Yukarı git

20 Kasım 2017, 10:51:09
Reklamlar  

Gönderen Konu: 156 1.6TS performans önerileri ?  (Okunma sayısı 591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

0guzhnqv

• Yeni Üye
  • *
156 1.6TS performans önerileri ?
« : 11 Kasım 2016, 13:38:14 »
Arkadaşlar herkese merhaba forumda yeniyim. Aracım 156 1.6TS (2005) model. Hereşeyiyle çok memnunum fakat sürüş zevkini biraz daha arttırmak için yapmayı düşündüğüm bazı eklemeler var. Tüm bu değişiklikleri yapmadan önce bilgi ve deneyimleri olan tüm alfistilere düşündüklerimin artısı ve eksilerini sormak istedim.

İlk olarak yapmak istediklerim chip, hava filtresi (BMC CDA 85-150 Intake Kit), egzoz ve eicbach 50mm spor yay.

1. Chip ile 12hp lik artış oluyormuş. Motora herhangi bir zararı olmadığını söylediler. Sizce öyle mi ve araç muayenesinde bir sıkıntı olur mu ?

2. Hava filteresi motora daha temiz hava girişi sağladığı için az da olsa perfromansta artış hissedilir mi ?

3. egzozda için öneriniz hangi markadır ? ve egzoz değiştirince vanalı egzozlardaki gibi irite eden bir ses olur mu veya ses artışı rahatsızlık verir mi ?

4. 50mm spor yayı sadece ön taraf için kullanmayı düşünüyorum. Orjinal süspansiyonları 50mm yay için sorunsuz çalışır mı ve araba kasislerde çok sertleşir mi ?

Son olarak Antalya'dayım bunları yaptırabileceğim, güvenilir, tavsiye edebileceğiniz yerler var mıdır ? Teşekkürler  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

iskender.yesildag

• Yeni Üye
  • *
Ynt: 156 1.6TS performans önerileri ?
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2017, 20:11:39 »
Bir mühendis olarak ve yaşadığım tecrübelerle söylemem gerekirse;
1.Hava filtresini kesinlikle maf sensörünün önüne takma, orjinal filtrenin oralara konumlandır, hatta mumkunse sis farinin oraya bir duzenek kur ve araç hareket halinde iken oluşan rüzgarı filtreye yönlendir.
2.Düz boru işine girişipte sakın egzozdaki back pressure ı düşürme, tavsiyem son susturucu yerine güzel bir markanin susturucusunu takmak.
3. 4-2-1 Headers düşünebilirsin.
4.Atmosferik araç olduğu için çip ile 3-5 beygirden fazla alacağini düşünmüyorum.

m_serhat

• Yeni Üye
  • *
Ynt: 156 1.6TS performans önerileri ?
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2017, 21:34:21 »
Merhabalar,
Hava filtresinden başlayayim ben 99 mk1 2.0 156 imda tamponun icinden on tekerin hemen onunde bir parca var susturucu diyorlar. Onu sokturup kutu ici filtre kullanmistim gaza yuklenince gayet tatmin edici bir ses veriyordu.
2005 ss sw 156 imda 3mm aibach yay, 17 jant ve kule gergisi taktirdim, aracin yol tutusu iyi oldu fakat konforda buyuk olcude azalma oldu,
Yine bu araca yazilim yaptirdim ancak bir fark olmadi.
Egzos isine gelince 147 ss de supersprint egzos kullanmistim guzel tok bir ses veriyordu.
Kisacasi araciniza yazilim ve hava filtresi egzos yaptirarak pek tatmin edici sonuclar alamazsiniz. Ayrica arkadasin dedigi gibi kompresor dustugunden alt devirlerde cekis zayifliyor.
Bence 156 inizla pek oynayip aracinizi bozmayin. 17 jant ve 3mm guzel bi yay yeterli.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seo4Smf Tagleri: performans önerileri 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.