Yukarı git

20 Kasım 2017, 20:13:21
Reklamlar  

Gönderen Konu: 2014 TOSFED ve İstanbulpark Yarış Takvimi  (Okunma sayısı 1009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
2014 TOSFED ve İstanbulpark Yarış Takvimi
« : 04 Kasım 2014, 17:01:08 »
Selamlar. İstek üzerine TOSFED'de ve İstanbulpark'ta yer alan tüm yarışların takvimi buraya kopyalıyorum. Bu yıl için artık sadece 2 ay kaldı ama her yıl yenisini koyarız artık.

TOSFED Ulusal Yarış Takvimi:
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TOSFED Ulusal Kupa Takvimi:
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Intercity İstanbul Park 2014 Etkinlik Takvimi:

İntercity'nin web sitesinde bulabilirsiniz etkinlikleri, hazır pdf şeklinde yapmamışlar. Ben yine de kalan etkinlikleri yazayım.

Pist günleri (Halk katılımlı ve izleyicili): (Bunlar genellikle her ayın ilk haftasonu oluyor)
16 Kasım
7 Aralık
Katılım 250tl'den başlıyor, tek seans 20 dakika. Transponder ve kask kiralamak isterseniz ekstra para talep ediliyor. Transponder 120 tl, kask 50 70 tl gibi bişey olması lazımdı. Kendi kaskınızla da gelebilirsiniz. İzleyici olmak istersneiz de 20tl girişte otopark parası alıyorlar, bunun haricinde bir ücret yok.)

Pist günleri haricinde henüz bir etkinlik bilgim yok İstanbulpark için. Ayrıca belirteyim, Pist günleri kapsamında Caterham taxi sürüşü de yapılabiliyor. Yani Caterham'lar pistte 3 tur atıyor ama siz kullanmadan sağ koltukta oturuyorsunuz. Bundan ne zevk alacağım ki demeyin, üzeri açık, 0-100'ü 4.8 saniye olan ve yere çok yakın, formula araçları gibi tekerlekleri oturduğunuz yerden görebildiğiniz çok güzel makineler Caterham'lar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Pistte Porsche'lara yakın süreler yapıyorlar. İzlemesi bile zevkli. Ben Kadım veya Aralıkta bir taxi seansı almak istiyorum açıkçası. Kız arkadaşınız varsa ona da güzel bir hediye olabilir. Bindikten sonra izlenimlerimi paylaşırım unutmazsam.

Daha fazla etkinlik haberi olursa da paylaşırım.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Tuncay N 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: mrt_rs (05 Kasım 2014, 19:34:15)

saskuran

• Üye
  • *
  • 18 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
teşekkür ilginize caterham lar yillardir ilgimi ceker bende bi arastirayim denk gelirse tadindan yenmez

SAS....

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
teşekkür ilginize caterham lar yillardir ilgimi ceker bende bi arastirayim denk gelirse tadindan yenmez

SAS....

3 tur taxi drive (yaklaşık 10 dakika) 100 tl. Kask dahildir ona muhtemelen çünkü web sitesinde yazmıyor ek ücret olarak. Transponder'a zaten gerek yok  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

shaq1907

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Pist günleri hakkında kısa bir bilgi vereyim. Pist gününe kayıt için web sitesini kullanabilirsiniz ama eğer daha önce kaydolmadıysanız, yarış günü gitmeye karar verirseniz bile piste gidip, orada kayıt olabilirsiniz (havanın bozuk olma ihtimaline karşı ben öyle yapmıştım). Bu şekilde biraz daha pahalı oluyordu, 1-2 seans sıra bekleyebiliyorsunuz ama pist kesinlikle çok çok zevkli. Aracın limitlerini görmek için bir kere de olsa gitmek lazım. Yalnız bir sürü iyi aracın arasında 170 HP'lik Alfa bile güçsüz kalıyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Frenlere ve lastiklere dikkat etmek gerekiyor, 2-3 tur tam performanslı kullandığınızda frenlerin ve lastiklerin ömrünün gözgöre göre bittiğini birebir gözlemleyebiliyorsunuz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Fiyatları sitesinden kontol ettim:
1 seans katılım ücreti: 250 TL
Transponder kiralama ücreti: 120 TL
Kask kiralama ücreti: 20 TL

