Yukarı git

20 Kasım 2017, 20:16:08
Reklamlar  

Gönderen Konu: 2014 dizel manuel Giulietta'dan otomatiğe geçiş. 159 vs TCT Giulietta Multiair?  (Okunma sayısı 3376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Merhabalar.

İstanbul'da maalesef artık manuel kullanılamıyor. Kendi adıma problem olmasa da aracı en az benim kadar süre tek başına kullanan eşimin bel fıtığı ile manuel araç kullanmasını yüreğim kaldırmıyor. Bu nedenle son 3 ay taksidi kalmasına rağmen Alfamı satılığa çıkarmak üzereyim.

Bu durumda %99 ihtimalle yine Alfa almak amacındayım. Karşımdaki seçenekler 159 Qtronic ve Giulietta Multiair TCT. Diğer seçenekleri düşünmüyorum. Giulietta dizel tct almak için alfamın üzerine ciddi para eklemem gerekecek. Ben hiç üstüne eklemeden, hatta mümkün olduğu kadar çok para elimde kalsın gibi bir düşüncedeyim. Selespeedli seçenekleri ise yine eşim tek başına kullanırken en ufak bir problem çıkarma ihtimalini göze alamadığım için eliyorum.

Bu durumda elimdeki iki seçenek olan 159jtdm qtronic ve giu ma tct arasında hangisini tercih etmek daha mantıklı?
Önem sırasına göre kriterler;
1. Kullanım kolaylığı
2. Arıza çıkarma ihtimali
3. Yakıt tüketimi
4. Kasko, sigorta vs. giderleri
5. Kullanım keyfi, km başına gülümseme Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ekleme: Alınması düşünülen 159 bakımlı, 2009 ve üstü model, muhtemelen alfista sahibinden bir 159 olarak düşünelim, sahibinden'deki defalarca kmsi düşürülmüş, haşat olmuş araçlar değil.

Aklıma gelenler bunlar, konunun ilerleyişine göre eklenip çıkarılabilir.
Teşekkürler

« Son Düzenleme: 13 Şubat 2017, 00:30:19 Gönderen: Kibitzer »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.