Yukarı git

18 Kasım 2017, 16:34:18
Reklamlar  

Gönderen Konu: İlk araç 156/147 Sorularım Var İçeri Buyrun Lütfen  (Okunma sayısı 93 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

papahet44

• Yeni Üye
  • *
Öncelikle vakit ayırdığınız için teşekkür ederim şimdiden.

Dediğim gibi ilk aracım olacak ve tecrübe fakiriyim. Kesinlikle istediğim araç 156. Olmazsa 147
Tecrübenize danışmak istediğim bir konu var;
Bu zamana kadar hep dizel araç kullandım. Kaldırması kolay, stop ettirmek zor vs vs biliyosunuz. Şimdiki arabamız Ford Fiesta 1.4Tdci. Mesela bu aracı kullanmakta o kadar zorlanıyorum ki anlatamam. Debriyaj ta tepede kavrıyor. Baskı balata değişti yok arkadaş aynı. Resmen araba kullanmaktan soğudum ki benim günüm arabalarla başlar arabalarla biter.
Sırf bu kavrama kolaylığı ve ilk kalkıştaki tork için Hyundai Getz bakıyordum şu sıralar fakat hiç içimden gelmiyor bu aracı almak.

-156'nın debriyaj kavrama aralığı nasıldır?

-Dipte mi kavrar, tepede mi?

-Yokuşlarda düşük tork sebebiyle geri kaçırmaya sebebiyet veriri mi?

-Hatta temel olarak sorum 156/147 acemi için uygun bir araç mı?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Öncelikle vakit ayırdığınız için teşekkür ederim şimdiden.

Dediğim gibi ilk aracım olacak ve tecrübe fakiriyim. Kesinlikle istediğim araç 156. Olmazsa 147
Tecrübenize danışmak istediğim bir konu var;
Bu zamana kadar hep dizel araç kullandım. Kaldırması kolay, stop ettirmek zor vs vs biliyosunuz. Şimdiki arabamız Ford Fiesta 1.4Tdci. Mesela bu aracı kullanmakta o kadar zorlanıyorum ki anlatamam. Debriyaj ta tepede kavrıyor. Baskı balata değişti yok arkadaş aynı. Resmen araba kullanmaktan soğudum ki benim günüm arabalarla başlar arabalarla biter.
Sırf bu kavrama kolaylığı ve ilk kalkıştaki tork için Hyundai Getz bakıyordum şu sıralar fakat hiç içimden gelmiyor bu aracı almak.

-156'nın debriyaj kavrama aralığı nasıldır?

-Dipte mi kavrar, tepede mi?

-Yokuşlarda düşük tork sebebiyle geri kaçırmaya sebebiyet veriri mi?

-Hatta temel olarak sorum 156/147 acemi için uygun bir araç mı?

Debriyaj kavrama aralığı neredeyse her araçta değişir. Yani bir 156'da dipte kavrarken diğer bir 156'da tepede kavrayabilir. Aracın baskı balata sisteminin durumu bunu etkiler. Mesela benim giuliettanın debriyaj dipte kavrıyor, bir arkadaşımınki ortalarda falan.

Geri kaçırma düşük torktan değil debriyajı iyi ayarlayamamaktan olur. Yeterince gaz verirseniz geri kaçmaz. Zamanla alışılır.

Alıştıktan sonra her araç kullanılır. Sadece alışma süresini ne kadar acemi olduğunuz belirler. Ben neredeyse 7 yıl 2006 model dizel getz kullandım, ondan sonra 2013 Nisan'dan 2014 Kasım'a kadar 20 ay 156 kullandım. Getzten sonra eşim çok rahat alışamadı, fakat ben hemen alışmıştım. Getzi okuldan arkadaşıma satmıştım, birkaç ay sonra getze bindiğimde "ben bununla nasıl 6 yıl 11 ay geçirmişim" diye kendi kendime sormuştum. 156 apayrı bir dünya getze göre. Sadece siz kullanacaksanız hiç düşünmeyin 156'ya geçin, alışırsınız.

papahet44

• Yeni Üye
  • *
Teşekkürler aktardığınız tecrübeler için.
Eski bir Getz kullanıcısı olarak sizden bunu duymak iyi geldi. Kesinlikle farkındayım alışmanın bir "süreç" olduğunun.
2-3 araç buldum eğer içime sinerse önümüzdeki günlerde almış olurum.
Umarım beni çok zorlamaz...

Seo4Smf Tagleri: buyrun sorularım 156147 içeri 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.