Yukarı git

20 Kasım 2017, 16:37:37
Reklamlar  

Gönderen Konu: 156 termostat değişimi  (Okunma sayısı 23670 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
Ynt: 156 termostat değişimi
« Yanıtla #30 : 15 Aralık 2013, 21:51:14 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Termostadı teğiştiren arkadslar son durumunz nedir, 90 a sabitleniyormu yoksa, 73 lere kadar inip cıkma varma,,, ben değiştirdimmm ama farketmediii 73-90 arası hep aynıı

Sent from my iPad using Tapatalk HD

soğutma sistemi bir dolu parçadan oluşuyor.termostat,devridaim pompası,fan,hararet müşürleri.bunların hepsi düzenli çalışıyorsa hararet sabit 90 c kalır.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

blackeyekenan

• *
  • 3 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
156 termostat değişimi
« Yanıtla #31 : 15 Aralık 2013, 23:25:30 »
Bu arızaları bilgisayarlı arıza tesbit cihazlarından mı baktırcazzz, aydında alfa servisi yok. Malaesef,,

166 2.0 TS EXECUTIVE

endospor53

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    34 Kere Beğenildi
« Yanıtla #32 : 15 Aralık 2013, 23:39:55 »
Termostadı teğiştiren arkadslar son durumunz nedir, 90 a sabitleniyormu yoksa, 73 lere kadar inip cıkma varma,,, ben değiştirdimmm ama farketmediii 73-90 arası hep aynıı

soğutma sistemi bir dolu parçadan oluşuyor.termostat,devridaim pompası,fan,hararet müşürleri.bunların hepsi düzenli çalışıyorsa hararet sabit 90 c kalır.

90 da sabit kalır olayını anlamadım, hızla giderken 70-80 arası, sıkışık trafikte sık dur-kalklar ile 90-100 arasına çıkıyor. Bu durumlar anormal midir?

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
156 termostat değişimi
« Yanıtla #33 : 15 Aralık 2013, 23:55:44 »
Evet. Benim araçta rölantide bekleme dışında hareketsiz bir defa 80 e indiğini gördüm. Sürüş esnasında hep 90 da duruyor ama. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Yani 80 e inişi taa 1 sene evvel görmüştüm geçen sene kar kış varken. Onun dışında hiç 90 ın altına inmedi hep 90 a gelince sabit. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap'tan gönderildi.

Ti amo Alfa Romeo...

endospor53

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    34 Kere Beğenildi
« Yanıtla #34 : 16 Aralık 2013, 00:03:50 »
Evet derken, evet anormal anlamında mı diyorsun Ege? Kontağı çalıştırıp yola çıktım, uzun yol yapıyorum, hararet yavaşça 80 gibi bir değere çıkıp kalıyor, olurda sağa çeker motoru çalışır bırakırsam 10 dk sonra hararet 95 civarı oluyor, yola çıkıp hızlanınca tekrar düşüyor. Şehir içinde ise sıkışık ve yokuşta dur-kalklı seyreden Trabzon trafiğinde 100 e yaklaşıyor. Şimdi bunlarda hangisi anormal Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ben bunları normal diye biliyorum, hatta Metin usta da normal demişti diye hatırlıyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

blackeyekenan

• *
  • 3 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
156 termostat değişimi
« Yanıtla #35 : 16 Aralık 2013, 00:07:23 »
Evet derken, evet anormal anlamında mı diyorsun Ege? Kontağı çalıştırıp yola çıktım, uzun yol yapıyorum, hararet yavaşça 80 gibi bir değere çıkıp kalıyor, olurda sağa çeker motoru çalışır bırakırsam 10 dk sonra hararet 95 civarı oluyor, yola çıkıp hızlanınca tekrar düşüyor. Şehir içinde ise sıkışık ve yokuşta dur-kalklı seyreden Trabzon trafiğinde 100 e yaklaşıyor. Şimdi bunlarda hangisi anormal Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ben bunları normal diye biliyorum, hatta Metin usta da normal demişti diye hatırlıyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ah bi bilsekkk, benimde kafamı kurcalayan bu, ama herkesss normal kanısında,, egein dediiğine göre demekki sabit kalabiliyormuşşş, cunku öteki araclardadad sabittt,

166 2.0 TS EXECUTIVE

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
156 termostat değişimi
« Yanıtla #36 : 16 Aralık 2013, 00:09:07 »

Ömer abim anormallik mevcut. Sen ustana iyice kontrol ettir devirdaimi,termostadı,fan müşürlerini. Bunların hiç birinde sorun yoksa 90 da sabit kalacak. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ti amo Alfa Romeo...

