Yukarı git

19 Kasım 2017, 13:09:26
Reklamlar  

Gönderen Konu: Alfa 147 1.6 TS DİSTİNCTİVE LPG HANGİ MARKA TAKTIRMALIYIM  (Okunma sayısı 1352 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ibrahimm38

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Öncelikle herkeze merhabalar forumun yeni üyesiyim yeni arabam ile birlikte Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Arkadaşlar alfa 147 1.6 TS DİSTİNCTİNE 120 hp aracıma lpg taktırmak istiyorum 88 bin de aracım
Ne taktırmalıyım hangisi daha kaliteli ve uygun araca hangi tip lpg uygun oluyor bunlar hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

universeee

• *
  • 80 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
    • Evren Akdağ | En güzel ve özel fotoğraflar için doğru yerdesiniz...
Aynı model araç sahibiydim. BRC taktırmıştım. Zerre sorun yaşamadan kullandım yaklaşık 50bin km.

Ama LPG'de en önemli konu iyi ustayı bulmaktır. Onun dışında zaten belli markalar dışında gidip taktırmazsanız sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Usta araştırmanızı iyi yapın ama. Genelde herkesin başı bu nedenle ağrıyor.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

universeee 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ibrahimm38 (09 Mayıs 2016, 17:59:51)

ibrahimm38

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Onu da nasıl araştıracaz bilemiyorum sonuçta kapalı kutu peki BRC den mumnunum dediniz hocam yakıt tüketimi ne kadar sizde şehir içi ve dışı kaç kuruş yakıyır hesapladınız mı hiç

subzero2424

• *
  • 25 Mesajı Toplam
    27 Kere Beğenildi
Hocam kaç kuruş yaktı hesabını bende yapmadım ama atiker kullandım bende sorun yaşamadım gayette memnundum 20 bin civarı yaptım.önemli olan usta bencede   

subzero2424 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ibrahimm38 (10 Mayıs 2016, 09:51:56)

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
aynı araçta brc kullandim 60.000 km de 1 kere bile sorun olmadi

emraheren 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ibrahimm38 (10 Mayıs 2016, 09:52:00)

universeee

• *
  • 80 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
    • Evren Akdağ | En güzel ve özel fotoğraflar için doğru yerdesiniz...
Onu da nasıl araştıracaz bilemiyorum sonuçta kapalı kutu peki BRC den mumnunum dediniz hocam yakıt tüketimi ne kadar sizde şehir içi ve dışı kaç kuruş yakıyır hesapladınız mı hiç

Google'da "Kayseri iyi lpg ustası" gibi bazı cümlelerle arama yapıp forumlardan insanların yorumlarına bakabilirsiniz mesela. Eş dost arasında LPG kullanan varsa onlara sorulabilir. Facebook alfa gruplarında sorabilirsiniz.

Ben her deponun tüketimini hesaplardım. Kullanım, hava durumu ve trafiğe göre değişirdi ama genellikle 9-11 lt arasında tüketim değeri görüyordum ben.

universeee 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ibrahimm38 (10 Mayıs 2016, 09:52:37)

ibrahimm38

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Anladım yorumlarınız için çok teşekkür ederim biraz araştırdım dünden bugube atiker gold serisi diye bişe bişe varmış kullananlarda baya memnun gibi görünüyor bu çok noktalı püskürtme mi meymiş herhalde çekişde gidişde hiç azalma olmadığını söylüyorlar bu dediğim sistemden kullanan varmı aceba atiker gold serisini taktırıcam gibi

octinum

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Kötü bir sistem olmayabilir ona yorum yapamam da birincisi hepsi çok noktadan püskürtmeli, ikincisi gidişinde hissetmeseniz de fark olacak. "Kronometreyle ölçerim fark çıkarsa yarı fiyat" deyin bakalım ne diyecekler. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

octinum 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ibrahimm38 (12 Mayıs 2016, 12:39:33)

tayfun uca

• *
  • 117 Mesajı Toplam
    138 Kere Beğenildi
İki aracımada lpg taktırdım, ilki fiat siena idi elli bin km bindim ufak tefek sorunlar dışında üzmedi. İkinci aracımda 2005, 156 idi onada siena gibi kendim brc taktırdım,  50.000 km'de onu kullandım. İlk zamanlar sorun yoktu ama  30.000 bakımından sonra yüksek devirde benzine geçme sorunu başlad. On gün boyunca istanbulda gezmediğim bayi kalmadı( brc merkezde dahil) denenmiyen parça, deyişmiyen sensör kalmadı ve sorunum kısmi olarak çözüldü ama  hala derdim bitmedi ve arabayı sattım. 3. Arabamda 99,2.0 ts 166 idi ve prins lpg vardı. Abartmıyorum benzinden daha sessiz ve sorunsuzdu. Şimdi ise yine mk2,2.0, ts 166'ımda atiker gold var, şimdilik hiçbir sorun yaşamadım.

