Yukarı git

18 Kasım 2017, 20:40:37
Reklamlar  

Gönderen Konu: Access Point/Router/Modem Tavsiyesi  (Okunma sayısı 1769 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
Access Point/Router/Modem Tavsiyesi
« : 16 Kasım 2012, 11:00:43 »
Belki de çoğumuzun yaşadığı bir kablosuz bağlantı sıkıntısından ben de şikayetçiyim. Evim 2 katlı ve kablosuz modemim üst katta duruyor. TTnet'in bağlantı yapılırken getirdiği sıradan bir kablosuz modemim var. Sorun şu ki üst kattaki odalarda internete erişim sağlayabilirken alt katta ve bahçede kesinlikle ağı göremiyorum. Kablosuz ağ kapsama alanını genişletmek için access point/router ya da direkt daha kaliteli bir kablosuz modem mi almamı önerirsiniz? Tavsiye edeceğiniz marka model var mı?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
159 1.9 JTDm Distinctive

AlperMusa

• *
  • 26 Mesajı Toplam
    33 Kere Beğenildi
Ynt: Access Point/Router/Modem Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2012, 11:03:18 »
Açıkçası ben Airties 'ı tavsiye ederim. Onun çiftli olanları satılıyor. Yani 1 router 1 de AP. İkisini birlikte alırsanız istediğiniz şekilde her yerde kullanabilirsiniz. Hatta aklıma iyi ki getirdin, şuan yanımda cihazların ikisi de;

Air 4452
Air 4420

Benim kullandıklarım. Kurulumu vs. çok basit.Üzerlerindeki düğmeye basarak iletişimini sağlayabiliyorsun direk.
birini ayarla git diğerinin düğmesine bas bitti.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2012, 11:18:04 Gönderen: okten »

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2012, 11:18:28 »
Öncelikle kablosuz modemin antenleri değiştirilebilir türden mi , eğer değişebiliyorsa daha güçlü bir anten ile değiştirmen çözüm olabilir, yada anteni uzatarak çözüm bulabilirsin 1 - 1,5 metre ileriye iyi bir anten uzatman çözüm olabilir.

örnek anten ve uzatıcı

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Diğer bir alternatif access point almak fakat bu da kullandığın modem ile farklılık gösterecek.

1. alacağın access poin kullandığın modem ile uyumlu olacak (mesh network destekli access point) 2 cihazı kablosuz birbirine bağlayabilirsin.

2. olarak kablosuz bağlayamadığını düşünüp ucuz bir access point alıp , access point koyacağın yere kadar modemden 1 adet network kablosu çekip access pointe bağlamak olacaktır.

En son çare yeni bir Modem ve Access point almak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2012, 11:15:34 »
bende aynı konudan muzdaribim. aynı odada desktop bilgisayarım kablo ile bağlı 20Mbit hız vururken netbook kablosuz olara 7Mbit lerde kalıyor... Bir ürün aldım çok önceden, elektrik prizi üzerinden interneti taşıyor...  Kablosuzun mantığına ters tabi ama, evin içinde herhangi bir odada son hızda internet almak da keyifli...

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2012, 10:29:04 »
Malesef modemin anteni sökülür değil. Geçici çözüm olarak modemi alt kata taşıdım. Üst kattaki masaüstü bilgisayarımın internet bağlantısı yok. Masaüstü bilgisayarıma USB kablosuz alıcı alarak halledebilirim. Ancak modem alt katta olunca üst kattan bağlanabiliyorum ama sinyal gücü çok düşük. Galiba yeni bir modem + AP seçeneği kalıyor geriye..

159 1.9 JTDm Distinctive

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2012, 11:50:06 »
Şöyle bir fırsat var, ama marka modeli tanımıyorum. 1 km mesafeli USB kablosuz antenli ağ adaptörü diyor.

hayalsizperest

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2012, 18:33:53 »
Bende bunun bir eski versiyonu var. Usb wi-fi adaptör. 1km menzil belki düz bir arazide hiç bir engel olmazsa çeker. 3. kattan 1. katta bulunan modemi görememişti. En garanti iş olarak ethernet kablosu çekmiştim sorun kalmamıştı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: access pointroutermodem 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.