Yukarı git

18 Kasım 2017, 11:32:23
Reklamlar  

Gönderen Konu: 4C - Goodwood Hız Festivali Gösteri turu  (Okunma sayısı 5838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
4C - Goodwood Hız Festivali Gösteri turu
« : 19 Temmuz 2013, 18:33:31 »

Yolda duruşu mükemmel ya Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap En kötü renklerinden biriyle bile böyle duruyor..

Bu arada arabanın içinde Top Gear ekibinden de birisi varmış. Dediğine göre egzoz daha sesli olacakmış. Bence de bu videodaki biraz kısık. Başka bi videoda resmen patırdadığını duymuştum, muazzamdı. Videoda dikkat etmeniz gereken şeyler: Aracın sıfırdan kalkışı (dipgaz vermeden rahat bi şekilde kalktı) ve yüksek hızdaki o masum motor sesi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sanki 30la gidiyor gibi bir ses var ama araba aslında epey hızlı gidiyor.. Yapılacka ekstra egzoz sitemleri ve cai'ler ile ses müthiş bir hal alabilir gibi görünüyor. Hafif olduğu için motor da çok rahat görünüşe bakılırsa.

Kusur olarak söyledikleri şey ise içinin çok dar oluşuymuş. Ama pek şikayetçi olmamışlar bundan da. Virajlarda VDC devreye girdiğinde bip bip ses geliyormuş ve bundan rahatsız olmuşlar. Race modunda bu iptal oluyormuş sanırım. Videoda Dynamic modda kullanılmış. Zaten ani frenajlı yerde dörtlülerin yandığını görebilirsiniz. Race modda böyle bir şey yoktur heralde Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

İyi seyirler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Tabiri caizse fare gibi .  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Rengi çok güzel .  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Offf of. Ölmeden bir şekilde sahip olmak istiyorum artık buna. Umarım Alfa cinslik yapıp sınırlı sayıda filan üretmez de sadece koleksiyonluk olmaz.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Offf of. Ölmeden bir şekilde sahip olmak istiyorum artık buna. Umarım Alfa cinslik yapıp sınırlı sayıda filan üretmez de sadece koleksiyonluk olmaz.

Senede 5000 tane üretilecek. Üretim yöntemleri bunu gerektiriyor. Karbon şasinin üretilmesi kolay değil, çok yüksek miktarlarda yapılması zor. Zaten fabrika dışında başka bir firma yapıyor şasiyi, daha sonra Modena'daki Maserati fabrikasına getirilip montajı yapılıyor. Bu 5000 tanenin hemen hemen yarısı Avrupa'ya, geri kalanı Amerika ve Japonya'ya. Belki talep çok olursa üretim kapasitesini artırabilirler.. Yani mantıken öyle yapmaları daha uygun olur. Sınırlı sayıda üretimdense Türkiye'de bunu kaç kişinin alacağı.. Alanların da satarken kaça satacağı tabi.. Bizim millet böyle arabadan HİÇ anlamaz. Gider Peugeot RCZ ile, Scirocco ile falan karşılaştırmaya kalkar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Konforlu değil der, dar der, der de der... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Güldüğüme bakmayın nefret ediyorum bu ülkenin otomobil kültüründen de anlayışından da..

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Senede 5000 gayet iyi bir rakam canım. 8C gibi öyle toplamda 500 tane (wikipedia nın yalancısıyım) filan üretmesinde ulaşılabilir olsun en azından.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Bu arada Top Gear'a göre motor sesi kabinin içine baya çok geliyomuş (iyi bişey bu tabii Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap onlar da sevmişler) Egzoz şöyle olursa mükemmel olur:

Patır patır maşallah.. Duruşuna kurban... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap off of!

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Allahım sana geliyorum....

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Giu QV'den böyle ses çıkar mı .?  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Motor aynı motor ama egzoz sistemi baştan aşağı farklı. Muhtemelen çıkar. Turbolarda çok değişik farklı sesler almak mümkün. Ben bi de bunun supercharger'lı halini merak ediyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Tadından yenmez heralde zevkten kullanılmaz...

associate

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Senede 5000 tane üretilecek.
Senede 5000 gayet iyi bir rakam canım.

Yalnız reklam görselindeki hızla biraz zor 5000 rakamı. 52 gün hafta sonu tatili desek, 30 gün yıllık izin (bizdeki otomobil fabrikalarında olduğu gibi bir aylık toplu izin olduğunu varsayıyorum) desek, 15 gün paskalyaydı noeldi desek. Yıl içinde de ölüm, evlilik, sağlık gibi mücbir sebeplerle ortalama 5 günlük emek günü kaybı desek geriye çalışılacak 265 gün kalır. 5000 adet yıllık üretim için günlük yaklaşık 19 adet 4C üretilmesi gerekir. Haftalık çalışma süresi bizdeki fiili 53 saat değil İtalya'da 38 saat, dolayısıyla iş başında geçirilecek süre 6 buçuk saat. Bunun da yemek dışındaki molalarla bir saat kesintiye uğradığını varsayarsak geriye 5,5 saat kalır. Reklam filminden anlaşıldığına göre bu iş için  toplam 8 kişi çalışıyor ve oldukça ekabirler, bir vidayı bile takmadan 40 kez düşünüyorlar ama yine de normal tempoda çalışacaklarını düşünsek bile günlük net 8*5,5= 44 emek zamanı(saat) çalışma ile 19 4C üreteceklerse bravo Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

segui il tuo corso e lascia dir le genti

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Abi bu nasıl bir matematik.   Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Konuyu okudum ve gerekli düzeltmeleri yapayım ki yanlış düşünceler oluşmasın. Başka bir iletimden kopyala yapıştır yapıyorum ve lansmandan yaptığım çeviridir...

