Yukarı git

21 Şubat 2018, 10:00:54
Reklamlar  

Gönderen Konu: ABS devreye girdiği zaman araç durmuyor  (Okunma sayısı 2493 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ormanci

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    85 Kere Beğenildi
Bu ülkede forumlarda "ben zaten şuyum, ben bilirim, ben ederim" söylemi en güzel söylem, daha üzerine kimse laf edemez benim söylediğimin, en çok ben bilirim demek oluyor. Ve bu tavra hasta olduğumu belirtmek isterim.

Neredeyse hiçbir işe yaramayan arka fren balatasını zorla değiştirtip, lastik, ön balata, fren merkezi gibi yerlere bakmak-baktırmak gibi bir eylemin aklınıza gelmemiş olması baya bi soru işareti oluşturuyor kafada.

Polemiğe de girmek istemiyorum ama zorlama var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

80 bin km boyunca ön fren balatası ve diske hiçbirşey olmaması imkansız gibi birşey. Buna rağmen arka balataları zorla değiştirttim diyorsunuz. Şahsen, açıkçası "baktığınız" uçakları bilsem, o uçakla yolculuk etmek istemeyebilirim bu durumda.

Anlayacak kapasitedeyseniz foruma da sormayın ne oluyor diye madem.

« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2016, 09:26:54 Gönderen: Ormanci »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

pylon

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bu ülkede forumlarda "ben zaten şuyum, ben bilirim, ben ederim" söylemi en güzel söylem, daha üzerine kimse laf edemez benim söylediğimin, en çok ben bilirim demek oluyor. Ve bu tavra hasta olduğumu belirtmek isterim.

Neredeyse hiçbir işe yaramayan arka fren balatasını zorla değiştirtip, lastik, ön balata, fren merkezi gibi yerlere bakmak-baktırmak gibi bir eylemin aklınıza gelmemiş olması baya bi soru işareti oluşturuyor kafada.

Polemiğe de girmek istemiyorum ama zorlama var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

80 bin km boyunca ön fren balatası ve diske hiçbirşey olmaması imkansız gibi birşey. Buna rağmen arka balataları zorla değiştirttim diyorsunuz. Şahsen, açıkçası "baktığınız" uçakları bilsem, o uçakla yolculuk etmek istemeyebilirim bu durumda.

Polemik yaratmak istemiyorum diyorsun ama yazdigin cevap tam olarak bunun uzerine... Abs sensorleri temizlenirken lastikler, diskler, balatalar hersey sokulup kontrol edildi. Fren unitesi pistonlarinda ve diger hicbiryerinde kacak emaresi ve olumsuz bir durum tespit edilmedi. Bleeding(hava alma islemi) yapildi. Diskler balatalar ve lastiklerin durumlarinin iyi olduguna benim sozlerime itibar edip inanmiyorsan, hatta servise goturdugumu soyleyip ustanin iyi durumda dedigini yazmama ragmen inanmamakta israr ediyorsan ve gozunle gormedigin bir durum hakkinda bu kadar net konusuyorsan sorunun bende oldugunu dusunmuyorum.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ormanci

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    85 Kere Beğenildi
Evet sorun bende, en büyük sizsiniz, çekildim ben Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

pylon

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Evet sorun bende, en büyük sizsiniz, çekildim ben Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Benim kendimi buyuk gormem sizi kucuk gormem gibi bir durum soz konusu degil. Yazarak anlasirken bazen uslup farkli gibi gorunebiliyor. Varsa bir yanlisim arkadaslardan ozur dilerim. Benim forumda yazilanlari dikkate almamam bir durumda soz konusu degil. Abs sensorlerini forumda yazan arkadasin onerisi uzerine temizlettim. Benim suphem lastik balata vs durumlarinin iyi oldugunu bildigim icin ABS sistemi uzerineydi ve forumda boyle sorun yasayan arkadas olup olmadigini sormak icin boyle bir konu actim. Benim yazdiklarimdan siz bu kadar rahatsiz olduysaniz, siz yazdiklarinizi tekrardan bir okuyup, kisiselden tutun yaptigim meslek ile yorumlarinizdan  benim ne kadar rahatsiz oldugumu dusunun. Saglicakla kalin.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emre öcal

• Yeni Üye
  • *
bende aracımı yeni aldım daha 1 ayı dolmadı... Arkadaşıma verdim 30 km mesafede gidip geleceği yer vardı...

hava yağmurluydu... bir saat sonra beni aradı kaza yaptığını söyledi...

anlattığına göre frene basmış abs ışığı yanmış fakat araba hiç durmadan öndeki corallaya çarpmış.... Arkadaşa

bişey demedim fakat böyle bir duruma da ihtimal vermemiştim.... şimdi formu okuyunca gui lerde sıkıntı olabileceği

ihtimali belirdi bende...

