Yukarı git

11 Aralık 2018, 21:16:34
Reklamlar  

Gönderen Konu: 147 yağ yakmadan kaynaklı tam motor yaptırmak..  (Okunma sayısı 577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hkannn

• Yeni Üye
  • *
147 yağ yakmadan kaynaklı tam motor yaptırmak..
« : 09 Temmuz 2018, 15:59:47 »
Arkadaşlar merhaba..

Alfa kırmızısı 147 aracımı 3 yıldır kullanıyorum. aracım su an 190 binde ve tüpsüz. Yağ yakımından dolayı motora segman atıldı. Bu km de boyle bir sorun da garip geldi acıkcası.  Galiba 2015 te aldıgımda km ile oynandıgını dusunuyorum.. neyse segman atıldı araca ve bır ay sonra tekrar yag yakma sorunu ile karşılaştım. Birkaç alfa ustasına gosterdim ve tam motor yaptırmak gerektiğini söylediler.. merak ettiğim konu şu, tam motor yaptırdıgımda kısa bir süre sonra tekrar aynı sorunla karşılaşırmıyım ve yaptırdıktan sonra verimi nasıl olur, motor  yaptıran alfacı arkadaşlar var mı acaba. fıkırlerinizi benimle de paylaşırsanız sevinirm..

iyi günler.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

guneyin

• Yeni Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Arkadaşlar merhaba..

Alfa kırmızısı 147 aracımı 3 yıldır kullanıyorum. aracım su an 190 binde ve tüpsüz. Yağ yakımından dolayı motora segman atıldı. Bu km de boyle bir sorun da garip geldi acıkcası.  Galiba 2015 te aldıgımda km ile oynandıgını dusunuyorum.. neyse segman atıldı araca ve bır ay sonra tekrar yag yakma sorunu ile karşılaştım. Birkaç alfa ustasına gosterdim ve tam motor yaptırmak gerektiğini söylediler.. merak ettiğim konu şu, tam motor yaptırdıgımda kısa bir süre sonra tekrar aynı sorunla karşılaşırmıyım ve yaptırdıktan sonra verimi nasıl olur, motor  yaptıran alfacı arkadaşlar var mı acaba. fıkırlerinizi benimle de paylaşırsanız sevinirm..

iyi günler.

Yağ yakma mı var yoksa yağ eksiltme mi? Benim aracım 203 bin de ve yağ eksiltmesi normal düzeyde. Sadece üst kapak contasından sızdırma vardı, bunu da yeni değiştim. Kilometre tek başına teşhis koymaya yetmez elbette ama senin aracın kilometresi normal, bu durum pek normal gelmedi bana. Zaten segman atılması da sorunu çözmemiş, bence sorunu başka yerde aramalı. Ayrıca Multiecuscan ile aracın orjinal kilometresini görebilirsiniz. Tek ihtiyacınız Fiat KKL kablo.

guneyin 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: hkannn (11 Temmuz 2018, 16:34:50)

hkannn

• Yeni Üye
  • *
Hem yağ yakma hem de  oldukça fazla yağ eksiltme sorunu var. Bununla bırlıkte beyaz duman attıgında arka taraf bulut gıbı oluyor. Segman atıldıgında sorun 1 aylıgına cozulmustu ama 1000 km yapmadan tekrar yag eksıltme ve beyaz duman atma başladı. Tek çare motor yaptırmak gıbı ama yaptırdıktan sonra motor verımı nasıl olur başka sıkınıtılar cıkarır mı dıye dusunuyorum. Ustalara gore temız ıscılık ile yapılırsa sıkıntı olmayacağı görüşündeler.

Teşekkürler.

heavythunder

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Merhaba
1 ay sonra tekrar yağ yakmaya başladıysa 2 ihtimal var 1. Kalitesiz segman 2. Çaptan düşük pistonlar veya hatalı işçilik. Motor sökülmüşken rektefiyeciye ölçtürüp ona göre yol izlemek lazımdır ayrıca segman işlemi yapılırken kol yatakları v.s takım halinde değiştirilmelidir göetze den başka segman taktırmayın aksaray piyasasında sahte göetze segmanda satıyorlarmış bilgin olsun

Seo4Smf Tagleri: kaynaklı yaptırmak yakmadan 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.