Yukarı git

23 Temmuz 2018, 00:52:56
Reklamlar  

Gönderen Konu: ALFA 147 1.6 dist 120 hp yardım  (Okunma sayısı 209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kansavkaplan

• Yeni Üye
  • *
ALFA 147 1.6 dist 120 hp yardım
« : 20 Haziran 2018, 22:08:57 »
Arkadaşlar 2006 model 1.6 ts dist alfa 147 aldım.

2 problemim var ve bunu bilenlere sormak istiyorum.

1. problem yan dikiz aynaları ayarıyla ilgili.
Kapıda bulunan ayar tuşunun ışıkları vs yanıyor,ama aynaları ayarlayamıyorum.
Kullanım kılavuzunda araba yarımdayken çalışır yazıyor.Hem arabayı yarımda hemde çalışırken ayarlamayı denedim bir türlü beceremedim.

2.problem de kontakla alakalı.Kontak kapalıyken önce yarıma alıyorum,ışıklar sönünce de çalıştırıyorum.
Fakat bazen aracı yarıma alırken kontak fazla ileri gidiyor,ışıklar sönünce çalıştırmak istediğimde de kontak çevrilmiyor.
Normal zamanda bu sıkıntı çıkarmıyor ama araç yolda stop ettiğinde tekrar hızlıca marşa basmak istediğimde yapamıyorum ve anahtarı çıkarıp takmak zorunda kalıyorum ve zaman geçiyor..

Yardımlarınızı bekliyorum

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

heavythunder

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Ynt: ALFA 147 1.6 dist 120 hp yardım
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2018, 01:16:35 »
1. Sorunun elektriksel sigorta gibi basit bir problem de olabilir tesisatta sorun olabilir bunların kontrol edilmesi lazım belki motorları ve mekanizması bozuk olabilir
2. Sorunun kontak termiği fiat bravo ile aynı diye hatırlıyorum tek bulabilirmisin bilemiyorum yoksa komple kontak gövdesini değiştirmen lazım en mantıklısıda budur

raistlin39

• Yeni Üye
  • *
Ynt: ALFA 147 1.6 dist 120 hp yardım
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2018, 15:22:13 »
arkadaşlar geçenlerde yolda giderken immobilizer hatası verdi ve motor stop etti. allahtan hızlı değildim de kaza bela gelmedi. bilgisayara bağladılar, anahtar arızası vermiş. bir daha olur mu diye korkuyorum, usta da net birşey söyleyemedi.

başınıza böyle birşey geldi mi, var mı bir çözüm önerisi olan. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: dist 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.