Yukarı git

14 Kasım 2018, 12:22:05
Reklamlar  

Gönderen Konu: 159 1.9 JTDm Güç Kaybı  (Okunma sayısı 1827 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mrbkmz

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
159 1.9 JTDm Güç Kaybı
« : 03 Eylül 2014, 17:54:49 »
Arkadaşlar merhaba. Cuma günü kırıkkaleden ankaraya gelirken aracım birden güçten düştü turbonun basıncı 0,8 barı geçmemeye başladı. Araç hızlanmıyordu. Sonra kendiliğinden geçti. Ve geri bir gün sonra aynı şeyler oldu. Bende aracı alfine götürdüm usta emme manifoldunun kelebeklerinin kırıldığını ve değişmesi gerektiğini söyledi. Bende bunun üzerine otoeksperdrn olan garantimi kullanayım dedim akotaya gittim. Orası da dpf nin tıkandığını açıp enjektörlere de bakmaları gerektiğini söyledi ve durumu otoekspere bildirdi. Sanırım otoeksper dpf ve enjektörleri garantiye almamış. Yani bedavaya yaptıramıyacağım. Sizce ne yapmalıyım? Arada kaldım, sizce hangisi doğru tespit?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat.

mrbkmz

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
Ynt: 159 1.9 JTDm Güç Kaybı
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2014, 17:54:47 »
Arkadaşlar tekrar merhaba. Akota emme manifoldunun bozulduğunu söyledi ve bunu ben otoeksper garantisi ile yaptıracağım. Dpf ve egr ise tıkanmış. Onları da çarşamba günü alfin de temizlettireceğim. Başka baktırmam gereken birşey var mı sizce hazır el atmışken?

Rotweiler

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2014, 00:53:16 »
Yunus selamlar,

Aracın max basıncı zaten 1,6 civarlarında iken bunun altında kalması normal ancak 0,8 ne altı maalesef normal değil.

Burda Mayıs 31'de Alfin'de zaten DPF rejenerasyonu yapılmıştı aracın. Dolayısı ile şehir içinde trafikte ve/veya çok dur kalklı bir güzergahta tekrar tıkadığın anlamına geliyor.

Kullanım sırasında bu bahsettiğim mevzulara dikkat edersen, uzun bir süre daha DPF iptali olmadan idare edersin.

Aracın da alışkanlıklarını iyi öğrenmeni kendin kullarak öğrenirsin. Soracakların olursa her zaman buradayım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Telefonumu biliyorsun.

mrbkmz

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2014, 19:19:32 »
Azmi merhaba,

DPF temizliği,emme manifoldu ve triger (bilyalar dahil) değişimi sonrasında araç daha bir güzel oldu. Araca yavaş yavaş alışıyorum şimdilik bir sıkıntı yok. Sen ne yaptın alacak mısın Alfa?

Seo4Smf Tagleri: kaybı 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.