Yukarı git

22 Kasım 2017, 06:46:06
Reklamlar  

Gönderen Konu: 1.8 tbi qv motora Chiptuning  (Okunma sayısı 1649 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

punch

• Yeni Üye
  • *
1.8 tbi qv motora Chiptuning
« : 15 Nisan 2016, 00:19:29 »
arkadaşlar başlıkta da yazdığım gibi giulietta 1.8 tbi quadrifoglio motor bir araç almayı düşünüyorum.
fabrika çıkışlı beygir gücü 240 hp
linkteki siteye göre bu motoru chip taktırarak 306 hp yapmak mümkün gözüküyor..
böyle bir uygulama türkiyede yapılıyor mu?
yapılıyorsa benzer işlemler yaptırmış olan arkadaşlar varsa artılarını ve eksilerini(yakıt tüketimi, motor ömrü vs.) paylaşabilirler mi rica etsem.

link bu. en sağdaki chip:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Ynt: 1.8 tbi qv motora Chiptuning
« Yanıtla #1 : 15 Nisan 2016, 02:44:31 »
Hangi QV aracı almayı düşünüyorsunuz acaba? Bu araçların modifikasyonu hakkında derinlemesine detaylı bilgi verebilirim...

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

kalzoon

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 15 Nisan 2016, 05:43:26 »
Merhaba,

QV'leri bana sorarsanız bu kadar zorlamaya gerek yok. 300+ lar oldukça riskli. Alfa konusunda uzmanlaşmış firmalardan almakta fayda var. Hatta mevcut ECU'yu sağlayan Magneti Marelli ürünlerini tavsiye ederim yada Novitec'in ürünü olabilir... Biri 277 digeri 270 verebiliyor... Bu arada Marelli'nin yeni nesil motorlar için ürünü olmayabilir... Support konusunda da cevap alınamıyor çoğu zaman. Önerim Novitec olacaktır...

Bu modulu ME200T ile de destekleyebilirsiniz. Pedal tepkilerini hızlandırıyor 2 kademeli olarak...

2011 GQV

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2016, 10:23:51 »
Malum sayıca kısıtlı bir aracı tanıyacak çok az yazılımcının olacağı da aşikar.

Bambaşka bir araç giu qv. Ancak ben box kullanılacaksa universal modüllerdense (racechip vs), araca özel firmaların geliştirdiği kalzoon'un da tavsiye ettiği novitec veya mm'yi tavsiye ederim.

Ancak ben bu kadar az bilinen bir aracın oynanmaması gerektiği kanaatindeyim. Saygılar.

preacher 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: kalzoon (16 Nisan 2016, 19:10:38)

kalzoon

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2016, 19:12:09 »
Buna da kaşıntı deniyor işte Preacher bilirsin... Potansiyeli varken olabildiğince ittirmek istiyor insan:)

2011 GQV

kalzoon 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: preacher (21 Haziran 2016, 10:52:12)

punch

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2016, 05:56:33 »
Hangi QV aracı almayı düşünüyorsunuz acaba? Bu araçların modifikasyonu hakkında derinlemesine detaylı bilgi verebilirim...

sahibinden'de bir tane vardı bu araçtan ama şu anda ilan yayında değil sanırım ben bu başlığı açtıktan sonra satıldı ya da sahibi satmaktan vazgeçti.

haziran ayında aracımın (fiesta) kredisi bitiyor. haziran temmuz gibi piyasayı tekrar araştırıp temiz bir qv bulmaya çalışacağım.

Merhaba,

QV'leri bana sorarsanız bu kadar zorlamaya gerek yok. 300+ lar oldukça riskli. Alfa konusunda uzmanlaşmış firmalardan almakta fayda var. Hatta mevcut ECU'yu sağlayan Magneti Marelli ürünlerini tavsiye ederim yada Novitec'in ürünü olabilir... Biri 277 digeri 270 verebiliyor... Bu arada Marelli'nin yeni nesil motorlar için ürünü olmayabilir... Support konusunda da cevap alınamıyor çoğu zaman. Önerim Novitec olacaktır...

Bu modulu ME200T ile de destekleyebilirsiniz. Pedal tepkilerini hızlandırıyor 2 kademeli olarak...

tavsiyeleriniz için teşekkürler. peki aracı bu kadar zorlamayın derken neyi kastettiniz. motor ömründen mi yer yoksa beklenmedik arızalar konusunda mı bir sorun yaşanır.
rutininden daha sık bakıma soktuğumuzu varsayarsak motoru zorlamanın orta ve uzun vadedeki sonuçları ne olacaktır?

kalzoon

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 18 Nisan 2016, 06:58:59 »
Bana sorarsanız (bu konuda pratik bilgim çok olmamasına rağmen) bu aracı 285-290 bg nin üzerine default motor komponentleri ile çıkartmamak gerek. 300+ lar isteniyorsa motorun iç komponentlerinde, debriyajda upgrade e gitmek gerek. Benzin pompası, intercooler, C&B vs must olur... TCT olması da ayrı sıkıntı bu arada... Yuksek torkta yan koltukta bulabilirsiniz diff i..

