Yukarı git

17 Kasım 2018, 20:44:57
Reklamlar  

Gönderen Konu: Alfa Romeo 156 Selespeed Arızasında Başıma Gelenler !!!!  (Okunma sayısı 2161 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tequila

• Yeni Üye
  • *
Arkadaşlar öncelikle herkese  merhaba

Belirttiğim gibi aracım 2005 model 156 2.0 Selespeed

Alfa Romeo sunu seven herkes gibi aracta olusan en ufak sıkıntıda servis yolunu tutanlardanım.Arıza baslaması söyle gelisti arac seyir halinde iken selespeed vites numarası yanıp yanıp sönmeye basladı gidiş ve vites geçisi gibi herhangi bir sorun teskil etmedi daha sonra sabitlendi olaydan şüphelenip Ankara özel A-R özel servisinin yolunu tutum. ( Hata bence burdaydı )

Servise girdim daha önce robot pompası vites gecmediği için A-R sıfırı ile değişmişti.Araç cihaza bağlandı arıza kaydının olmadığı söylendi.Robotu teste aldılar herhangi bir sorun yok hersey tıkır tıkır taa ki arabayı calıstırıp elimi vites koluna atana kadar.Geldiğimde sağlam olan araç geri vitese taktığım zaman 2 4 3 5 1 seklinde karısıyor ancak ne hikmetse geri vitese geçmiyordu vitese müdahilim olmadığı halde kendi kendine sürekli vites değiştiriyor ekranda vitesler karısık sekilde ilerliyordu geriye almak mümkün olmadı ve aracın orada kalıp kontrollerinin yapılması gerektiği robot pompa şanzıman elektirik tesisatı kontrolleri yapılması gerektiği söylendi aracı bıraktık.

Sehir dışında çalısmam sebebi ile aracın basında olamadım ben ve sadece abimin bilgisi var ve iletişim bilgisi vardı.Sonrasında ben gün gectikçe servisi arayıp bilgi almaya calışıyorum ancak sürekli kaçamak cevaplar alıyorum kontrol ediyoruz selespeed karısık bir sistem elektirik tesisatını kontrol ediyoruz seklinde bu sürec salı çarsamba persembe oldu ve ben hala haber alamayınca tekrar aradım ve sorunun robottan olduğunu sanzıman robotunu değiştirdiklerini ve motor bakımı ile çıkma bir robotu araca taktığını söylediler tabiki şok oldum ve bu işem için benden 2600 tl talep edildi.

İşlerimi bitirip Ankaraya döndüğümde acı gercekle karsılastım durum anlatıldı ve benim bozuk olmayan sanzıman robotum çıkma bir parca ile değişmisti.Robotun 1 ay garantili olduğunu sorun cıkması durumunda 1500 tl ye geri alacagını bildirdi usta bende madem robotumu söktün değiştirdi benim robotum nerde dediğimde onu biz geri gönderdik oldu Asıl konu usta bana sormadan bu islemi nasıl yaptın kimden izin aldınız benim robotumu değiştirirken ki kaldıki değiştirildiğini bide düşünmuyorum şöyle ki o hal düşünce sinirle birlikte müthiş bir hayal kırıklıgı içerisinde mecburen istedikleri turarı ödedim çunku ben soru sordukça uslup giderek çirkin bir hal almaya başladı.Uğraşmak istemedim olan oldu dusuncesi içerisinde 2600 tl yi ödeyip aracı servisten cıkardım eve doğru yol almaya basladım evime yaklasırken fren yapmamla beraber arac vitesi boşa aldı.ertesi gun aynı yere gittim cihaza bağladılar hata kodu olmadığını yine boyle bisey olduğu anda nasıl mümkün olduğunu bilmedığim sekilde serviste olmam gerektiği söylendi hatta tedbirimizde bi okadar güzeldi akü kutup başlarını gevşeterek sorun olursa abi cıkar tak sıfırlasın oldu.Gitgide servislerden tiksinmeye başmıştım ve bu olay uzerıne aracımda robot değişmeden once hiç basıma gelmeyen vuruntu vites gecişlerınde cartlama sesi ve yanıp yanıp sönme sorunları esliğinde 4-5 defa daha gitti her seferinde aynı işlem gerçekleşti.en son robotu elime alacagımı anlayıp A-R Servisin yolunu tuttum cihaza bağlandı robot arızalı sıfırı ile değişecek 4.388 tl + işcilik şeklide değişecek dendi birkere daha şok oldum .

