Yukarı git

21 Ekim 2018, 10:35:23
Reklamlar  

Gönderen Konu: Alfa Romeo 147 Alacağım Yardım :)  (Okunma sayısı 13851 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hocak61

• Üye
  • *
Alfa Romeo 147 Alacağım Yardım :)
« : 11 Mayıs 2012, 05:36:47 »
Arkadaşlar, benden tecrübeli abilerim öncelikle selam hepinize :)Adım hasan , trabzonda yaşıyorum forumun linkini daha önce görmüştüm ama kısmet bugune imiş, hayırlı olsun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Yaz ortalarında bir 147 almak istiyorum ve aylardır araştırma yapıyorum . Bu araştırmalarımdan belki doğru belki yanlış teoride onlarca şey okudum,öğrendim . Ama en doğrusu bu bilgileri sizlerle konuşarak teyit etmek ya da doğrularını öğrenmek .Şimdiden hepinizden özür diliyorum çünkü kafamda çok soru var sıkılabilirsiniz. Vereceğiniz her cevap için da ayrı ayrı teşekkür ederim . Başlıca sorularımı madde madde yazmak istiyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

1.Varyatör sorunu malum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap okudum,öğrendim . Bunun parça fiyatları inernette 500 lira civarı görünüyo bu parçayı özel serviste ne kadar ücretle değişirler ? ya da netten alsak trabzon sanayide ustası var mıdır acaba ?fiat özel servisi var onu biliyorum o bakıyor alfaya galiba alfa sitesinde oyle yazıyor.
2.varyatör sizin kullanımınızla min ne kadar süre normal çalışıyor ? motor ısınmadan basmak zaten yapacağım iş değil:)
3.Ön takımların çok hassas olduğunu okumuştum . Bizim yollar da süper sayılmaz hani köye felan da çıkarım arada bana min kaç km sorun çıkartmazlar yoksa 10binde bir ön takım mı yenileceğim bilemiyorum ? sizin kullanımızda min kaç km sorun çıkartmadı ?
4.Ön takım için kirazcıoğlu diye bir sitede komple takım kit kalinde 420 lira fiyat gördüm parçalar orjinal değil sanırsam acaba orjinali işçiliğiyle kaça mal olur ya da netteki parçaların kalitesi hakkında kullananız var mı ?
5.triger için felan yine nette orjinalinin bile 280 lira felan olduğunu görüyorum ama bazı arkdaşlar 700 e felan değiştik demişler özel servis işçiliğe bu kadar ücret alıyor mu ? triger ı usta değişemez mi acaba çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum ?
6.aslında en önemlisi yakıt Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap trabzon çok trafiği olan bir yer diil hatta ben sürekli sahil yolunu kullandığımdan sıfır trafik diyebilirim normal kullanımda ş.içi ve ş.dışı değerlerim ne olur ? fabrika verisi 11 litre olan araba için istanbul trafiğinde 10 litre yakıyor diyorlar aklım almıyo o zaman neresi fazla yakıyor diyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap acaba ort istanbul veya farklı bir şehir için kaç litre yakar ?
7.arabayı alınca kesinlikle jantları değiştireceğim hiç yakıştıramıyorum 147 e o jantları Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 16 ya da 17 inç düşünüyorum ama 17 olursa konfor da çok fark eder mi , yol tutuş artar diye düşünüyorum konfor nasıl olur her taşı hisseder miyim ? birde arabayı 3.5 cm felan alçaltan spor yaylar için ne düşünüyorsunuz bana artısı eksisi ne olur ?
8.en ve en önemli sorumsa : bu arabaların ikinci elde temizi galiba zor görünüyo . km düşürmeler kazalar boyalar vs . km düşürülmüşse herhangi bir özel servis anlayabilir mi makinesi felan varmı alfa sportivo öyle yazıyor ecu ya bağlanıp görüyoruz diyolar ama benim bildiğim zaten ecuya bağlanıp düşürülüyo km ? km işi yetkili servisteki kayıtlara mı kalıyor yani bu durumda bir tek ? ya da motor güç testi mi yapmak en sağlıklısı?
9. bir özel servise aracı götürdüğümde tepeden tırnağa kaporta boya durumu km orjinalliği motor sağlık durumu değişmesi gereken parçalar elektronik tüm aksam bunların hepsindeki problemleri görebilirler mi ? ankara ya da istanbuldan almayı düşünüyorum ordaki hangi servis en iyidir bu konuda sizce?