Aracın sahibi olduktan sonra göreceksiniz zaten fazla da kurcalamak istemiyor olacaksınız:) Bence aşağıdaki liste yeterli olur size...

1. Novitec yada MM box
2. Quaife LSD
3. SS komple exhaust
4. Billstein B8+H&R yay
5. 7-8 lt lik intercooler

Yukarıdaki 4 lü zaten sizi yoracaktır bütçe olarak. 22-23 bin TL tutar...

Bundan sonrası duşunulebilir butceye gore...

1. C&B Road medium
2. Protoxide Wastegate olabilir
3. 360mm ön disk kiti  Tarox
4. 19 inch Prodrive S jantlar
5. Yellowstuff veya red brakepads
6. Çelik fren hortumları
7. Lastikler önemli. 3 vites patinaj yapan bir araçtan bahsediyoruz burada... Taze olmalı ve 2-3 markanın dışına çıkılmamalı
8. Pedal chip olabilir..
9. Ses sistemi (ucu açık... 4 bin ile 50 bin TL arasında değişebilir)

vs vs...

2011 GQV

kalzoon 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Kursad01 (13 Ağustos 2017, 21:04:09), alisto (19 Nisan 2016, 15:39:22)

alisto

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 19 Nisan 2016, 15:42:33 »
Bana sorarsanız (bu konuda pratik bilgim çok olmamasına rağmen) bu aracı 285-290 bg nin üzerine default motor komponentleri ile çıkartmamak gerek. 300+ lar isteniyorsa motorun iç komponentlerinde, debriyajda upgrade e gitmek gerek. Benzin pompası, intercooler, C&B vs must olur... TCT olması da ayrı sıkıntı bu arada... Yuksek torkta yan koltukta bulabilirsiniz diff i..

Aracın sahibi olduktan sonra göreceksiniz zaten fazla da kurcalamak istemiyor olacaksınız:) Bence aşağıdaki liste yeterli olur size...

1. Novitec yada MM box
2. Quaife LSD
3. SS komple exhaust
4. Billstein B8+H&R yay

1. C&B Road medium
6. Çelik fren hortumları
7. Lastikler önemli. 3 vites patinaj yapan bir araçtan bahsediyoruz burada... Taze olmalı ve 2-3 markanın dışına çıkılmamalı
8. Pedal chip olabilir..

vs vs...

ibretlik liste.. mesajım bulunsun konuda.

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz

punch

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2016, 12:12:51 »
Buna da kaşıntı deniyor işte Preacher bilirsin... Potansiyeli varken olabildiğince ittirmek istiyor insan:)
kaşıntı değil de cehalet diyelim isterseniz, zira bu işlemlerin olası sonuçlarını bilmediğim için burada bilenlere sorarak bu konudaki cehaletimi gideriyorum.
arkadaşlar da sağ olsunlar ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar.

1. Novitec yada MM box
2. Quaife LSD
3. SS komple exhaust
4. Billstein B8+H&R yay

1. C&B Road medium
6. Çelik fren hortumları
8. Pedal chip olabilir..

vs vs...

hocam sen naaptın ya Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
valla ellerine sağlık bu kadar emek ve vakit harcamışsın sağ ol..
boşa gitmeyeceğinden de emin ol.
bu yazıyı bir kenarda tutuyorum.
öyle aman aman bir hız ve performans tutkum yok o yüzden motorda oynama yapma yoluna girmem diye düşünüyorum çünkü o hem uzun ve zor hem de pahalı bir yol.
mekanik ve teknik bilgimin de buna yeteceğini sanmadığım için hiç bulaşmayı düşünmüyorum.

mesaj kutunuz dolu olduğu için mesaj yazamıyorum.

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2016, 12:51:16 »

mesaj kutunuz dolu olduğu için mesaj yazamıyorum.
[/quote]

Mesaj kutumun dolu olduğunu farketmemiştim teşekkür ederim, boşalttım. Bahsi geçen GQV bize ait bir araçtı. Satıldı. Ardından kısa sürede araç değiştirmeyi sevdiğinden, alan kardeşimiz yeniden satışa çıkarttı aracı ve yine Veloce aracılığı ile sattık, bu dönemde araç iki defa satılmış oldu.

Şu an yine bir GQV aracımız var ilanlarda. Bu araç öncesinde benim şahsi aracım (yaklaşık 2 yıl bana aitti) olan, hatta forumda geçmişte konusu ve fotoğrafları mevcut olan mükemmel durumda bir araç. Eskisi durumundan tek farkı, eski alüminyum renkli turbine jantların, koyu renkli turbine jantlarla değiştirilmiş olması. Bunu yeni değiştirdik. Jant üzerindeki lastikler de ayrıca sıfırdır. Düşünüyorsanız kaçırılmayacak temizlikte harika bir GQV'dir...

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
« Yanıtla #10 : 21 Haziran 2016, 10:53:12 »
Patron mesajını yeni gördüm Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Gözden kaçmış. Bilmez miyim ya kaşıntı güzeldir ama potansiyeli bildiğin sürece sanırım. Cılkını çıkarmadığın sürece keyif verir.

Seo4Smf Tagleri: motora chiptuning 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.