Yukarı git

26 Mayıs 2018, 05:27:25
Reklamlar  

Gönderen Konu: 159 hararet sorunu  (Okunma sayısı 655 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Candirmen

• Yeni Üye
  • *
Ynt: 159 hararet sorunu
« : 28 Ocak 2018, 15:12:47 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Geçmiş olsun anladığım kadarıyla; 1. Ustaya ilk sorunun olan yağ soğutucusunu değiştirtmişsin sonra yağ su karışımı ortadan kalkmış faktat hararet devam etmiş bu aşamada ısınmayan alt hortumun ve hararetin sebebi bana göre devir daim veya termostat görevini yapmadığı içindi 2. usta(veya herkimse)devirdaim yapmayan arabayla gezip sıkıştırdıysa silindir kapağını yüksek ısıdan çatlatmış veya zarar vermiş olabilir aracın km sine bağlı olarakta kapakda hali hazırda yorgun olmasıda ihtimal şimdi sökülen kapak ne durumda? su kanalların da çürükmü var kapak eğikmi o fiyatlar çok pahalı güvenilir işten anlayan bir usta bulmalısın.
evet 1.usta 10gune yag sogutucusunu degistirdi hareret devam edince ve eli cok yavas oldugundan ordan aldim araci kartal sanayide alfaci olan ismini vermiycem oraya götürdüm bana sorunun ust kapak oldugunu ve sokme takma ve temiz cikma ust kapak ile 2500ile 4000e cikacagini soyledi elimde is var pzrtesi basliycam dedi 20 dakka baska biyere gittim oraya geldi dukkana gelmem gerektigini soyledi döndüğümde ust kapagi sökmüş rektefiyeci cagirmis komple motor istedigini soyledi 13/14 bin civari tutar dedi arastirdikdan sonra sende yaptirmayacagim dedim bu sefer benden sadece sokme parasi 500dedi yabanci degilsin 400ver dedi kavga dövüş elinde levye ile zorla 200lira aldi baska ustaya götürdüm max 8 bine komple motor yapacagini soyledi suan arac rektefiyecide parcalar alinacak pzrtesi gunu ancak aklimda olani soyleyeyim bu aracda yag yakma yoktu basinc dusuklugu yoktu ufleme yoktu devirdaim yapiyor su tesisatindan dönüyor kalorifer isitiyor simdi motor yapildikdan sonra gene hararet yaparsa diye korkuyorum kisaca neden olabilir hararet yapip ust kapak yiyen arac duman atmazmi yada yav yakmazmi hicbi sikintisiz yoktu aracda onereceginiz ustalardan bostanci ecevit ve zeki abiyle görüştüm 10liranin altina fiyat vermiyorlar ve aracin adanzye tum bakimlarini olay yasanmadan 3 gun once ecevit yapmisti alfaci ustalara artik guvenmiyorum yag sogutucusuna bana 1500lira cekip vectranin 300liralik yag sogutucusunu takan ustalara sizde guvenmeyin arastirin derim varsa buna benzer devamli hararet sorunu yasayan nasil çözdüğünü nelere bakmam gerektigini soylerlerse saglam dese bile usta degismeyi düşünüyorum ustadan istedigim devirdaim termostat musuru degismesi oldu peteklerde dahil olmak uzere hepsinin yeniden temizlenmesi su dolum haznesinin yenilenmesi borulara yeniden kelepce atilmasi vs oldu arac hava yapmasindan dolayi hararet yApmis gibi duruyor varsa onerilere acigim tekrardan teşekkürler

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Seo4Smf Tagleri: hararet 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.