Yukarı git

20 Kasım 2017, 06:44:55
Reklamlar  

Gönderen Konu: 2012 model tct 170 bg Giulietta LPG taktırdım.  (Okunma sayısı 974 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

desmond35

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
2012 model tct 170 bg Giulietta LPG taktırdım.
« : 14 Şubat 2017, 13:16:35 »
Arkadaşlar uzun bekleyiş sonunda aracıma lpg taktırıyorum, araba şu anda prins servisinde , sonuçları buradan paylaşacağım.

Ben Yusuf Koparan ile anlaştım , prins takılacak, ilk izlenim olarak güzel fakat bakalım montaj bittikten sonra nasıl bir şey çıkacak , yusuf bey kendine güveniyor ben ise araca güvenmiyorum lpg uyumu konusunda. Risk budur dedim ve işe koyuldum. 

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

desmond35 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Tuncay N (15 Şubat 2017, 12:00:30)

ByKaLe

• Yeni Üye
  • *
hayırlısı olur dilediğin gibi çıkar inşallah. motor performans durumu hakkın da değerlendirmeni bilmek isterim.

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Sürekli güncelleme istiyoruz. Performans, tüketim, sorunlar(hiç olmaz umarım) hakkında.

esatay

• Üye
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
Benzin fiyatlari, sifir arac fiyatlari bende lpg ye sicak bakiyorum ama garanti bitsin. Arkadaslarin dedigi gibi güncel tutarsaniz seviniriz. Sorunsuz binmeniz dilegiyle

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2004 147 1,6 TS 120 HP.DİSTİNCTİVE ,2014  Giulietta tct beyaz, cam tavan spor paket

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Takipteyiz.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

desmond35

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Arkadaşlar tekrar merhaba ,

Aracı teslim aldım montaj ile sıcağı sıcağına ilk izlenimlerimi yazıyorum.

Aracın montajı güzel bir makine mühendisi gözünden bakınca gayet temiz işçilik var.
Yakıt deposu simit depo seçildi , simit tank benim stepne yuvasına tam oturmadığı için tank 3 4 cm bagaj seviyesinin üzerinde kaldı, buna çözüm olarak
, tank seviyesine kadar aralara köpük konularak bagaj keçesi öyle konuldu ( görsel olarak çok daha güzel hale geldi. ) üzerine y lastik konuldu. İlk bakışta canımı sıkmadı değil ama zamanla alışırım veya lastik şişirici alıp yedek lastiği eve alacağım uzun yola çıkmadığım zamanlarda.

Performans olarak değerlendirdiğimde ;

Araçta kararsızlık ben gözlemlemedim aracı alıp yaklaşık 100 km yaptım kimi zaman d modunda kimi zaman normal modda , herhangi bir kararsızlığa düzensizliğie veya aptallaşmaya tanık olmadım, gücü gayet yerinde
Normal mod için konuşuyorum ,Belki pskolojik ama güç kaybı olduğunu düşünüyorum belki yüzde 10 mertebesinde bu güç kaybını görmek için ısrarla bir kaç defa benzine geçip tekrar tüpe geçtim  bence var ama rahatsız etmedi , o ani ivmelenmeyi dip gaz yaptığınızda kesinlikle veriyor.
Dynamic mod için yazıyorum ; 6k devirleri gördüm, ani ivmelenmeyi bir çok kez yaparak test ettim burada beni gerçekten şaşırttı , herhangi bir lpg den atma benzine geçme  durumu olmadı, tepkimeler yerinde bastı mı benzin gibi atıyor araç kendini . Uzun zaman sonra bu kadar uzun süre d modunu kullanmak gerçekten keyifliydi. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Lpg göstergesi sol ayak tarafında keçe ile torpido plastiğinin birleştiği yerde herhangi bir delme yapılmadan konuldu , gösterge dandik tam sarfiyatı göremiyorsunuz , 86 tl ' ye gazı fulledim bakalım kaç km yaptıracak.

Aracı alıp eve geldiğimde benzin ibresi hala aynı yerindeydi insana tebessüm ettiriyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Galiba 20 liralık lpg yaktım bu benim tahminim diğer dolumda tam hesap çıkar , eğer böyle ise mükemmel olur tadından yenmez.

Herkese selamlar saygılar.

Alfa_romeo19

• Yeni Üye
  • *
S.a Lpg markası nedir acaba

desmond35

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
S.a Lpg markası nedir acaba

Prins marka hocam , prisn vsi-2

mertcanturktan

• Yeni Üye
  • *
taktırma maliyeti nedir hocam? aracınız tct mi?

cagdas oto izmir

• Üye
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    19 Kere Beğenildi
Bence sikinti olmaz benim gıulietta mito bravo punto multiair müşterilerime daha önce Yusuf koparan bey montaj yaptı 50.bin km bulan araçlar var sikinti yok güle güle kullanin

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oquzalqur

• Yeni Üye
  • *
Merhaba öncelikle hayırlı olsun  2014 model 1.4 tct 170 hp aracım var  araç motoruna uyumlu ise prins sistemi taktırmayı düşünüyorum prins sisteminin maliyeti ne kadar  bilgi verebilirmisin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

desmond35

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
4 bin tl ye taktırdım, şu an için hiç bir sorun yok.

desmond35 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Alimdlc (03 Ağustos 2017, 16:57:59)
Seo4Smf Tagleri: 2012 taktırdım 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.