Yukarı git

19 Kasım 2017, 11:52:41
Reklamlar  

Gönderen Konu: Alfa Romeo 33 1.7 16v Nerede yazılım yaptırabilirim ?  (Okunma sayısı 3596 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdemkartal33

• Üye
  • *
Alfa Romeo 33, nerede yazılım yaptırabilirim acaba çoğu ustalara yazılım chip ile uğraşanlara sordum da yapabilen olmadı varmı yaptırabileceğim bi yer ?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Alfa Romeo 33 1.7 16v rollingci

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Selamlar. Atmosferik motorlu araçlarda uygulanan chip/yazılım uygulaması, turbo benzinli ve turbo dizel araçlara göre çok daha az performans farkı yaratır, bu yüzden vereceğiniz paranın büyüklüğü düşünüldüğünde alacağınız güce değmez. 129 hp'nin üzerine en fazla 6-7 hp alırsınız ki, bunu anlamanız bile zor.

Ancak illa olsun istiyorsanız Hollanda'da hem güç olarak, hemde sadece alfa ve benzeri araçlarla uğraşan birisi var:

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Fiyat 210 euro yazmış listede. Türkiye'de alfaya, hem de boxer motora bu işi yapacak "sağlam" adam bulabileceğinizi pek sanmıyorum. Ayrıca chip uygulamasından sonra aracınıza alacağınız benzinin minimum 98 oktan olması tavsiye ediliyor. Ülkemizde de 97 oktandan fazla benzin satılmadığı düşünüldüğünde listelerde gösterilen performansı da tam olarak alamayacağınızı unutmamak lazım.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Tuncay N 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: mrt_rs (26 Ağustos 2014, 21:06:51)

erdemkartal33

• Üye
  • *
Hollanda çok uzak zaten bana zaten yurt dışına çıkamam bende İstanbuldayım ben burda 250tl ye yazılım yaptırcam ama yazılımcı arkadaş yapamıyoruz entegre lazım dedi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Hollanda çok uzak zaten bana zaten yurt dışına çıkamam bende İstanbuldayım ben burda 250tl ye yazılım yaptırcam ama yazılımcı arkadaş yapamıyoruz entegre lazım dedi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ne idüğü belirsiz yerlerden yapılan bu tür işlemlerde araçtan performans beklerken daha kötü sonuçlar alabilirsiniz, beygir gücünün arttığını zannederken "azalması" gibi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Daha önce yaptıranlardan bu örnekleri gördük dyno sonuçlarıyla.. Hele ki boxer'dan bahsediyorsunuz..

Squadra için Hollandaya gitmenize gerek yok, buraya postalıyorlar.

Tuncay N 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: mrt_rs (26 Ağustos 2014, 21:07:13)

dreamwalk

• *
  • 43 Mesajı Toplam
    53 Kere Beğenildi
 Zaten motoron M'sinden anlamayan çoğu kişi,piyasadaki öncü birkaç uzmanı tenzih ederim;yazılım copy pasteleri ile şansa bala "çiptuninkçi" oldu çıktı,baya bir ekmek kapısı oldu millete,egsoz ve hava filtresi ile 20-30 bg kovalayan bir milletiz.e bizde de beygir sevdası varken herkes nasibini buluyor bir şekilde.   

Aracın zaten yeteri kafar iyi,boxer olması zaten spesifik kılıyor aracı.Pekçok Alfa servisi dahi boxerden adam akıllı anlamıyor.

dreamwalk 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Veloce (02 Eylül 2014, 16:26:55)

milano 75

• *
  • 40 Mesajı Toplam
    43 Kere Beğenildi
video larını izledim senin 33 ün,stock boxer yeteri kadar can yakıyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 3-5 kuruşluk çipin hiçbi artısı olmaz,sıkıntı bari yapmasın

erdemkartal33

• Üye
  • *
Nerden nasıl izledin abi videolarımı bi ben izliyemiyorum videolarımı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap abi ufak bi tık daha yürüsün diyorum nasıl yürütürüz bu hafta kaput üstüne scoop yaptırcam manifoltu soğutmak için sizce bi yararı olurmu ? Manifoldu soğutup biraz daha seri gider diye düşünüyorum sizce doğrumuyum yanlışmı abiler

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Nerden nasıl izledin abi videolarımı bi ben izliyemiyorum videolarımı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap abi ufak bi tık daha yürüsün diyorum nasıl yürütürüz bu hafta kaput üstüne scoop yaptırcam manifoltu soğutmak için sizce bi yararı olurmu ? Manifoldu soğutup biraz daha seri gider diye düşünüyorum sizce doğrumuyum yanlışmı abiler

Manifoldu soğutayım derken aerodinamiyi bozacaksınız.. Hiç gerek yok öyle şeylere. Onun yerine açık hava filtresi ve egzoz sistemi düşünmek daha mantıklı olur.

milano 75

• *
  • 40 Mesajı Toplam
    43 Kere Beğenildi
face de gördüm,geçenlerde  sercan durmaz mitsubishi siyle deneme yapmış senle,kalkmadan önce bana sordu ama aracı tam bilmediği için boxer olduğunu bilmiyordum,yoksa yakma kendini derdim sercana  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap.o vesileyle gördüm  astra gsi ve honda videolarını,araban müthiş akıyo,seside muhteşem.motor kaputunu kesme işi belki fayda verrir ama tuncayın dediği gibi eksileride doğurur.alt tamponun sis lambası yerlerinden akerdion su gider hortumiarıyla iç kısma extra hava verebilirsin,egzoz manifolduna doğru,varex var araçta dimi,iyi bi açık hava filtresi ve filtreyi dediğim gibi soğuk havayla beslersen faydası oılur.gavurlar çok ısınıyo  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2014, 18:24:12 Gönderen: milano 75 »