Ben gititğimde Alfa Romeo 4C ve Ferrari 458 Speciale de vardı pistte. Onları izlemek bile zevkliydi.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Kaskın kirasının 20 TL'den fazla olması lazım diye hatırlıyorum. Ben nerdeyse her haftasonu ordayım görevli olarak. Ücretleri çok bilmem ama pist kesinlikle çok çok zevkli. Ben de TCT sürmüştüm orda, bir kere de manuel vites bir araç kullanmak isterim. Pisti ezbere biliyorum zaten, hatta hangi marka hangi model araçlar hangi virajlara nasıl girip çıkıyorlar onları bile ezberledim  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap . Standart Polo'sundan Formula 1'ine.. Normal bir yolda araç kullanmaktan çok farklı bi tecrübe. Yolda kesinlikle yapamayacağınız hareketleri, gidemeyeceğiniz hızları, trafikte o hızla dönemeyeceğiniz virajları tadıyosunuz. Asfalt çok farklı bir kere normal yoldaki asfalta göre. Zımpara gibi, ayağınız bile kaymıyor, takılıyor resmen. Bu yüzden 3 turda bile lastik atan oluyor.  800-1000 hp'lik araçları görüyorsunuz, ondan sonra egzoz takınca bindiğiniz binek otomobilin "spor otomobil" olmadığını çok daha iyi anlıyorsunuz  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Normal insanların sadece fotolardan-videolardan gördükleri araçları canlı canlı izleyip performanslarının sınırlarını görüyorsunuz. Türkiye'nin en pahalı yerlerinde bile o kadarını göremeyeceğiniz sayıda supersport otomobilleri görüyorsunuz. Ve bunlar genellikle sadece 1 güde oluyor.

Gözetmenler olarak biz genellikle sabahın 8'inde orada oluruz, 9da etkinlik başlar, 10'da alışmaya, 12'de sıkılmaya başlarız...  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sonra ara verilir, ya etrafı bomboş arazi olan pistte çıt çıkmaz, sadece kuş sesleri, rüzgar sesi olur, kuruyan çalıların birbirine sürtünme seslerini duyarsınız, ya da 2,5 km ileriden gelen Caterham taxi drive'ın uzaktaki sesini duyarsınız. Düşünürsünüz milyonlarca dolarım da olsa şu arabalardan bir kaçına sahip olsam yine 2 saat sonra sıkılır mıyım diye. Şu aşağıda imzamdaki söz aklınıza gelir  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 

İstanbulpark İstanbul ve Türkiye için çok büyük bir nimet, o kadar büyük ki, bunun farkında bile olan çok az insan var. Bir Olimpiyat stadından çok daha kıymetli bence. Değeri de kiracıları, çalışanları ve etkinlikler açısından biliniyor ama devlet çalışması için değil çalışmaması için uğraşıyor resmen. Bir de seyirci sorunu var tabii. İnsanlar 2 saatlik konserlere 300 lira bayılırken "çok ucuz yeaaa" diyorlar ama 3 günlük (toplamda 30 saate yakın) Ferrari etkinliğine 89 liraya "çok para, bu paraya kimse gelmez" diyorlar. Geçen hafta pist şampiyonası oldu "bedava". Kimse gelmedi. Ferrariye pahalı dediler ama 10 bin kişiye yakın izleyen gelmiş. Demek ki ne kadar pahalı yaparsan o kadar talep oluyor. Çok acaip bir ülkeyiz.

Gitmek, sevmek, tadını almak, herkese de sevdirmek lazım. Böylece sokaklarda gazlamalar yanlamalar da biter belki. O emniyet kemerleri, rollbarlar, coiloverlar, spoilerlar ne işe yarar belki öğrenir halkımız. Araçlarını "şekil" olsun diye değil, performanslı olmaları için modifiye etme kültürüne sahi olur, şu an yaptıklarının da aslında yarar değil zarar getirdiğini anlarlar belki. Bazı alfa forumlarında bile hala "spor yay aldım qanqa" laflarıyla dolaşıp yay presleten, karlıkçılarda spoiler, eteklik, sözde difüzör yaptıran insanlar olduğunu biliyoruz. Araçlarına bakım yaptırmazlar, sattıkları kişilerin elinde muhakkak motodu, şanzımandı bişeyler patlar, ama güya 10 bin harcamıştır, 15 bin harcamıştır... Hem de bunlar sorsan Türkiye'nin en önemli otomobil forumlardaki en bilgili kişilerdir... Maalesef ülkece bu haldeyiz ve motorsporlarına ilgi, alaka en azından izleyici olarak bile artmazsa da bu kafalar apaçi mantığıyla devam edecek. Çok parası olan da apaçi, az parası olan da. Bunları kırmamız, paramızla rezil olmamamız lazım. Paranın gelip geçici, tecrübelerin kalıcı olduğunu görmemiz lazım. Gitmek, denemek, keyfini almak, o atmosferi tadmak lazım. En azından izlemek bence bizim gibi otomobillerin içinde olan insanlar için şart. Hiç değilse farklı markaları da pistte görme şansına sahip olursunuz.

Tuncay N 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: mrt_rs (05 Kasım 2014, 19:29:19)

saskuran

• Üye
  • *
  • 18 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
tuncay fena gazladin bizi ilk firsatta atlayip gelcez

SAS....

saskuran 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Tuncay N (05 Kasım 2014, 21:53:07)
Seo4Smf Tagleri: yarış tosfed takvimi 2014 istanbulpark 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.