Yukarı git

23 Temmuz 2019, 20:33:41
Reklamlar  

Gönderen Konu: 159 JTDM Duman Problemi ve Islık Sesi  (Okunma sayısı 994 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altobello

• Yeni Üye
  • *
159 JTDM Duman Problemi ve Islık Sesi
« : 13 Ağustos 2018, 14:54:48 »
Merhaba daha önce 98 ve 2004 156 benzinli kullandım. İlk kez geçen ay 159 jtdm aldım.

Aracım EGR arızası verdi geçen hafta EGR yi temizledim. Şimdi gaza bastığımda ıslık sesi geliyor ve emme manifoldu diyorlar. Kayseride olmam nedeni ile ustası yok aracın ankarada özel bir servisi telefonla aradım turbo saplaması da olabilir dedi.

Bugün sabah işe giderken ışıkta kalkarken gaza bastığımda arka iki eksozdan da beyaz/gri gibi bir duman attığını farkettim. Aracın hararette sorun yok turbo saatinde sorun yok çekişi aynı. Neden olabilir duman yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

hhuurrkkaann

• *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Ynt: 159 JTDM Duman Problemi ve Islık Sesi
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2019, 12:55:23 »
aracında yağ yakma sorunu yoksa ıslık sesi turbodan veya n75 diye geçen wastgate kontrolunu yapan kaputu açınca sol fara yakın yerdeki sensorden de gelebilir. araç çalışırken o sensorun iki hava ucu var, her ikisi de sensore girer. gaz verdiğinde ses gelirken hortumlardan birini yerinden çıkart. ses kesiliyor mu bi bak... sesin nerden geldiğinden bahsetmediğinden yanlış da yönlendiriyor olabilirim ama dediğim parça da ses yapar. turbo sesinin nasıl bi ses oldugunu bildiğini sanarak yönlendirdim. belki de turbo sesidir. ıslık sesini normalde turbo çıkarır ve ses normaldir.

Seo4Smf Tagleri: sesi duman ıslık 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.