Madem bu sekilde bir sıkıntı oldu ben neden size 2600 tl ödedim yada robot pompam neden değişti.Tamiri için para ödemeyeceğimi söylediğim zaman uslup hiç olmadığı kadar çirkinleşti  ortam bi anda gerildi ben ne olduğunu anlamadığım halde araç cihazdan söküldü ve aracı bırakmayacagımı söyleyip aracla yola cıktım ve  ne oldu dersiniz ? Bi anda vites karışmaya başladı  kendi kendine vitesleri değiştiriyor  vitese dokunmadığım halde ilk bastaki gibi vites değiştiriyor aynı ilk aracı A-R ye götürdğüm hale döndü bilgisayarı bağlayınca robot sapıttı yurumenın mumkunu yok. Zor güç eve geldim baska bir servisi aradım arkadas geldi proğram attı suan hersey normal halde gayet güzel calısıyor. Ancak bu robotu sıfırlamayı düşünüyorum cunku duzgun calısmıyor 2600 tl ninde üzerine 1 bardan soğuk su içeriz. Aracı orada bıraksaydım kim bilir basıma daha ne gelecekti.

Şunu anladım insanları Alfalardan soğutan araclar değil leşçi düzenbaz servislerdir. Ben açıkcası robotun değiştiğine inanmıyorum yerlerde sürünen sanzıman robotları vardı gördüğüm ilk gittiğinizde hersey cok güzel sonrakilerde nasıl öpebilirim mantığıyla ilerliyorlar.Servisler alfa romeo binicilerini cok iyi analiz etmis acıkcası yolunacak kaz gözüyle bakıyorlar. Bu sürecte yeri geldi aracın kapısını acmak dahi istemedim okadar emekle aldığınız araclar kimlerin elinde oyuncak oluyor. Bunu destekler nitelikte bir konu daha acacağım lütfen onuda okuyun.

BİR DAHA A-R SERVİS Mİ ASLA ASLA ASLA !!!!!!

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

samiozde

• Üye
  • *
  • 20 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Çok geçmiş olsun. Üzülerek okudum, hemen hemen aynı şeyleri bursada bende yaşadım. Dediğiniz gibi araçlarımızı ne kadar sevdiğimizi, ne kadar değer verdiğimizi bildikleri için bizi yolunacak kaz olarak görüyolar bazı özel servisler. Bundan sonra ilk özel servis tercihim hiç gitmediğim ama forumdaki arkadaşların övgüyle bahsettiği carium zeki usta olacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

La Vittoria Sara Nostra

Ferhatcam

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
2600 tl ufak bir rakam değil hakkını arasaydin keşke bu resmen gasp olayı

mehmetakifyuzer

• Üye
  • *
Aslında site yönetimi olarak bir birim oluşturulup " Servis Denetimi ve Puanlama " sistemi yapılabilir. Bu A-R servise gidip bu işlen sorulup neden böyle yapıldı? denilebilir. Aksi cevapta toplu olarak tüm Türkiye de bu servisim afişe edileceği söylenip caydırıcı bi rol çizilebilir mi acaba? Mutlaka aramızda avukat üyelerimiz de vardır. Onlardan fikir alabiliriz...

samiozde

• Üye
  • *
  • 20 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Kesinlikle katılıyorum böyle bir uygulama gerekli. Puanlama sistemi bence gayet mantıklı tüm servislerin bir listesi yapılıp bir anket şeklinde değerlendirilebilir. İlk afişeyi ben edebilirim Bursa'daki arkadaşlarım için söylüyorum;
Nazkar özel servisi kesinlikle gidilmemesi gereken özel servislerden birisi.

La Vittoria Sara Nostra

mehmetakifyuzer

• Üye
  • *
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Kesinlikle katılıyorum böyle bir uygulama gerekli. Puanlama sistemi bence gayet mantıklı tüm servislerin bir listesi yapılıp bir anket şeklinde değerlendirilebilir. İlk afişeyi ben edebilirim Bursa'daki arkadaşlarım için söylüyorum;
Nazkar Servisle ilgili yaşadığınız sorunu da kısaca anlatatıp, çözüm konusunda yaptıklarınızı da bizimle paylaşırmısınız?

VOLDER

• Üye
  • *
  • 34 Mesajı Toplam
    37 Kere Beğenildi
Bu puanlama nasıl olacak.
A servisinin 100 müşterisi var 10 tanesi şikayetçi.
B servisin 50 müşterisi var 10 tanesi şikayetçi.
Bazı servislerin (kimse üstüne alınmasın bir çok forumda örnekleri var ) 10 tane hesap açıp kendi reklamını yaptığı da unutulmamalı. Bazen rakip karalama da yapılmakta.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALFAROMEO AŞKI CEHENNEM BUZ TUTANA KADAR..

samiozde

• Üye
  • *
  • 20 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Nazkar Servisle ilgili yaşadığınız sorunu da kısaca anlatatıp, çözüm konusunda yaptıklarınızı da bizimle paylaşırmısınız?

