Yukarı git

26 Mayıs 2018, 14:58:38
Reklamlar  

Gönderen Konu: ALFA 156 Merkezi kilitde 4'LÜ sinyal sorunu  (Okunma sayısı 594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sezaierdnc

• Üye
  • *
ALFA 156 Merkezi kilitde 4'LÜ sinyal sorunu
« : 19 Ocak 2018, 15:46:38 »
SA Arkadaşlar form'a ilk defa yazıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 2004 156 1.6 twinspark aracım var. Benim sorunum merkezi kilitle kapılar açılıp kapanırken 4lüler yanmıyor. Ankara yıldız sanayisi Güven oto dan çıkma Flaşör rolesi denedim  olmadı torpidonun arkasındaki beyni değiştirdim yine olmadı.Ankara Akoto'ya gittim sadece arıza tespit için istedikleri para 200+kdv buna  yeni merkezi kilit taktırrım acaba bunun sıkıntısı nedir arkadaşlar yardımcı olurmusunuz. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

sezaierdnc

• Üye
  • *
Bu konuda yardımcı olabilecek kimse yokmu

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 367 Mesajı Toplam
    411 Kere Beğenildi
İyi bir elektrikçi çözer sanırım..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sezaierdnc

• Üye
  • *
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İyi bir elektrikçi çözer sanırım..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Elektirikçiye gittim code dedi code olmasa anahtar calismaz  hatta akotoya gittim code la  alakasi yok dedi bagajın orada bi zımbırtı var ondan olabilirmi.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

heavythunder

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Aracın orjinal merkezi sisteminden çıkan kablolara bakmak lazım iyi bir elektrikçi çıkan kablolardan hangisinin dörtlülere ait olduğunu bulur sorun kablo hattındamı beyimdemi bakalır beyindense açılıp bakılır üzerinde arıza aranır

sezaierdnc

• Üye
  • *
Aracın orjinal merkezi sisteminden çıkan kablolara bakmak lazım iyi bir elektrikçi çıkan kablolardan hangisinin dörtlülere ait olduğunu bulur sorun kablo hattındamı beyimdemi bakalır beyindense açılıp bakılır üzerinde arıza aranır
Kiymet verip yazdigin icin tesekkürler aracim sanruflu sanrufta siviç varmi acaba o mu açık kaliyor.

heavythunder

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Sunroof ta öyle bir switch yok ve alakalı degil. Merkezi kilit beyni senin sorunun yada kablo hattından. Dörtlü butonuna gelen soketli kabloyu kobtrol etmeni öneririm

sezaierdnc

• Üye
  • *
Sunroof ta öyle bir switch yok ve alakalı degil. Merkezi kilit beyni senin sorunun yada kablo hattından. Dörtlü butonuna gelen soketli kabloyu kobtrol etmeni öneririm
Çok teşekkür ederim bu arada kusura bakmayim 2 gundur yogundum o yuzden yazamadim ....değini kontrol edeceğim ..peki kaput switch inden yapabilirmi ...birde arka koltuk tavan lambası bazen kendiliğinden acılıp yaniyor kapi açılıp kapandiğinda bazen sönüyor bazen yaniyor ama yol bilgisayarinda herhangi bir uyarı görünmüyor durum böyle çözemedim gitti ...söylediginizi denicem...

heavythunder

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Herhangibir swtichle alakalı değil dörtlülerin yanıp sönmesi aslında siz kumandadan kilitlemeye bastığınızda merkezikilit beyni 2 kez tetikler dörtlüleri olay bundan ibaret. dörtlüyü ya tetiklemiyor beyin yada elektriksel arıza var alfadan azçok anlayan bir elektrikçi bulmanı öneririm

sezaierdnc

• Üye
  • *
Herhangibir swtichle alakalı değil dörtlülerin yanıp sönmesi aslında siz kumandadan kilitlemeye bastığınızda merkezikilit beyni 2 kez tetikler dörtlüleri olay bundan ibaret. dörtlüyü ya tetiklemiyor beyin yada elektriksel arıza var alfadan azçok anlayan bir elektrikçi bulmanı öneririm
Alfadan anlayan elektirikçi buldum oda kod u sıfırlat dedi buda yetkili serviste oluyor baska yer yapmiyor . Yetkili servise gittim kodla felan alakası yok dediler .... Ne yapacağımı bilemedim ...

Majo

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
Dörtlü düğme veya kablolarda sorun olsa zaten sinyal de çalışmaz. 156 ların hepsinde sinyaller dörtlü düğme ile bağlantılıdır. Kısacası kod olayı doğru. Bilgisayara bağlanarak beyinden çözülür bu sorun %99 ihtimalle. Başka bir sorun olduğunu hiç sanmıyorum. Tabi merkezi kilit sonradan takılmadıysa!

heavythunder

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Bizim 156 larda yeni kasada dahil obd soketinden Fiat ecu scan ile bağlandığımızda asla merkezi kilit ile alakalı bir bölüm yok motor airbag selespeed başka bir bölüm yok buda demektir ki kod la alakası yok misal guilietta gibi modellerde öyle bölümler var kardeş elektrikçi senin işini çözer hiç bişey yapılamasa bile 30 40 tl yeÇin malı merkezi kilit beynini dörtlülere bağlar bişeyler uydurur ankarada özel alfa servisleri var netten bulabilirsin. Yaparım dersen bitane 12 v röle al rölenin tetikleme uçlarını herhangi bir kapının kilit motoruna bağla röle giriş çıkışlarına dörtlülerin kablosunu bağla kilitlemeye basınca 1 kez yanıp söner bunu bi elektrikçiyede yaptırabilirsin basit bir iştir

Seo4Smf Tagleri: sinyal merkezi 4lü kilitde 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.