Özelte nacizane tavsiyem brc' den uzak durururm ben. Param varsa prins, param yoksa atiker taktırırırm. Bugüne kadar atikerin yeni sistem kit'lerinde sorun yaşıyan duymadım. 3.0, v6 166'sında bile atiker gold kullanıp sorun yaşamıyan arkadaşlarım var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

tayfun uca 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ibrahimm38 (12 Mayıs 2016, 12:41:05)

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
ne taktirisaniz dikkat edeceğiniz tek nokta montaj işin ehline yaptırın.

emraheren 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ibrahimm38 (12 Mayıs 2016, 12:41:13)

ibrahimm38

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Haklısın büyük ihtimalle atiker gold serisi ni taktıracam fiyat olarak en uygun o görünüyor yalnız kafamı karıştıran tek nokta burda kayseride ki ustaların bu araç hakkında bilgi sahibi olmamaları ve adam akıllı teknik bilgi ile konuşmamaları oluyor buda güvensizlik yaratıyor yani kafamdaki soru işaretlerini giderecek cevaplar veremiyor
ben nerden bulacam kayseride bu işin ehlini  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
daha önce kayseride taktıran veya bu konuda bilgisi olan birisi varmı aceba yönlendirme yapabilecek

ibrahimm38

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
İki aracımada lpg taktırdım, ilki fiat siena idi elli bin km bindim ufak tefek sorunlar dışında üzmedi. İkinci aracımda 2005, 156 idi onada siena gibi kendim brc taktırdım,  50.000 km'de onu kullandım. İlk zamanlar sorun yoktu ama  30.000 bakımından sonra yüksek devirde benzine geçme sorunu başlad. On gün boyunca istanbulda gezmediğim bayi kalmadı( brc merkezde dahil) denenmiyen parça, deyişmiyen sensör kalmadı ve sorunum kısmi olarak çözüldü ama  hala derdim bitmedi ve arabayı sattım. 3. Arabamda 99,2.0 ts 166 idi ve prins lpg vardı. Abartmıyorum benzinden daha sessiz ve sorunsuzdu. Şimdi ise yine mk2,2.0, ts 166'ımda atiker gold var, şimdilik hiçbir sorun yaşamadım.

Özelte nacizane tavsiyem brc' den uzak durururm ben. Param varsa prins, param yoksa atiker taktırırırm. Bugüne kadar atikerin yeni sistem kit'lerinde sorun yaşıyan duymadım. 3.0, v6 166'sında bile atiker gold kullanıp sorun yaşamıyan arkadaşlarım var.

Haklısın büyük ihtimalle atiker gold serisi ni taktıracam fiyat olarak en uygun o görünüyor yalnız kafamı karıştıran tek nokta burda kayseride ki ustaların bu araç hakkında bilgi sahibi olmamaları ve adam akıllı teknik bilgi ile konuşmamaları oluyor buda güvensizlik yaratıyor yani kafamdaki soru işaretlerini giderecek cevaplar veremiyor
ben nerden bulacam kayseride bu işin ehlini  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
daha önce kayseride taktıran veya bu konuda bilgisi olan birisi varmı aceba yönlendirme yapabilecek

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi

Kayseri'dekiler güven vermediyse Ankara'da taktırın. Mutlaka tecrübeli usta bulursunuz.

subzero2424

• *
  • 25 Mesajı Toplam
    27 Kere Beğenildi
Bendeki atiker di ama gold mu dur bilgim yoktur. Ayrıca çekişinde illaki düşüş vardı.benzinli gibi olmuyor sonuçta

yekucur

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Bende uzun araştırmalar sonrasında prins taktırdım. 1 senedir kullanıyorum. Performans olarak kesinlikle bezinden farkını hissetmiyorum. Çok denedim.

yekucur 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ibrahimm38 (13 Mayıs 2016, 18:13:44)
Seo4Smf Tagleri: hangi marka taktırmalıyım 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.