Yukarı git

22 Kasım 2017, 23:23:00
Reklamlar  

Gönderen Konu: 4 Yaşındaki Oğlum Thor (Doberman Pinscher)  (Okunma sayısı 4052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alfaburock

• *
4 Yaşındaki Oğlum Thor (Doberman Pinscher)
« : 16 Ocak 2012, 14:37:46 »
Aslında başka bi konu başlığı bulamadığım için buraya açtım yoksa ona hobim demek büyük haksızlık olur.O benim hayatımın büyük bi parçası insanın evladı gibisi yok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ayrıca kendisi bir Alfisti  diğer arabalara binmekte biraz mırın kırın etsede Spider'a üstünü açtığım zaman nerdeyse benden önce atlıyo tabiki koltuk örtüsünü örtmeden binme gibi bi şansı olmuyo genelde Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 23 Nisan 2012, 10:22:39 Gönderen: okten »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Maşallah diyelimde nazara gelmesin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Alfaburock

• *
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Maşallah diyelimde nazara gelmesin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

teşekkürler amin diyelim bizde Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Alfaburock

• *
Alfalara bayılıyo herif özellikle spider aşığı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Tasması sendeyken daha sevimli sanki Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Alfaburock

• *
Tasması sendeyken daha sevimli sanki Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay hiç düşündüğün gibi diğil biliyorum görüntüsü korkutucu biraz ve Doberman olduğu içinde pek hoş bi üne sahip diğil insanlar genelde önyargılı ve çok korkuyolar. Ben doğal karşılıyorum korkmalarını ama bilinmesi gereken bi şey var . Cinsi ne olursa olsun köpeğinizi nasıl yetiştirirseniz o şekilde hareket eder.

Örneğin bi golden'ı dobermandan çok daha saldırgan bi hale getirebilirsin bu tamamen kişiye bağlı.Thor'a gelirsek ileri itaat eğitimi almış (nede olsa eğitim şart Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ) inanılmaz insancıl bi dobi sadece komut verdiğim zaman saldırı konumuna geçer.Veya birinin ona yada bana fiziksel olarak saldırıda bulunması gerek .Bunun dışında kendi doğasında alan ve kişi koruma özellikleri barındıran bi ırktan geliyo.4 yıldır tek bi vukuatı yok allaha şükür. Kısaca tam bi oyun makinası ve şunuda belirtim kendisi iki yavru kedi büyütmüş bir doberman Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 21:33:45 Gönderen: Alfaburock »

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
İsmini de sevdim kendisini de o zaman Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

cetiner

• *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
bende 6yıllık bir terrier sahibi olarak duygularınızı çok iyi anlıyorum.insan kendinden cok onu dusunuyor ve malesef ondan ayrılacagım gunu dusundukçe depresyona giriyorum.allah ayırmasın diyelim.

Alfa Romeo 147 ti

Alfaburock

• *
bende 6yıllık bir terrier sahibi olarak duygularınızı çok iyi anlıyorum.insan kendinden cok onu dusunuyor ve malesef ondan ayrılacagım gunu dusundukçe depresyona giriyorum.allah ayırmasın diyelim.

Teşekkür ederim. Ortalama 12 13 yaşına kadar yaşıyor dobermanlar . Ben mümkün olduğu kadar düşünmemeye çalışıyorum bir nevi onunla anı yaşıyoruz diyelim sizede köpeğinizle uzun ömürler diliyorum

cetiner

• *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
evet bizimde normal sartlarda 4-5 yılımız kaldı gibi gorunuyor düşünmemek en iyisi:) tesekkur ederim.

Alfa Romeo 147 ti

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
Maşallah Burak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Çevremde hayvansever insanlar gördükçe mutlu oluyorum gerçekten..
Bizim de daha 1 aylıktan aldığımız bir kedimiz var.. Şimdi 5 yaşında.. Benim de oğlum oldu, şimdi annemlerde kalıyor ama onlara gittiğim zaman koştura koştura, kuyruğunu sallaya sallaya gelmesi, şımarıp türlü maymunluklar yapması harika bir şey..

Çocukluğumdan beri kedi besliyorum, daha önce kayıp yaşadım gerçekten çok zor.. Düşünmemek lazım..
Ama o hayvancıklara hayatları boyunca sıcak ve sevgi dolu bir yuva sağlamak da büyük mutluluk..
Her ne kadar Dünya'yı sahiplensek de, aslında biz onların dünyasında misafiriz, herkes hayvan sevmek zorunda değil ama saygı göstermek hepimizin borcu.. Ama maalesef bu saygıyı gösteremeyen çok fazla da insan müsvettesi var ortalıkta..

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Kedilerle insanlar yer değiştirse dünya çok eğlenceli bi yer olurdu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bayılıyorum o hayvanlara.. Çok kedi besledim ben de.

Alfaburock

• *
Teşekkürler Erhan.

Kesinlikle biz onların dünyasında misafiriz ama insanların bi çoğunun kendine saygısı yokki bi hayvana saygı veya sevgi beslesin.Benim kabullenemediğim olay oyuncak gibi çoluğuna çocuğuna sevgilisine hediye alınıp daha sonra doğru düzgün bakılamayan çünkü bi hayvan  beslemenin büyük bi sorumluluk olduğunun anlaşıldığında sokağa terk edilen evcil hayvanlar.

İnsanların bu konuda bilinçlenmesi şart bi hayvan sahiplenicekseniz bunu çok iyi düşünmelisiniz.Onu alırken yaşamı boyunca size muhtaç olucağnı hiç büyümeyecek bir çocuk gibi siz olmadan hiç bi şey yapamiyacağını bilmeniz gerekir. Çocuk bile belli bir yaştan sonra kendi ihtiyaçlarını karşılayabiliyorken köpeğiniz yaşamının sonuna kadar sizin onun önüne koyucağnız yemek yada su kabını bekliyecektir.Kısacası Bi hayvan beslicekseniz tüm yaşamınızı ona bağlı bi şekilde geçirmeyi göze almış olmanız gerekir.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2012, 14:41:36 Gönderen: Alfaburock »

Papillon

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
@Alfaburock harika yazmışsınız. Doğduğum günden beri köpek besleyen biri olarak dediklerinize harfiyen katılıyorum.  Bi heves uğruna alınıp 2 ay sonra sokağa salınan köpeklere / kedilere yazık günah. Eve köpek veya kedi almadan önce herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli. Ben her akşam köpek ne yicek diye düşünüyor, bazen ona göre yemek yiyorum. Her gün sabah ve akşam olmak üzere gezdiriyorum ( kışta kıyamette işlerin en zor olduğu dönemde). Her gün en azından 30-45 dkka onunla oynuyorum. Evine hayvan alacak biri bunları iyice düşünmeli.

eminkurtoglu

• Üye
  • *
nazar değmesin, maşallah Thor'a

Seo4Smf Tagleri: yaşındaki oğlum thor doberman pinscher 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.