sonra aracınıza alacağınız benzinin minimum 98 oktan olması tavsiye ediliyor.

Ben böyle şeylere takılıyorum... Eğer bu öneri gerçekse, Squadra bu noktada bariz şekilde kullanıcının gözünde birşeyler yapıyor görüntüsünü abartmak için boş bir tavsiyede bulunmuş.

Yüksek oktanlı benzin kullanımı ya da genel anlamda oktan değerlerinin seçimi tamamen aracın sıkıştırma oranıyla bağlantılı bir durumdur. Hiçbir çip uygulamasının fiziksel bir veri olan sıkıştırma oranı üzerinde değişiklik yapması mümkün değildir.

Tavsiye edilenin tersine, doğru kullanılmayan oktan değerleri çoğu zaman modern arabalarda farkedilmiyor olsa da, zararlı olabilir. Farkedilmeme sebebi ise vuruntu sensörü olarak açıklanabilir. Performans kaybı olasıdır yanlış kullanımda fakat daha çok tüketim değerlerine etki edecektir.

Kısa bir not düşmek gerekirse, ne kadar yükse sıkıştırma oranı, o kadar yüksek oktanlı benzin ya da tam tersi. Örnek olarak ise Giulietta'lardan bahsedebiliriz. Turbo beslemeli düşük sıkıştırma oranlı bu ve benzeri araçlarda, 95 oktan üzeri benzin kullanımının hiçbir faydası olmayacağı gibi sarfiyat konusunda negatif etkileri olabilir... Fiziksel zararlar ise sensörler ile yok edilebilmekte.

Veloce 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: dnr1 (04 Eylül 2014, 08:19:39)

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Ben Squadranın oktan tavsiyesini kesiciyi üst devire ayarlamasına bağlıyorum. Normalde 7200deyken 7800e çekiliyo ts'larda, muhtemelen üst devirdeki yanma hızıyla alakalıdır, yoksa Stefan pek "bişey yapıyo gibi görüneyim" hevesinde olan birisi değil. Bunu tek yapan da Stefan değil zaten, çoğu yazılımcı böyle diyor. Ben bilmiyorum, her şeyi bildiğimi de iddia edemem zaten ama onların bi bildikleri vardır elbet. Ben de Spider için İngiltere'de custom yazan birinden sipariş vermiştim, o da 98 öneriyodu, sebebini sormadım. 95 kullansam olur mu dedim, olur ama verimin tabii ki biraz daha düşer demişti. Uzmanlığım ECU olsa zaten evde oturmaz direkt o işe atlardım, malum karı aşırı yüksek, yatırım maliyeti neredeyse sıfır olan bi sektör  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Ben Squadranın oktan tavsiyesini kesiciyi üst devire ayarlamasına bağlıyorum. Normalde 7200deyken 7800e çekiliyo ts'larda, muhtemelen üst devirdeki yanma hızıyla alakalıdır...

Aslında aklıma bu da geldi çünkü tek akla uygun çıkar yol bu olarak geliyor insanın aklına fakat bu defada "insan peki ya alt devirler" demekten alamıyor kendini. Benim mantığıma göre değişken devir hızına göre püskürtülen yakıtın oktan değerleri farklılaşamayacağına göre (alt devirde düşük oktan, üst dvirde yüksek oktan), sadece sıkıştırma oranına bağlı olan oktan değerinin, son devirin biraz artması sebebiyle daha yüksek değerde kullanımı tavsiyesi tartışılabilir. İlgilenenlerin içten yanmalı motorlar hakkında, özellikle sıkıştırma oranları, yanma odaları vs. hakkında bilgi edinebilecekleri birkaç makale okumalarını tavsiye ederim.

Tabiki profesyonel şekilde yazılım yapanların buna bir cevapları olacaktır... Bu cevap birşeyler öğretecek cinsten cevaplar olursa memnuniyetle karşılarım. Bu arada şunu unutmamak lazımdır ki, ülkemizde de çok profesyonel görünüp işinde kök salmış kimselerin inanılmaz şekilde salladıklarına şahit olduğumdan, aynı tarz kimselerin yurt dışında olduğuna da eminim. Adamların yabancı olmaları onları dürüstlük timsali ya da aşmış olmaları anlamına gelmiyor : )

Seo4Smf Tagleri: nerede yazılım yaptırabilirim 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.