Yukarı git

21 Kasım 2017, 22:29:08
Reklamlar  

Gönderen Konu: 156 Rolanti Sorunu  (Okunma sayısı 170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aktug.oksuz

• Yeni Üye
  • *
156 Rolanti Sorunu
« : 11 Ağustos 2017, 10:56:12 »
Arkadaşlar merhabalar,

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

2002 model 156 1.6TS aracım rolantide dururken devir oynaması yapıyor. Kabaca, dururken ben pedala basmadan gaz verip çekiyor.

Aracı Carium Zeki Ustaya götürdüm ve rolanti ayarı yaparak kelebek değişimi gerçekleştirdi. Aracın çekişi ve gaz yemesi iyileşti. Bu durum benzinle kullanımda yok denecek kadar azaldı (ama hala hissediliyor), LPG'de kullanımda da bu konuda azalma var, yaptığında da eskisine göre daha az devir artıyor ancak hala yapmakta. Özellikle klima açık olduğu zaman lpg'de çok bariz şekilde yapıyor. Klima kullanımda doğal olduğunu düşünüyorum ancak klimasız çalışırken yapması kafamda soru işareti oluşturuyor.

Zeki Usta kelebek bir süre alışsın geçmezse yeniden getir bakalım dedi ancak neden yaptığı ve çözümü için ne yapmak gerektiği konusunda sizlerin görüşlerini ve tavsiyelerini almak istedim.

Cevaplarını için şimdiden teşekkürler.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
156 1.6 TwinSpark - 2002

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Ynt: 156 Rolanti Sorunu
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2017, 11:11:01 »
Klasik alfa gaz kelebek sorunu..
Ustanın dediği..
1-Lpg nin kelebeği bozduğunu..
2-Kelebek ayar valfinin kelebeğe bitişik olduğu ve aracın ısınınca valfin saçmaladığı,çoğu arabada bu rölanti valfinin gaz pedalının orda olduğunu ve ısınma söz konusu olmadığı için çoğu arabada bu parçanın arızalanmadığını..
3-Kelebek temizliği yapılırken ayarın bozulduğunu ve düzen tutmadığını..
4-Kelebeğin orj pahalı (2-2.5 bin) olduğu,çıkma kelebeklerin(300-500 tl arası) pek işe yaramadığını.

Söylemişti usta..

Benim fikrime gelince..
Bu yaşıma kadar çok çeşitli araçlar kullandım,hatta 300 bin 400 bin km lerde araca bindim,canına okunmuş arabalar kullandım,devir in hiç düşüp yükseldiğini görmedim,şak diye 900 devirde duruyorlar,bu yüzden alfadan soğunurmu dersen,buz gibi soğurum ben  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2017, 11:14:15 Gönderen: Ferhat_27 »

Seo4Smf Tagleri: rolanti 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.