Yukarı git

11 Aralık 2018, 20:42:37
Reklamlar  

Gönderen Konu: 147 performans sorunu  (Okunma sayısı 551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dignifaca

• Yeni Üye
  • *
147 performans sorunu
« : 24 Haziran 2018, 18:56:49 »
Merhabalar, bir süredir foruma göz gezdiriyorum fakat yaşadığım problemle ilgili bir konu göremedim. Hatta daha önce genel olarak böyle bir problem duymadım.
Aracım 147 1.6 ts 120lik ve lpgli 2003 model.
daha önceden herhangi bir sıkıntısı yoktu, 6-7 aydır kapının önünde yattı.
şuanda araç düz yolda bile 120 yi geçmiyor, hafif yokuşlarda bu hız 70e düşüyor. Motorda herhangi bir gariplik(ses, titreme vs.) yok. Şehir içinde sakin sakin sürersek herhangi bir problem yok. Hızlanmak istediğimizde ne kadar yüksek devirde vites atsak da sonuç aynı. Sanki araç 120 beygir değil de 50 beygir gibi davranıyor.
Araçta ABS ve ASR arıza uyarısı veriyor, onun haricinde başka birşey gözükmüyor(bunların da konuyla alakası var mıdır bilmiyorum).
Problem neyden kaynaklanıyor olabilir, yol gösterebilecek var mı?
Deneme yanılma yoluyla para kaybetmek istemiyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

chezerdem

• Yeni Üye
  • *
Ynt: 147 performans sorunu
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2018, 19:12:25 »
Aklıma gelen ilk şey, 6-7 aylık süreçte depoda bekleyen yakıtın oktanını kaybetmesi. Yattıktan sonra taze yakıt aldınız mı?

147 ve 156’larınıza talibim✌️

Bilgi; üretilebilen ve yönetilebilen en büyük güçtür.

dignifaca

• Yeni Üye
  • *
Ynt: 147 performans sorunu
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2018, 19:28:26 »
evet yakıt aldım ama değişen birşey olmadı ne yazık ki.
bir yakınım MAF sensöründen kaynaklanabileceğini, aracın kendini beyin aracılığıyla düşük performansta çalıştırabileceğini söylüyor, aslı var mıdır bilemiyorum.

Seo4Smf Tagleri: performans 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.