tekrar teşekkür ederim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2012, 09:37:56 Gönderen: okten »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

hayalsizperest

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Aramıza hoşgeldin Hasan. Benim adım Kerem. Bende senin gibi 147  ve 156'larla ilgileniyorum. Bir kaç aydır forumdayım ve çok yardımcı oldu arkadaşlar sağolsunlar.

Forum içerisinde aratırsan bazı sorularının cevaplarını bulabilirsin. Örneğin yakıt ve spor yay konusunda yeterince açıklayıcı bilgiler mevcut. Benim bildiğim kadarıyla 147 ile köy yollarına gireceksen yay koymayı düşünme. Diğer yandan trafik yok diyorsun o harika. Heralde tüm Alfa'cıların hayalidir boş yolda dilediğince gazlamak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Okuduklarım kadarıyla 2500-3500 devirleri arasında kullanırsan yakıt oldukça düşüyor. Devirli kullanırsan haliyle artıyor. Birde bulunduğun yerde büyük lpg li araçları almayan alışveriş merkezlerinden yok ise lpg li bir 147 alabilirsin. İstanbul'da bu avm olayları olmasa bende düşünebilirdim. Çok güzel araçlar var satılık lpg olduğu için takip bile etmiyorum. Umarım hayal ettiğin temizlikte bir 147 alabilirsin.

Tatmir07

• *
  • 89 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
Ynt: Alfa Romeo 147 Alacağım Yardım :)
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2012, 11:35:37 »
Tekrar hoşgeldin @hocak61

Şöyle bir tavsiye vereyim (Çünkü ben de kendi 156'mı almadan önce haftalarca forumları takip edip yüzlerce sayfa yazı okudum, ancak ben 156'mı aldığımda bu forum yoktu. Sen şanslısın bu konuda).

En azından 1 gününü ayırıp ve forumun özellikle "Teknik" ve "Garaj" kısımlarındaki konuların hepsini okuyabilirsin. Hem sorularını %90 ına ulaşırsın hem de bundan sonrası için çok temel bilgilere sahip olursun.

Yakıt ve lpg sistemleri için mesela;
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Lastik ve jant için;

Motorla ilgili bir sürü şey;

147 ve 156 ile ilgili bilgiler;

hocak61

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2012, 16:00:42 »
evet arkadaşlar teşekkür ederim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap söylediğiniz gibi mesajı yazmadan önce yapmam gerekeni mesaj yazdıktan sonra yaptım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap forumu baştan aşağıya okudum . Kerem lpg yi bence çok dert etme büyük avm ler var haliyle fakat açık otoparkları var belki feribot büyük dert olabilir istanbul için . Çoğu bilgiye tekrar eriştim forum sayesinde ama bu araçların kasko durumlar nedir acaba? 2006 2007 147 için şehir araç durumu sürücü durumu fark ediyor ama ortlama ne fiyatlardadır gerçi trabzonda hiç gereği yok gibi ama belli olmaz adamın biri çarpar park halinde kaçar sonra bir fara 500 lira vermek de koyar adama Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bir de bişey dikkatimi çekti lpg li bazı araçların camında kare şeklinde büyük harflerle lpg yazan bir sticker görüyorum bunu kendileri mi takmışlar yoksa muayene de  felen mi takılmış eğer öyleyse direk sınıf ayrımı valla Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tatmir07

