Yukarı git

19 Kasım 2017, 19:12:29
Reklamlar  

Gönderen Konu: Abs hatası ve cruise control ışığı sorunu  (Okunma sayısı 310 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ysfgyk

• Üye
  • *
Abs hatası ve cruise control ışığı sorunu
« : 14 Eylül 2017, 23:22:28 »
Herkese selam.
Alfa 156 2005 model aracım.
Modifiye yapayım derken basit bir hata sonucu başımıza iş aldık.
Neon iplerden alıp araç içine koydum. Gücü de vites kolu altındanki renkli kablolardan kırmızı-yeşil renk olandan aldım.
Birkaç gün böyle çalıştık. Sonra düzenleme yapayım derken, kırmızı yeşil kablo ile siyak kablonun ucu birbirine değdi. Önce bir kıvılcım sonra hafif duman çıktı.
Sonrasında ise abs hatasını almaya başladım.
Cruiae control yeşil ışık yanmıyor ve park sensörü de bozuldu.
Akü eksi kutup başını söktüm ama değişen olmadı.
Sorun büyük mü?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Sigortaları kontrol ettiniz mi? Bir veya birkaç tanesi atmış olabilir. En basit ve ucuz ihtimal bu, büyük ihtimalle de problem bu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

ysfgyk

• Üye
  • *
Direksiyonun sol alt köşesindeki sigorta kutusunu açtım. Kullanım klavuzunda yazdığı gibi ABS sigortasını buldum, söktüm ama sigorta atmamış gibi geldi bana.
ABS ile ilgili bir de akünün hemen yanında bir sigorta varmış. Ona bakmadım daha.
Elektrikçiye mi götürsem yoksa ustama mı acaba?

ysfgyk

• Üye
  • *
Çözümü kendim buldum ve konuyu kapatıyorum.
Arka vitese takınca arka lamba yanmıyordu, kullanım klavuzundan sigortayı buldum ve sökünce gördüm ki sigorta bozulmuş, yerine 10 A yenisini taktım ve tüm hatalar bir anda düzeldi.
Umarım bu bilgi size de yarar.

Seo4Smf Tagleri: hatası control ışığı cruise 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.