*** TRAFİKTE YALNIZ DEĞİLSİNİZ***

Dellobaltino

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi

Hepimiz usta değiliz lakin meslegi geregi anahtar sallayan, teknik iş yapan birisi teknik konulara biraz daha aşinadir doğal olarak.balatanin bitip bitmediğini anlamak için de usta olmaya gerek yok.arkadaş bunu ifade etmeye çalişmiş.bakim yaptigin uçaga binmem cümlesi biraz ağir olmuş, polemiği siz başlatmişsiniz bence.

Ayrica balatanin o kadar gitmesi imkansiz değil.balatanin malzeme yapisi ve sürüş alişkanliğiyla alakali birşey.benzer duruma daha önce şahit oldum.

2013 yilinda sifir kia ceed almistim.onlarda da bahsettiğiniz abs devreye girdiğinde durmama problemi vardi birçok kişide.hatta bu yüzden ufak kazalar yapanlar olmuştu.forum olarak durumu bildirdik.koreden mühendis gelip testler yapti.durumu kabul ettiler ve sonra yapilan bir yazilim güncellemesiyle sorun çözulmüştü.muadil araç kullanan kişilerde ayni sorun varsa böyle bir durum olma ihtimali var.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

heavythunder

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Aklıma gelenleri yazayım belki fikir verebilir
1 Lastikler bayat olabilir test için tanıdık bir lastikçiden deneme amaçlı çıkma lastik deneyebilirsiniz
2 Lastik hava basıncı kontrol etmişsiniz ama yinede yazalım
3 Fren testine de bir sokun aracı 20 30 liraya yapıyorlar bir fikir verebilir
4 Fren diskinde eğrilik olabilir yüksek süratlerde  frenlerkenn kendini belli eder titreme yapar sorun buda olabilir
Ayrıca pedala basma stilinde abs nin devreye girmesini etkileyebilir hızla pedala basmak la ayarında pedala basmak arasında fark oluyor
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2018, 00:04:58 Gönderen: heavythunder »

emre öcal

• Yeni Üye
  • *
Aklıma gelenleri yazayım belki fikir verebilir
1 Lastikler bayat olabilir test için tanıdık bir lastikçiden deneme amaçlı çıkma lastik deneyebilirsiniz
2 Lastik hava basıncı kontrol etmişsiniz ama yinede yazalım
3 Fren testine de bir sokun aracı 20 30 liraya yapıyorlar bir fikir verebilir
4 Fren diskinde eğrilik olabilir yüksek süratlerde  frenlerkenn kendini belli eder titreme yapar sorun buda olabilir
Ayrıca pedala basma stilinde abs nin devreye girmesini etkileyebilir hızla pedala basmak la ayarında pedala basmak arasında fark oluyor

üstad yukardaki maddeler güzel olmuşta padala basma sitili olmamış..... ABS nin amacı zaten panik frende araca yön verme ve kontrol altında tutma ....

ben yinede şu lastikleri bi kontrol ettirim...

*** TRAFİKTE YALNIZ DEĞİLSİNİZ***

heavythunder

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Üstad nasıl olmamış abs yi devreye sokmamaya çalışarak frenleme yap anlarsın nedemek istediğimi arada fark olduğunu düşünüyorum heleki ıslak zeminde

heavythunder 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: emre öcal (28 Ocak 2018, 22:23:39)

Alper senberber

• Yeni Üye
  • *
Lastikten kaynaklaniyor bende yasadim ayni sorunu lastıkleri değiştirin 91w alin yuk ve hiz endeksi olarakta.Kişlik olarak nokian wrd4 kullaniyorum cok memnunum.

Seo4Smf Tagleri:

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.