• *
  • 89 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2012, 16:08:02 »
O LPG stickerını takıp takmamak tamamen size kalmış. Ben takmıyorum. Onu kafaya takmayın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Kasko konusuna gelince sizi bilmem ama ben kaskosuz arabaya binmem. Önceki aracım çok eski ve düşük model bir araç olmasına rağmen kaskosuz gezmedim. Kosko fiyatı ise değişkenlik gösteren birşey, Aracın modeli, yaşı, sizin yaşınız, ehliyet tarihiniz, daha önce kasko yaptırıp yaptırmadığınız, hasarsızlık oranınız, kasko şirketi v.s v.s bir sürü değişken var. Piyasa araştırması yapabilirsiniz.

Edit: İmla

hocak61

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2012, 16:12:10 »
tabiki kasko fiyatı hepsine bağlı biliyorum piyasa araştırması çok yaptım ama fiyat bulamadım mesela sizin ilk kaskonuz (indirimsiz) neydi? kasko fiyatı almak için ruhsat bilgilerini istediklerinden bulamıyorum fiyat hakkında bilgi

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 78 Mesajı Toplam
    114 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2012, 16:25:00 »
indirimsiz ilk kasko fiyatı tahmini 1100  - 1600 TL arasında olur.

hocak61

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2012, 16:40:48 »
Teşekkür ederim emraheren Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Peki km orjinalliğini tespit edebilme konusunda bilgisi olan arkadaşlar yok mu? Servisler bunu nasıl anlıyor ya da anlayabiliyorlar mı ? Sportivo sitesinde ecu ya bağlanıp görüyoruz yazıyor ama km zaten ecu ya bağlanıp küçültülmüyor mu ben aracı alırken nasıl anlayacağım neye nereye göstereceğim?

Tatmir07

• *
  • 89 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2012, 16:47:40 »
Bu benim ikinci aracım olduğu için ve yıllardır kasko yaptırdığım için bu aracımın kasko fiyatı da etkileniyor. Sonuçta kasko firmasıyla (Hep aynı acentadan yaptırdım kaskomu) benim aramda bir güven oluşuyor, hasarsızlık indirimim bu araca da geçiyor filan. Benim aracın 2012 kasko fiyatını söyleyeyim. Yalnız ben teminat tutarı hesaplanırken bazı şeyleri de isteğe bağlı dahil ettirdim, şöyle ki;

2004 model 156 1.6 TS:

Kasko değeri 19.800 TL görünüyor, ben bunu 22.000 TL yaptırdım (Yani aracım pert olursa aracım bu tutarda gözükecek)

++LPG sistemi: 1.500 TL
++Ses Sistemi (Harici araç donanım): 3.000 TL

Sonuç olarak aracım koskada ; 26.500 TL görünüyor.

hasarsızlık kademesi : %50

Toplam olarak kredi kartı taksit: 920 TL ödüyorum (Auto King mini onarım hizmeti dahil)

hocak61

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Mayıs 2012, 16:57:00 »
Hasarsızlık indirimi ile oldukça iyi bir fiyata düşmüş kaskonuz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Pert kaydı olan araçları ruhsat bilgilerini yazarak hemen kaskoya başvursak herhangi bir acenteden onlar bize döndüğünde bu araç pert kayıtlı diye uyarır mı peki ? Bazen tramer sorgusunda kaza görünmüyo ama araç pert çıkabiliyormuş anlamanın en iyi yolu bu galiba?