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Pek öyle alfaları sokakta kalkışlarla yorma taraftarı değilim ama, eğer öyle bir kültürünüz varsa bence açık hava filtresi, o, bu yerine en güzeli aracı hafifletmek. Örneğin rakibinizin deposu fullken sizde çeyrek deponun altında benzin varsa diğer araçta 1 kişi fazla varmış gibi olur. Her  zaman depo hafifken kalkarsanız avantaj. Ayrıca bagajda bir şey varsa boşaltılabilir, araçta yük olacak her şey dışarıda bırakılabilir. Zaten hafif bir araç, bunu daha da avantaja dönüştürebilirsiniz. Bunun haricinde en güzeli aracın bakımlarını zamanında yaptırmaktır. O kadar çok araç gezdim ve diyebilirim ki, piyasadaki satılık araçların hemen hemen hiç biri gerçek beygir gücü değerlerinde değil, çünkü hiç birinin bakımı doğru düzgün yapılmıyor. Modifikasyona ayıracağınız parayı bakıma harcarsanız zaten araç sağlıklıyken diğer çoğu araca toz yutturabilecek kapasitede Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ama mehmetin önerisi güzel tabi. Gerçi o bahsettiği yerler genellikle fren disklerini soğutmak için açılan kanallar oluyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap O yüzden başka bir yerden hava almak daha mantıklı.

dnr1

• *
  • 27 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Manifoldu sogutursan,karışım fakire düşer..soğuk hava fazla oksijen demektir..aynı oranda yakıtı arttırman...lazım..yakitida suan ki ,egzantirikle yapamazsın,dereceli egzantirik ve yazilimsiz hiç birşey bekleme..dahada geriye duseceksin..filitren bile orjinal dursun.fakire çeker...orjinal kutuya spor takabiliyorsan olur..

dnr1 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: İsa KAYIHAN (01 Eylül 2014, 23:22:50)

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Manifoldu sogutursan,karışım fakire düşer..soğuk hava fazla oksijen demektir..aynı oranda yakıtı arttırman...lazım..yakitida suan ki ,egzantirikle yapamazsın,dereceli egzantirik ve yazilimsiz hiç birşey bekleme..dahada geriye duseceksin..filitren bile orjinal dursun.fakire çeker...orjinal kutuya spor takabiliyorsan olur..

Bu arada düzeltmekte fayda var, egzantrikle fakir-zengin karışım olaylarının bir alakası yok, o tamamen performansı artırmak için daha fazla hava yakıt karışımının (zengin fakir veya normal) yanma odasına alınmasını, yani subapların açılış kapanış zamanlarını yöneten parça oluyor. Zengin fakir olayını filtreden sonraki MAF sensörü beyne yolladığı sinyallerle ayarlattırıyor. Zaten scoopla içeri girecek hava bir intercooler etkisi yapmayacak.. 1 belki 2 derecelik düşüş havanın yoğunluğunu farkettirmez. Zararı olur demek ne kadar yanlışsa zararı olur demek de o kadar yanlış.

Zaten aracın orijinalliği böyle bir şey için bozulacağına hava filtresinin daha doğrudan hava alabileceği bir yerden alması için bozulması çok daha mantıklı. Zaten havanın ilk gireceği yerden direkt serin olarak gelmesi varken motorun içindeki havayı soğutmaya çalışmak çok gereksiz olur.

dnr1

• *
  • 27 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Yazdıklarım 156imda tecrübe edip,üstesinden gelemeyip orjinale donmemle aldığım verimdir..soğuk hava verdim fakire düştü,egsoz yaptım back pressure düştü,hava filitre bolrularini yalittim,ecu yakıt haritasını iyice fakire çekti sabah zor çalıştı.senin yapmayacagin şeyler denendi olumsuz sonuçlar alındı..sonuç şu adamlarlar motoru böyle yapmışlar yazılımını ona göre yapmışlar,en ufak değişiklikte yazılım değişmediği için,akustik bozulmakta..sensor algılıyor,algiyorda yazılımla çelişiyor,ne yapacağını bilmiyor..tecruben varsa bilmediğim paylasabilirsin..ne yapmak lazim

dnr1 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: İsa KAYIHAN (01 Eylül 2014, 23:22:41)

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Kusura bakmayın ben de bilip bilmeden gelip yazıyorum işte, rahatsız ettiysem kusura bakılmasın : )

erdemkartal33

• Üye
  • *
Aracımda açık hava filitresi + düz boru + varex egsoz var aracımı çok fazla sıkıştırdığım zaman aşırı bir ısınma ve manifolda el sürülmeyecek kadar sıcak nerdeyse bende kendi kafamdan söylemiyorum tabi bazı araştırmalardan sonra ciddi araç yüklemeleri yapan ustalarımıza danıştıktan sonra bu scoop olayı çıktı ortaya scoop yaparak manifold soğuk hava alarak daha çok güç ortaya çıkacağını söylediler bende bir deneme yapıp scoop takarak bakacaz acaba bi güç alabilrmiyiz yoksa araç geriyemi düşer ? Hava flitresine soğuk havayı sağ sinyali çıkartarak alıyorum. Sizce scoop çözüm olmazmı güç olarak ?

Seo4Smf Tagleri: nerede yazılım yaptırabilirim 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.