Çömezliğime geldiği bir dönemdi. Arabam yağ eksiltiyodu makul ölçülerde 1500 km'de 700 ml gibi. Bende tatil dönüşü uğradım malum yere anlattım durumu tamam dedi malum usta. Sen aracı bırak, günlerden perşembeydi cumartesi alırsın dedi. Tamam dedim bıraktım geldim. Gelmeden önce ara demişti. Cumartesi aradım bu hafta olmayacak gibi ben seni ararım gelir alırsın arabayı dedi. Eyvallah dedik. Hafta içi bir gün aradılar işten izin alıp gittim baktım arabaya şöyle bi tur attık problem yok gibiydi. Çevre yoluna çıktım biraz sıkıştırayım dedim aracı 7000 devirlere çıkacaktım. 2. viteste 4500devirde araba gaz kesiyo motor system failure uyarısı veriyo sanki 5. vitesten 2. vitese atmışım gibi motor kasılıyo filan. Çok moralim bozuldu aradım ustayı dedim böyle böyle durum. Getir bakalım dedi. Aldım arabayı gittim saatlerce başında bekledim, sensörlere baktı, boğaz kelebeğini temizledi, başka bi kelebek buldu onu taktı nafile sonuç değişmiyor. Araba 4500/5000 devirde sürekli gaz kesiyo motor kasılıyo arıza veriyo. Dedi sen bunu bırak ben bi bakayım. Onada eyvallah. Araba 3 hafta yattı orda. Hergün arıyorum abi noldu? varmı bi gelişme? Cevap halledicez rahat ol... En son canıma tak etti. Ben geliyorum dedim, arabayı birmota gönderdim yetkili serviste bakıyolar dedi. Kıllandım inanmadım içimde şüphe oldu o kadar olaydan sonra. Aradım birmotu bi bayan çıktı. Hanım efendi şu plakalı araç şuan orada mı dedim, Hayır beyefendi şuan servisimizde böyle bir araç yok ki zaten biz Alfa romeo'lara bakmıyoruz artık dediler. Mengerler bakıyo dedi. Ben şok!!! Yalan üstüne yalanlar. Dedim belki mengerlerdedir araba, usta karıştırmıştır. Hala iyi niyetliyim. Aradım mengerleri dedim şuan servisinizde şu plakalı araç varmı? Hayır beyefendi böyle bir araç servis için giriş yapmamış daha önce dediler. Bi öfkeyle çıktım sanayiye yola. O ara usta da aradı araç tamam halloldu dedi. Yoldayım zaten geliyorum dedim. Arabayı aldık denedik 2. vites 7000 devir sıkıntı yok. 3. vites 7000 devir sıkıntı yok. Dedim tamam halloldu herhalde. E artık işin hesap kısmına gelelim dedik. Nedir Usta borcumuz? 7.500TL işin rengi değişmeye başladığı için lanet ede ede verdim kartı. Al dedim çek. Arabada genel olarak bir sorun görmedim ilk gün. Ertesi gün bi çalıştırdım arabayı. Hiç varyatör sesi gelmeyen araba Sabah traktör gibi. Aynı gün yine bi baktım kapı kapatırken tuttuğumuz elcikler var ya onların içindeki vidaların üzerini örten küçük siyah plastikler yok. Hepside tamdı oraya bırakmadan önce onlarda gitmiş. Bu küçük plastikler için kesinlikle servisi suçlamıyorum onlar yapmazlar diye tahmin ediyorum. Muhtemelen oraya gelen başka bir müşteri kendi aracındaki eksikleri tamamlamak için almıştır dedim kendi kendime. Ama en azından onlara emanet ettiğimiz mala sahip çıkmalıydılar diye düşünüyorum. Bundan sonra Nazkar mı? Yoo dostumm yooo....

La Vittoria Sara Nostra

altug.ucar

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
 Geçmiş olsun, okurken canım sıkıldı resmen, @samiozde aynı şekilde. Bu kadar sert bi olay yaşamasam da arada başımıza gelen küçük problemlerin nerelere gidebileceğin açık göstergesi.
Bu servis puanlama sistemi iyi fikir alsında ama @Volder arkadaşımızın dediği gibi problemler var. Bu tip puanlama sistemlerinde belli bir katılım/oy oranına kadar ne yazık ki sistem tatmin edici bir sonuç vermeyecektir. Ama bir ucundan başlamak lazım bence de. Yeterince katılım sağlanabilirse faydalı olur.

