Yukarı git

21 Ağustos 2018, 20:30:17
Reklamlar  

Gönderen Konu: 2010-2011 Yılları Yerli/İthal Araç Satış Rakamları  (Okunma sayısı 2796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 59 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
Ocak / Aralık 2010
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ocak / Aralık 2011

« Son Düzenleme: 11 Ocak 2012, 02:46:45 Gönderen: Baskan »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Tatmir07

• *
  • 89 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
Çok ilginç, "Dodge 2010 yılında "72" adet satış yapmışken 2011 yılında "1 (Yazıyla bir)" adet satmış. Neden böyle olmuş ki acaba?  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
156 olduğu dönemde yılda kaç tane satış oluyordu acaba bilen var mı? Giulietta durumu kurtarmaya yetmiştir belki ama benim tahminimden az sattı yine de. Acaba Alfa Romeo ne kadar bekliyordu?

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
Açıkçası 2011 satış rakamı bana çok çok düşük geldi. İzmir'de o kadar çok Giulietta var ki neredeyse her sokakta görebiliyorsunuz, özellikle Karşıyaka'da. İzmir Alfa Romeo yetkili servisi Enriko Aliberti'ye uğradığımda satış görevlileriyle sohbet ediyorum. 2011 satış hedeflerini çoktan tutturduklarını, müşterinin isteğine göre Giulietta bulmakta zorluk çektiklerini anlatıyorlardı. Garip  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

159 1.9 JTDm Distinctive

Soner

• Üye
  • *
Malesef Eur dakı artış satışları %30 kestı gibi hemen hemen
cünkü yenı aracı beğenıp daha önce alfaya binmemiş kullanmamış olan ınsanların bakış acısına göre Alfaya bu kadar para verilmez gider Audı Bmw alırım hesabı doğdu bu yüzdende belki 1000 üzerine cıkacakken bu rakamlarda kaldı

Hiçmi Sınır Yok

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    14 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
Geçen sene en azından Porsche'yi geçmiş Alfa Romeo.. 2010 yılına yanlış hatırlamıyorsam Porsche Alfa Romeo'dan fazla satmıştı..

Tabi Alfa Romeo'nun az satmasının çok fazla nedeni var.
Mesela;

-İlk ve en önemlisi Tofaş'ın Alfa Romeo satmak istememesi, Fiat tarafından Alfa Romeo satmak zorunda bırakılması..

-Birmotların bu aracı satarken Fiat satarmış gibi davranması.. (Bununla ilgili, Test sürüşünde satış sorumlusunun kapris yapmasından, aracın kapılarını açmıyoruz vs.. gibi bir sürü anım var." Koç çalışanı arkadaşlarımdan da bildiğim bir devlet dairesi, bir saldım çayıra mevlam kayıra durumu var..)

-Marka imajının arttırılması için hiçbir girişimde bulunulmaması..

-Yetersiz kampanyalar. VW'in otomobil satarken kuru 2.10 sabitlediği günlerde, Alfa Romeo'nun 2.30'a sabitlemesi.

-Satış sonrası, müşterilerine sahip çıkmaması, otomobili sattıktan sonra ilgiyi alakayı tamamen kesmesi (Hoş satmadan önce de fazla yoktu)..

-Birmotların Alfa Romeo konusundaki yetersizliği ve laubaliliği

Daha da saysam sayarım.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

Tatmir07

• *
  • 89 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
Milliyetin "Otomobil" sayfasında Tofaş'ın "Alfa Romeo, Lancia ve Jeep" markalarını premium markalar adı altında tek çatı altında toplayıp ayrı bir satış ve dağıtım birimi kuracağına dair 25.12.2011 tarihli bir haberini okumuştum. Böylece 2012 yılı farklı bir şekilde seyredebilir.

Haberin linki şu; "Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap"

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    14 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Milliyetin "Otomobil" sayfasında Tofaş'ın "Alfa Romeo, Lancia ve Jeep" markalarını premium markalar adı altında tek çatı altında toplayıp ayrı bir satış ve dağıtım birimi kuracağına dair 25.12.2011 tarihli bir haberini okumuştum. Böylece 2012 yılı farklı bir şekilde seyredebilir.

Haberin linki şu; "Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap"

Bence iyi bir hamle değil..
Alfa Romeo'ların, Ferrari Showroomunda satıldığı Zeytinoğlu zamanından sonra, üzerine Lancia amblemi takılmış Fiat ve vergilendirme nedeniyle artık Türk insanına hitap etmeyen Jeep ile aynı Showroom'da satılması, markayı daha da sıradanlaştıracaktır bence..

Tofaş'ın Alfa Romeo'ya yaptığı muameleye üzülüyorum gerçekten, daha satıcı markaya değer vermiyorken, alıcı nasıl değer versin..

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

evrenalpar

• Üye
  • *
2011 satış değerleri bana doğru değil gibi geliyor, sadece Giulietta zaten 1000 adet sattı, onun yanında 159 ve Mito da var.

Eğer tablo doğruysa, Proton bile Alfa'dan çok satmış görünüyor, sizce mümkün mü???

Evren Alpar

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Vergi mi kaçırıyolar hocam Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İki tane avukatsınız burda, anlatın gerçekleri Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

evrenalpar

• Üye
  • *
Yeterince söğüşlüyorlar zaten memleketi, AlfaRomeo da kaçırıversin biraz gari..  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Evren Alpar

Seo4Smf Tagleri: 2011 yerliithal araç satış rakamları 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.