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
« Yanıtla #10 : 11 Mayıs 2012, 17:13:06 »
Bu arada yukarıda araç 2500-3500 devir arasında kullanılırsa yakıt tüketimi düşüyor diye okudum.
Bu doğru ancak aracınızı sürekli o devirler arasında kullanmayın derim ben.
Neden derseniz 2000 yılından 2011 yılına kadar 1.6 T.S. 3 adet 156 kullandık, (147 ile aynı motor) Babamın otomobilleri hep bu aralıklarda devir gördü. Onun kullandıklarında hep yağ pompası sorunu yaşadık. Ancak benim kullandığımda hiçbir sorun yaşanmadı. Bu sorun da öyle bir sorun ki hararet göstergesiyle alakası olmayan biri motora yatak sardırabilir.
Bizim motor devirli olduğu için sürekli devirsiz kullanımlarda yağ pompası tembelleşiyor ve daha kolay bozuluyor olabilir. O sebeple arada bir de olsa devirli kullanmakta fayda var..

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

hocak61

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Mayıs 2012, 17:17:49 »
Zaten arada sırada redline'a kadar gitmeden o muhteşem motor sesini duymadan da araba kullanmak için peygamber sabrı lazım diye düşünüyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

GooSe

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    24 Kere Beğenildi
« Yanıtla #12 : 11 Mayıs 2012, 17:34:38 »
Kasko fiyatı demişken ben Anadolu Sigortaya yaptırdım 800 TL( araç bedeli 36.500) eski aracımdaki kaskoyu zeyil yaptım . 2007 1.3 mj punto emotion 660 tl idi(araç bedeli 26.500 dü )  üzerine 140 tl fiyat farkı geldi bence çok makul. Teminatlarım normal hiç birinde kısma yapmadım. %40 hasarsızlık indirimi var %15 te müşteri özel indirimi var .

hocak61

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 11 Mayıs 2012, 17:47:17 »
Aslında kafama takılan şu :
Arkadaşımda 98 model bi rover 216 var 1.6 110 hp 130 bin km
Araba bu yaşına rağmen dağ bayır çukur çamur nere girersek girelim hiçbir yerinde en ufak tıkırtı ses hiç birşey gelmiyor. Alfa kullanan tüm arkadaşlarım sürekli arabanın biryerlerinden bir takım sesler duyduğunu söylüyorlar.
Alfa rover kadar araba yapamıyor mu işçilik bu kadar mı kötü alfalarda merak ediyorum ben alt takımı komple yenilesem ne kadar zaman kç km bana problem çıkartmaz merk ediyorum ? O rover 0-100 ü 9 sn de alan müthiş seri bir araba fiyatı da 12 bin civarı alfanın donanım olarak fazlası dijital klima ve esp denilebilir . Rover ın tasarımı yılına bakarsak alfa yanına yaklaşamaz onun ben 98 alfalara bakıyorum doğandan pek farkı yok açıkçası ama 147 2006 sonrası süper işte . Şimdi kalkıp 25-27 gibi bir paraya alfayı alsam sağlamda bir bakım yaptırsam bana 10 bin km sonra hadi yine alt takım istiyorum ben der mi bilmek istiyorum sizin bu alt takımlar seslerle ilgili tecrübeniz nedir km olarak ? yürüyen aksam başlığını okudum komple ama orda km bazında bilgi bulamadım .

hakan147

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #14 : 11 Mayıs 2012, 18:26:51 »
öncelikle aramıza hoşgeldin...ben forumda yeniyim fakat yıllardır alfa hastası biriyim..bende 2006 alfa 147 dist...var...kaskoyu sormussun 1,450tl....eger alfa 147 alıcaksan çok arastır....ben 1 sene abartısız arastırdım ve alfanın derı koltuk ..sunruf...spor gösterge..vs..bulmak için en sonunda aldım..varyatör demıssın ne benden öncekı arkadas ne ben daha öle bısey yasamadım...bu aracı kötu yolda kullanmaya fazla gelmez dag tepe gıtmeye falan...sonuçta toros degıl kanka...Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap..ınsallah kafana gore bulursun ama full donanımını al derım...kafana takılan bıseyler olursa telefonumuda verebılırım ...saygılar.

Alfa bir aşktır..

Seo4Smf Tagleri: romeo orjinal alacağım yardımmmm 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.