Yukarı git

17 Kasım 2018, 07:50:30
Reklamlar  

Gönderen Konu: 156 da Merkezi Kilit Sorunu  (Okunma sayısı 2998 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
156 da Merkezi Kilit Sorunu
« : 13 Ocak 2014, 10:54:58 »
Merhabalar
Yaklaşık 1 aydır arabayı park edip kumanda ile kapıları kitlerken daha doğrusu çalışırken çat çat diye 2 ses geliyor.Evvelden bir kere çat dedi mi kapılar kapanıyordu.Tüm kapıları defalarca denedim sorun hangi kapıda çözemedim.Extradan kumanda bozuk değil şundan biliyorum anahtar deliğine anahtarı sokup kitlemeye calışırken de çat çat aynı ses.Geçen hafta bu işlerden anlayan bir usta tavsiye ettiler gittim yanına.Adam kumandayı aldı denedi sorun çıkmadı.defalarca denedi sorun yok dedi:(
Bir haftadır sorun yaşamıyordum Nitekim bugün yine aynı sorunu yaşadım.Elimden tek gelen arka koltuğa oturup önce şoför kapısını sonra yolcu kapısını ve sonra sağ kapıyı ve en son sol kapının mandalına basıp indirip yine arka kapıdan iniyorum.Diğer olasılıkları denedim.Sadece Bu sırayı takip edersem elle manuel şekilde kapılar kilitleniyor:) Misal önce yolcu kapısından başlayınca veya arka kapılardan başlarsam mandalları indirmeye kitlenmiyor:)
Sadece bu işi yapan bir ustaya gidip onun yanında çalışması tuhafıma gitti.Bozulunca gel dedi ama gene ustanın yanında düzelirse nolacak .Birde gitgel 30km sanayi bölgesi:) Bu şekilde deneyimi olan ve cevabını bilen  varsa sevinirim

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

esk156

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
Ynt: 156 da Merkezi Kilit Sorunu
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2014, 14:55:47 »
Emin olmamakla birlikte bi fikrim daha doğrusu tecrübem var.. Kendi aracımda değil ama bir tanıdığın aracı audi a6 da vardı benzer bir sıkıntı.. Oda şöyle bi sıkıntı olduğunu bulmuştuk.. Şöför kapısının içeriden açma kolu tam görevini yapmıyormuş yani kapıyı acıyor fakat görevi tamamlamıyordu. Çaresi içeriden kapıyı açarken kapı açma kolunu sonuna kadar kuvvetlice çekince ondan sonra kapıyı kapatınca merkezi kilit sıkıntısız çalışmaktaydı.. Belki çare değil ama bi fikir.. deneyin derim..

Herkes arabaya biner, biz Alfa'ya..

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2014, 17:47:06 »
sonunda sorunu kendi çabamla buldum:) en son ses bagajdan geliyordu vede yol bilgisayarı boot bilmem ne diorduki bununda bagaj kapağı olduğunu anladım.Switclere baktım temizdi.BU bagaja soldan gelen bir kablo yumagı var orayla oynadıkça temassızlık oldugunu anladım.Ben bildiğim ustaya geri götürdüm adam bagaja giden kablolara baktı 4-5 tel kablonun zamanla aşınıp soyulduğunu ve tellerin birbirine teması sonucu kapanmadığını söyledi.oraları güzelce ayrı ayrı bantladı ve sorunum çözüldü:)

egeozal1

• *
  • 126 Mesajı Toplam
    135 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2014, 17:50:07 »
Hadi geçmiş olsun  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ti amo Alfa Romeo...

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2014, 23:37:40 »
eyvallah.Ama Ankaradan geleli arabadan soğudum.Şöyleki şehiriçi süresim gelmiyor hız yapamıyoruz:)Uzun yol zevkini özledim.Araba garaj arabası gibi oldu:)5 ayda 220 km yapmışım sadece:) 67700 lerde kaldı km

sezaierdnc

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2018, 21:13:19 »
SA Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim 2004 156 1.6 twinspark aracım var. Benim sorunum merkezi kilitle kapılar açılıp kapanırken 4lüler yanmıyor. Ankara yıldız sanayisi Güven oto dan çıkma Flaşör rolesi denedim  olmadı torpidonun arkasındaki beyni değiştirdim yine olmadı.Ankara Akoto'ya gittim sadece arıza tespit için istedikleri para 200+kdv buna  yeni merkezi kilit taktırrım acaba bunun sıkıntısı nedir arkadaşlar yardımcı olurmusunuz. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: merkezi kilit 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.