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
156 termostat değişimi
« Yanıtla #37 : 16 Aralık 2013, 00:11:49 »

Ah bi bilsekkk, benimde kafamı kurcalayan bu, ama herkesss normal kanısında,, egein dediiğine göre demekki sabit kalabiliyormuşşş, cunku öteki araclardadad sabittt,

Aynen Kenan hocam. Bizim gibi takıntılılara Polı lazım hararet göstergesi yok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Hiç insan hararet yapar mı diye düşünmüyor bırakın harareti benzin ekranı takılı kaldı mı diye sormuşluğum var kendi kendime Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu her sağlıklı araçta bu şekilde 90 sabit. Tofaş'ta bile olay aynı (Büyükbabanın Temprası var oradan biliyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )

Ti amo Alfa Romeo...

blackeyekenan

• *
  • 3 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
156 termostat değişimi
« Yanıtla #38 : 16 Aralık 2013, 00:16:27 »
Ama tekrar baktırcamm sanayiiye gdippp yada izmire mi gitsem diyoom ya,,, hepsine bi baktırayımm,, aydında ustaya sen söylüyon öyle bakıyooo adamlarr

166 2.0 TS EXECUTIVE

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
156 termostat değişimi
« Yanıtla #39 : 16 Aralık 2013, 00:17:38 »
İzmir e git gel bence hocam. Bir kere İzmir e gitmek Aydın'da sanayiye on kere gitmekten iyidir. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ti amo Alfa Romeo...

endospor53

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    34 Kere Beğenildi
« Yanıtla #40 : 16 Aralık 2013, 00:25:28 »
Anormal dedin bana şimdi basıp çıkacam yola, doğru İst yada Ankara bak içime kurt düşürme şimdi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Emin misin Ege, alfa konusunda hassasım zaten Trabzonda kurcalatmadım henüz kimseye, ama mantıken 90 da fixe kalması anormal gibi geliyor bana, e hızlanınca panelden hızla hava girişi biraz olsun soğutmaz mı, eğer çok hassas ise anında da göstergeye yansımaz mı  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
156 termostat değişimi
« Yanıtla #41 : 16 Aralık 2013, 00:29:05 »
Ömer abim benimkinde tık oynama olmuyor. 90 oldu mu aracı kapatana kadar hep aynı yerde ne trafikte değişiyor ne de boş yolda. Ne de devirli kullanımda. Tuhaf. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Abim hiç yakıt yakma boşver sıkıntın hangi parçadan onu öğren ben sana istanbuldan yollattırayım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ti amo Alfa Romeo...

endospor53

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    34 Kere Beğenildi
« Yanıtla #42 : 16 Aralık 2013, 00:41:42 »
Ömer abim benimkinde tık oynama olmuyor. 90 oldu mu aracı kapatana kadar hep aynı yerde ne trafikte değişiyor ne de boş yolda. Ne de devirli kullanımda. Tuhaf. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Abim hiç yakıt yakma boşver sıkıntın hangi parçadan onu öğren ben sana istanbuldan yollattırayım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sağolasın eksik olma Ege, sıkıntı varsa şayet termostat, devirdaym, müşür falan tüm sistemi değiştiririm, kafam rahat etmez yoksa Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ama metin usta bana bunlar normal demişti ya çok net hatırlyorum, Allah Allah.. Bu parçalar aşağı yukarı ne tutar Ege, kalitelisinden..

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
156 termostat değişimi
« Yanıtla #43 : 16 Aralık 2013, 00:46:59 »
Bilmem ki abi ustayı aramam lazım bu saatte de ararsam tüfekle vurur herhalde beni Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yarın arayabilirim istersen. Ama bence bir sıkıntı var.

Ti amo Alfa Romeo...

endospor53

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    34 Kere Beğenildi
« Yanıtla #44 : 16 Aralık 2013, 00:49:37 »
Bilmem ki abi ustayı aramam lazım bu saatte de ararsam tüfekle vurur herhalde beni Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yarın arayabilirim istersen. Ama bence bir sıkıntı var.

Olabilir tabi, bilgi verirsen memnun olurum Ege, yarın olsun diğer alfistiler de gelsin de bakalım, benim gibi olan illaki vardır diye düşünüyorum..

Seo4Smf Tagleri: değişimi termostat 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.