Yukarı git

24 Şubat 2018, 07:30:20
Reklamlar  

Gönderen Konu: 159 hararet sorunu  (Okunma sayısı 337 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Candirmen

• Yeni Üye
  • *
159 hararet sorunu
« : 27 Ocak 2018, 17:45:00 »
Herkeze merhaba uzun süre takip ettigim arac olan 1.9otomatik 159 sahibi oldum araci aldikdan sonra yapılabilecek icin arastirdim cok bi sonuc bulamadim akabinde 20 gun icinde aracim hararet sorunu ortaya cikti hic birsey yokken hararet seviyesi 130lara dayandi ve hemen bosa attim kenara yanasmaya calisirkene kendiliginden 90 seviyesine geldi bi problem vardir diye rolantide 5 dakka kadar bekledim alt ve ust hortumlar sicak sisme fazla degildi anlik hata olmustur diye suya baktikdan sonra devam ettim yaklasik 30 km sonra yeniden hararet 130 geldi ve ufakdan tartar diye ses gelince bu sefer sorun ciddi diyim direk benzinlil vardi oraya cektim kaputu actigimda motordan cikan kalorifere giren borunun patladigini fark ettim gece gec oldugu icin oylece birakip döndüm ertesi gun boruyu aldim degistirdim suyunu ilave ettim havasini aldim araci calistirdim 5 km kadar hic birsey yoktu bianda gene 130a dayandi bosa attim gene 90a düştü en yakin servise 2/3 km vardi rolantide kendi halinde oraya kadar gittim fan devreye girdi bu arada hersey normal derken usta cikti teste yuklendi hararet aldi basini ne yapıyorsun dur dedim ama zaten fana bakmam lazim vs dedi dondugumuzde su kapagini bi actik suya yag karistirmis yag sogutucusu patlak dedi sonra yag sogutucusunu degisti sorun gene duzelmedi suan ise ust hortum sicak alt hortum buz gibi kalorifer sicacik üflüyor duman atma yok yag su karisimi yok tekleme yok bu sekilde baska ustaya biraktim usta ust kapagi acmis yaninda degildim ust kapak degisecek ve motor komple yapilacak 13.500lira tutar dedi tabiki yaptirmadim baska bi ustaya gittim cekici ile suan arac orada komple motor yapilacak ust kapak taslama yapilirsa yapilacak yoksa yenisi alinacak dedi 8bin gibi ucret cikardi sorunumu anlata bildimmi bilmiyorum hararet sorunu yasayan oldumu olduysa ne sekilde giderildi yardimlarinizi bekliyorum korkum su motor yapildikdan sonra hararet tekrar yaparsa ne olacak bu arada devirdaim ve termostat calisiyor cikti musur fan actiriyo cvb verecek herkeze tskler

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 361 Mesajı Toplam
    405 Kere Beğenildi
Ynt: 159 hararet sorunu
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2018, 21:11:11 »
Hararette sorun olduğunu bile bile araca yüklenmek nedir yahu,nasıl usta bunlar..
Tamirhanede çalıştırırsın arada gaz verip harareti kontrol edersin,arızayı bulmaya çalışırsın..
Zor bir şey değil..
Geçmiş olsun.
159 u olan arkadaşlar fikir verecektir..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

heavythunder

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2018, 00:10:02 »
Geçmiş olsun anladığım kadarıyla; 1. Ustaya ilk sorunun olan yağ soğutucusunu değiştirtmişsin sonra yağ su karışımı ortadan kalkmış faktat hararet devam etmiş bu aşamada ısınmayan alt hortumun ve hararetin sebebi bana göre devir daim veya termostat görevini yapmadığı içindi 2. usta(veya herkimse)devirdaim yapmayan arabayla gezip sıkıştırdıysa silindir kapağını yüksek ısıdan çatlatmış veya zarar vermiş olabilir aracın km sine bağlı olarakta kapakda hali hazırda yorgun olmasıda ihtimal şimdi sökülen kapak ne durumda? su kanalların da çürükmü var kapak eğikmi o fiyatlar çok pahalı güvenilir işten anlayan bir usta bulmalısın.

heavythunder

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2018, 00:16:39 »
İhtiyaç olursa özelden iyi bir usta önerebilirim