"Lansmanda yılda toplam 3500 adet üretileceği söylendi. 4C Launch Edition denilen özel versiyonlar sadece ilk üretilecek olan 1000 (400 Avrupa, 500 K.Amerika ve geri kalan için 100) adet ile sınırlı olacak. Bu edition da sürüş eğitimleri vs. var başka birşeylerden servislerde bahsetmişlerdi... Bu ilk 1000 adetlik üretimin fiyatı 60.000€ net.(İnci beyazı falan diye bir laf yok) Civarı ya da 68.000 değil, net fiyat. Tüm Avrupada sabit fiyat. Türkiye'yi bu avrupadan sayacaklarını zannetmiyorum. AB içindir sanırım.  Yıllık üretimin dünya üzerindeki dağılımı ise videoda belirtildiği gibi, 1500 adedi Avrupa, 1200 Kuzey Amerika ve 800 dünyanın geri kalanı şeklinde.

Edit: Standart olan versiyonun fiyatından hiç bahsedilmedi. Eylül ortasında sahiplerine ulaşağı söylendi sadece araçların...

Güncel edit: Türkiye'ye gelecek olan LE verisyonlar 110.000€ küsür fiyattan geliyor. Bir tanesinin gelmesi kesinleşti. Sanırım başka gelmeyecek. Daha önceden AR Türkiye'den Burak bey 3 adet için anmlştıklarını söylemişti fakat durum değişmiş olabilir. Kesin olan şimdilik bir adet beyaz araç İstanbul'a satıldı. Sonraki versiyonun fiyatı için ise 70.000€ gibi fiyatlardan bahsedildiği gibi bir duyum aldım bugün...

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Bu arada sert fren yapıldığında GiuQV'de de dörtlüler yanıyor. Diğerlerinde de yanıyor Giu'ların galiba ama 170 lik modelden aşağısı için birşey diyemeyeceğim..

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Senede 5000 tane üretilecek.
Senede 5000 gayet iyi bir rakam canım.

Yalnız reklam görselindeki hızla biraz zor 5000 rakamı. 52 gün hafta sonu tatili desek, 30 gün yıllık izin (bizdeki otomobil fabrikalarında olduğu gibi bir aylık toplu izin olduğunu varsayıyorum) desek, 15 gün paskalyaydı noeldi desek. Yıl içinde de ölüm, evlilik, sağlık gibi mücbir sebeplerle ortalama 5 günlük emek günü kaybı desek geriye çalışılacak 265 gün kalır. 5000 adet yıllık üretim için günlük yaklaşık 19 adet 4C üretilmesi gerekir. Haftalık çalışma süresi bizdeki fiili 53 saat değil İtalya'da 38 saat, dolayısıyla iş başında geçirilecek süre 6 buçuk saat. Bunun da yemek dışındaki molalarla bir saat kesintiye uğradığını varsayarsak geriye 5,5 saat kalır. Reklam filminden anlaşıldığına göre bu iş için  toplam 8 kişi çalışıyor ve oldukça ekabirler, bir vidayı bile takmadan 40 kez düşünüyorlar ama yine de normal tempoda çalışacaklarını düşünsek bile günlük net 8*5,5= 44 emek zamanı(saat) çalışma ile 19 4C üreteceklerse bravo

Yalnız şasi ayrı bi firmada yapılıyor, montajda kontrol ekibi hariç el ile üretim olduğunu sanmıyorum. Videoda gösterildiği kadar işçi olmadığı ise bence kesindir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Maserati fabrikasında çok fazla insan çalışıyor, videoda gösterilen montajlar muhemelen ilk bir kaç otomobildir, veya içinde arge ve test aşamaları da olabilir. Sonuçta 4C atölye tipi üretim yöntemi ile üretilecek bir araç değil. Maserati alfa kadar ciddiyetsiz bir firma değil, çok saygın müşterileri olan bir firma. Altından kalkacaklardır.

Benim tek kaygım 4C'ye talebin çok olacağı ve üretime yetişemeyeceklerinden dolayı fiyatların artma ve ikinci elin fazla değerli olması, sipariş sırasının uzun olması gibi faktörler. Çünkü şimdiden tüm yabancı otoriteler tarafından beklentiler çok yüksek ve çok ciddi bir alıcı kitlesi var gibi görünüyor. Alıcı kitle de spor araçlarla çok iç içe olan genellikle varlıklı kitle gibi. Türkiye'de durum nasıl olur bilmem ama.. Bizim insanımız sıradan otomobiller için bile bir kültüre bu kadar uzakken bir spor otomobile, hem de alfanın ürettiği bir spor otomobile nasıl bir mantıkla yaklaşırlar hiç bilmiyorum.

Yıllık adedin 5000 olacağını yanlış hatırlamıyorsam alfa romeonun resmi blogu olan Social Net Wall'dan okumuştum. Launch Edition daha kısıtlı üretim olacak zaten tasarımda da ufak farklılıklar ve eğitim de dahil buna. Eğitim İsviçre'de mi ne öyle bir şey Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yani fiyatının fazla olması normal o açıdan. Ama Volkan'ın dediği gibi 1-2 tane gelecekse işimiz iş.. İnsanımız resmen kör demektir. Şu an içimden saydırıyorum, artık iftar buluşmasında açık açık saydırırım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Bu arada sert fren yapıldığında GiuQV'de de dörtlüler yanıyor. Diğerlerinde de yanıyor Giu'ların galiba ama 170 lik modelden aşağısı için birşey diyemeyeceğim..

Videodaki sürüşte race modda değilmiş, o yüzden yanıyor olabilir.

Seo4Smf Tagleri: turu goodwood festivali gösteri 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.