mehmetakifyuzer

• Üye
  • *
Bu puanlama nasıl olacak.
A servisinin 100 müşterisi var 10 tanesi şikayetçi.
B servisin 50 müşterisi var 10 tanesi şikayetçi.
Bazı servislerin (kimse üstüne alınmasın bir çok forumda örnekleri var ) 10 tane hesap açıp kendi reklamını yaptığı da unutulmamalı. Bazen rakip karalama da yapılmakta.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Puanlama sistemi işin en kolay tarafı. Yeterki karar verilsin. Ustalar 10 ayrı hesaptan yorum yapmasını üyelik sisteminde engellemek kolaydır. Artık özel servislerin Alfa sahiplerini yolunacak kazmış gibi görmeleri gerçekten çok üzücü bi durum. Kaldı ki #samiozde nin yazdığı ve verdiği 7,500 TL bana bile dokundu cebimden çıkmış gibi üzüldüm. Üstüne üstelik servise teslim ettiği araçtan malzemede alınmış yanı. ( Servisler genelde yapıyorlar bu işleri )

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    89 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/

Çömezliğime geldiği bir dönemdi. Arabam yağ eksiltiyodu makul ölçülerde 1500 km'de 700 ml gibi. Bende tatil dönüşü uğradım malum yere anlattım durumu tamam dedi malum usta. Sen aracı bırak, günlerden perşembeydi cumartesi alırsın dedi. Tamam dedim bıraktım geldim. Gelmeden önce ara demişti. Cumartesi aradım bu hafta olmayacak gibi ben seni ararım gelir alırsın arabayı dedi. Eyvallah dedik. Hafta içi bir gün aradılar işten izin alıp gittim baktım arabaya şöyle bi tur attık problem yok gibiydi. Çevre yoluna çıktım biraz sıkıştırayım dedim aracı 7000 devirlere çıkacaktım. 2. viteste 4500devirde araba gaz kesiyo motor system failure uyarısı veriyo sanki 5. vitesten 2. vitese atmışım gibi motor kasılıyo filan. Çok moralim bozuldu aradım ustayı dedim böyle böyle durum. Getir bakalım dedi. Aldım arabayı gittim saatlerce başında bekledim, sensörlere baktı, boğaz kelebeğini temizledi, başka bi kelebek buldu onu taktı nafile sonuç değişmiyor. Araba 4500/5000 devirde sürekli gaz kesiyo motor kasılıyo arıza veriyo. Dedi sen bunu bırak ben bi bakayım. Onada eyvallah. Araba 3 hafta yattı orda. Hergün arıyorum abi noldu? varmı bi gelişme? Cevap halledicez rahat ol... En son canıma tak etti. Ben geliyorum dedim, arabayı birmota gönderdim yetkili serviste bakıyolar dedi. Kıllandım inanmadım içimde şüphe oldu o kadar olaydan sonra. Aradım birmotu bi bayan çıktı. Hanım efendi şu plakalı araç şuan orada mı dedim, Hayır beyefendi şuan servisimizde böyle bir araç yok ki zaten biz Alfa romeo'lara bakmıyoruz artık dediler. Mengerler bakıyo dedi. Ben şok!!! Yalan üstüne yalanlar. Dedim belki mengerlerdedir araba, usta karıştırmıştır. Hala iyi niyetliyim. Aradım mengerleri dedim şuan servisinizde şu plakalı araç varmı? Hayır beyefendi böyle bir araç servis için giriş yapmamış daha önce dediler. Bi öfkeyle çıktım sanayiye yola. O ara usta da aradı araç tamam halloldu dedi. Yoldayım zaten geliyorum dedim. Arabayı aldık denedik 2. vites 7000 devir sıkıntı yok. 3. vites 7000 devir sıkıntı yok. Dedim tamam halloldu herhalde. E artık işin hesap kısmına gelelim dedik. Nedir Usta borcumuz? 7.500TL işin rengi değişmeye başladığı için lanet ede ede verdim kartı. Al dedim çek. Arabada genel olarak bir sorun görmedim ilk gün. Ertesi gün bi çalıştırdım arabayı. Hiç varyatör sesi gelmeyen araba Sabah traktör gibi. Aynı gün yine bi baktım kapı kapatırken tuttuğumuz elcikler var ya onların içindeki vidaların üzerini örten küçük siyah plastikler yok. Hepside tamdı oraya bırakmadan önce onlarda gitmiş. Bu küçük plastikler için kesinlikle servisi suçlamıyorum onlar yapmazlar diye tahmin ediyorum. Muhtemelen oraya gelen başka bir müşteri kendi aracındaki eksikleri tamamlamak için almıştır dedim kendi kendime. Ama en azından onlara emanet ettiğimiz mala sahip çıkmalıydılar diye düşünüyorum. Bundan sonra Nazkar mı? Yoo dostumm yooo....

Yağ eksiltmesi için girip 7500TL ödeyerekmi çıktınız?

O fiyata motoru rektefe ettirirdiniz sıfır motor kullanırdınız 7500 nedir ne yapmışlar o kadarlık?

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: başıma arızasında gelenler 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.