Candirmen

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2018, 15:12:47 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Geçmiş olsun anladığım kadarıyla; 1. Ustaya ilk sorunun olan yağ soğutucusunu değiştirtmişsin sonra yağ su karışımı ortadan kalkmış faktat hararet devam etmiş bu aşamada ısınmayan alt hortumun ve hararetin sebebi bana göre devir daim veya termostat görevini yapmadığı içindi 2. usta(veya herkimse)devirdaim yapmayan arabayla gezip sıkıştırdıysa silindir kapağını yüksek ısıdan çatlatmış veya zarar vermiş olabilir aracın km sine bağlı olarakta kapakda hali hazırda yorgun olmasıda ihtimal şimdi sökülen kapak ne durumda? su kanalların da çürükmü var kapak eğikmi o fiyatlar çok pahalı güvenilir işten anlayan bir usta bulmalısın.
evet 1.usta 10gune yag sogutucusunu degistirdi hareret devam edince ve eli cok yavas oldugundan ordan aldim araci kartal sanayide alfaci olan ismini vermiycem oraya götürdüm bana sorunun ust kapak oldugunu ve sokme takma ve temiz cikma ust kapak ile 2500ile 4000e cikacagini soyledi elimde is var pzrtesi basliycam dedi 20 dakka baska biyere gittim oraya geldi dukkana gelmem gerektigini soyledi döndüğümde ust kapagi sökmüş rektefiyeci cagirmis komple motor istedigini soyledi 13/14 bin civari tutar dedi arastirdikdan sonra sende yaptirmayacagim dedim bu sefer benden sadece sokme parasi 500dedi yabanci degilsin 400ver dedi kavga dövüş elinde levye ile zorla 200lira aldi baska ustaya götürdüm max 8 bine komple motor yapacagini soyledi suan arac rektefiyecide parcalar alinacak pzrtesi gunu ancak aklimda olani soyleyeyim bu aracda yag yakma yoktu basinc dusuklugu yoktu ufleme yoktu devirdaim yapiyor su tesisatindan dönüyor kalorifer isitiyor simdi motor yapildikdan sonra gene hararet yaparsa diye korkuyorum kisaca neden olabilir hararet yapip ust kapak yiyen arac duman atmazmi yada yav yakmazmi hicbi sikintisiz yoktu aracda onereceginiz ustalardan bostanci ecevit ve zeki abiyle görüştüm 10liranin altina fiyat vermiyorlar ve aracin adanzye tum bakimlarini olay yasanmadan 3 gun once ecevit yapmisti alfaci ustalara artik guvenmiyorum yag sogutucusuna bana 1500lira cekip vectranin 300liralik yag sogutucusunu takan ustalara sizde guvenmeyin arastirin derim varsa buna benzer devamli hararet sorunu yasayan nasil çözdüğünü nelere bakmam gerektigini soylerlerse saglam dese bile usta degismeyi düşünüyorum ustadan istedigim devirdaim termostat musuru degismesi oldu peteklerde dahil olmak uzere hepsinin yeniden temizlenmesi su dolum haznesinin yenilenmesi borulara yeniden kelepce atilmasi vs oldu arac hava yapmasindan dolayi hararet yApmis gibi duruyor varsa onerilere acigim tekrardan teşekkürler

heavythunder

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2018, 17:02:51 »
Valla ben 4. Kez alfa kullandım sattım şunu iyi anladım alfanın ustası az bulunuyor olanında yarısı dolandırıcı unuttukları birşey var yukarıda Allah var haram yiyenden elbet bir gün çıkar acısı hayırını göremez ben buna inanıyorum.

Candirmen

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2018, 17:17:55 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Valla ben 4. Kez alfa kullandım sattım şunu iyi anladım alfanın ustası az bulunuyor olanında yarısı dolandırıcı unuttukları birşey var yukarıda Allah var haram yiyenden elbet bir gün çıkar acısı hayırını göremez ben buna inanıyorum.
sonuna kadar katılıyorum yukarda allah var ustasi az degil milletin gözünü korkutmuslar verdim fiatci bi abimize ducato motoruna cok yakin yaparim bunu dedi aldi parcalari sisierende ustalar ama bilmiyorlar bu araclari mimleyip bidaha kimse alfa almayinca tofasda sahine kalacaklarini simdilik oynasinlar insanlarla

yuka

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2018, 13:47:20 »
Çok benzer olay benim de başıma gelmişti. Ankara/Elmadağ rampasını tırmanırken biraz sıkıştırdım arabayı düzlüğe gelince klimayı açınca muhtemelen ani basınçla klima hortumunu patlattı hararet 130 lara kadar çıktı. Hemen sağa çektim baktım durum fena kendi çabalarımla hortuma kaynak vs yaptım o şekilde Ankara'ya kadar geldim. Hortumu kendim değiştirdim şükür bir senedir bir problem yaşamadım akabinde.
1.9 JTD aslında öyle nazik motorlar değil ama problem tam anlamıyla giderilmeyen motoru sıkıştıran ustanın hatasından bir yere kadar dayanmış motor heralde.

Seo4Smf Tagleri: hararet 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.