Yukarı git

21 Kasım 2017, 13:11:30
Reklamlar  

Gönderen Konu: 156 mk1 e LPG acil yardım zaman az  (Okunma sayısı 1356 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

a.taylan19

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    18 Kere Beğenildi
Ynt: 156 mk1 e LPG acil yardım zaman az
« Yanıtla #15 : 27 Haziran 2015, 14:15:03 »
156 ss mk1 aracıma benden önce landi renzo lpg takılmış. Ben ankara da dikmen de yaşıyorum ve iş yerim sıhhiyede. Günlük şehir içi kullanımım hep trafik ve yokuşlu. 45lt lpg ile ortalama kullanımda (ara ara motor sesini duymazsam içim daralıyor) 300km - 330 km yol yapıyorum.

« Son Düzenleme: 27 Haziran 2015, 14:30:08 Gönderen: a.taylan19 »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #16 : 27 Haziran 2015, 15:14:35 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
6.4/11.4 fabrika verileri karmada 8-8.5 i gorur diye dusunmustum. Epey bi yanilmisim ciddi bir yakit tuketimi var. Kullandigim 3. 1.6 araba ama gayet performansli 2.0 225 hp eski aracimdan daha fazla tuketiyor. Saka gibi ama a45 amg sirket aracimiz ile kafa kafaya tuketiyor . Yinede surerken zevk aldigim icin bi sorun yok. Turbolu araclarim dahil lpg kullandim . Ben bu lpg isini arastirarak okuyarak motorun dilinden anlayarak yapildigina inaniyorum.
Lpg de aslinda bi zamanlama meselesi proje cok onemli. Burada sikayet yerine bilgi paylasacgima eminim. Dediginiz cogu seyde haklisiniz. Tesekkurler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Biraz dikkatli olmakta fayda var

Karşılaştırdığınız motorla bu motorun arasında on yıldan fazla fark var ve o motor turbo.. Rölantide sıradan bir atmosferik gibi yakıt tüketmiyor, start-stop gibi tüketimi azaltan bir sürü yeni teknolojik fonksiyonu var. Alfaların zaten atmosferik motorları da rakiplerine göre 1-1,5 litre fazla tüketmesi normaldir, sonuçta aynı hacimden daha fazla güç elde eden motorlar.

Diğer arkadaşlar da lütfen başlığı "LPG'de kaç lira tüketiyoruz" konusuna çevirmesin, bu konu hakkında ayrı ayrı 500 tane başlığımız var zaten Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yazılan rakamların ortalaması da belli, artmıyor veya azalmıyor..

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

onurcan16

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #17 : 18 Temmuz 2015, 19:23:13 »
6.4/11.4 fabrika verileri karmada 8-8.5 i gorur diye dusunmustum. Epey bi yanilmisim ciddi bir yakit tuketimi var. Kullandigim 3. 1.6 araba ama gayet performansli 2.0 225 hp eski aracimdan daha fazla tuketiyor. Saka gibi ama a45 amg sirket aracimiz ile kafa kafaya tuketiyor . Yinede surerken zevk aldigim icin bi sorun yok. Turbolu araclarim dahil lpg kullandim . Ben bu lpg isini arastirarak okuyarak motorun dilinden anlayarak yapildigina inaniyorum.
Lpg de aslinda bi zamanlama meselesi proje cok onemli. Burada sikayet yerine bilgi paylasacgima eminim. Dediginiz cogu seyde haklisiniz. Tesekkurler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Biraz dikkatli olmakta fayda var
156 ss mk1 aracıma benden önce landi renzo lpg takılmış. Ben ankara da dikmen de yaşıyorum ve iş yerim sıhhiyede. Günlük şehir içi kullanımım hep trafik ve yokuşlu. 45lt lpg ile ortalama kullanımda (ara ara motor sesini duymazsam içim daralıyor) 300km - 330 km yol yapıyorum.

Karşılaştırdığınız motorla bu motorun arasında on yıldan fazla fark var ve o motor turbo.. Rölantide sıradan bir atmosferik gibi yakıt tüketmiyor, start-stop gibi tüketimi azaltan bir sürü yeni teknolojik fonksiyonu var. Alfaların zaten atmosferik motorları da rakiplerine göre 1-1,5 litre fazla tüketmesi normaldir, sonuçta aynı hacimden daha fazla güç elde eden motorlar.

Diğer arkadaşlar da lütfen başlığı "LPG'de kaç lira tüketiyoruz" konusuna çevirmesin, bu konu hakkında ayrı ayrı 500 tane başlığımız var zaten Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yazılan rakamların ortalaması da belli, artmıyor veya azalmıyor..

10 yıl gibi bir farkı yok ilk olarak bunu belirtmek isterim . Merak eden arkadaşlar varsa zavoli taktirdim 30 lt lpg alıyor. kullanıma göre ş.içi 300 ş.dışı 370 km yol yapıyor sakin şekilde. Enjektörleri yeni çıkan tiplerden ve inanın inanılmaz uyumlu bu kadar uyum beklemiordum.

kaan_ist

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
« Yanıtla #18 : 18 Temmuz 2015, 20:18:21 »
156 1.6 var bende atiket simit var  33lt lik. S ici sakin kullanimda 280-300km gidiyorum 68tlye fullenio shellden 2.09... s.disi 350-370km yol yapiyorum... yakin zamanda ankaraya gittim geldim 1100km falan yaptim 200tllik tüp yaktim (120kmlik hizla). Sivasa gittim klima acik 980km 175tl yaktim (100km hiz 12 saat) bence yeterince makul. Ama atiket en son tercihiniz olsun klima acikken cok kasiyor araci.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #19 : 19 Temmuz 2015, 15:16:54 »
A45 amg dediğiniz araç 2010ların teknolojisiyle, 156 90'ların teknolojisiyle üretilmiş araçlar. Arada 2 nesil fark var. Bırakın da o kadarcık tüketim farkı olsun. Ayrıca biri atmosferik biri yeni nesil geometrik turbolarla tasarlanmış bir araç. Startı stopu, yeni teknoloji şanzımanları, bin bir türlü teknolojik farklılıkları var. O yıllardaki alfanın rakipleriyle karşılaştırın, aynı performansı veren motorlarda yakıtta en fazla 1 litre fark eder ya da etmez. Ha, sensörleriniz bozuktur, baskı balatanız bitiktir, bujileriniz eskidir, orasını bilemem... V6'yı da tenzih ediyorum, zira Alfanın kullandığı V6'lar çok daha eski temele dayanıyor.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Bende düşünmeye başladım. Zaten lpg araca 1-2 bin lira değer kazandırıyor. Yani kafadan amorti edilmiş oluyor.
Benzin 4,90 ve lpg 2,09 Şu anda ve Ham petrol 51$ .) Trafik sigortası olmuş 1500-2000 TL. Kasko da ekle. Zengin işine döndü araba sahibi olmak.Bir yerden tasarruf edilecekse lpg ye geçmek daha makul sanırım. Bende prince silverline düşünüyorum. Çevremde o kadar çok lpgli araç kullanan varki hiç sorun yaşayanı görmedim. Atiker olsun başka marka olsun. Millet lpg yakarken hatta  bmw mersedesciler bile,  biz benzin yakıyoruz . Anormallik bizde gbi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: zaman 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.