Yukarı git

20 Haziran 2019, 17:13:48
Reklamlar  

Gönderen Konu: 159 Turbo otmesi ve yag kacirmasi  (Okunma sayısı 1022 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ibayeer

• Yeni Üye
  • *
159 Turbo otmesi ve yag kacirmasi
« : 17 Aralık 2018, 22:00:01 »
arkadaslar merhaba 2007 model dizel 159 sahibiyim. bugun yaptirdigim bakimda usta turbonun arizali oldugunu soyledi ve kendisi bir hortum gosterdi hortum hakikaten acayip sismis durumdaydi. usta bu arada borusan da bmw ustasi. elazigda ikamet ettigim icin mecburen baska ustalara goturmek zorunda kaliyorum.

anladigimdan degil ama zaten turbodan otme sesi geliyordu. fakat araci aldigimdan beri bu ses geliyor, yaklasik 30 bin kmdir araci bu sekilde oterek kullaniyorum.

velhasil usta turbonun degismesi gerektigini soyledi. cesitli forumlarda degisim yapilmadan da bu sorunun giderilebileceginden bahsetmisler. misal bir durumda pervanenin denge ayarinin yapilarak sorunun giderildigini soylemisler.

tecrubesi olan arkadaslar ilgilenirse sevinirim.

tesekkurler.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

heavythunder

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Ynt: 159 Turbo otmesi ve yag kacirmasi
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2018, 03:08:07 »
Turbo revizyonu yapılıyor değişim çok maliyetliyse tamir ediyorlar sıkıntı yaşanmıyor

nanotechmilas

• *
  • 35 Mesajı Toplam
    37 Kere Beğenildi
Ynt: 159 Turbo otmesi ve yag kacirmasi
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2018, 09:15:07 »
Merhaba
Turbonun revizyona girmesi gerekiyor. ama iki seçenek var biri tamamen revize ettirtmek. yada içindeki her parçayı orjinal olarak değiştirip hiç revize ile uğraşmamak.
Revize edilmesinden ziyade ben orjinal çekirdek olsun iç yapısının değiştirlmesinden yanayım.
0544 202 5322 istersen ara yaptırttığım yerle görüşeyim.

48 U 8686 - 156 - MK1.5 Selespeed

Seo4Smf Tagleri: turbo otmesi kacirmasi 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.