Yukarı git

18 Kasım 2017, 15:03:09
Reklamlar  

Gönderen Konu: 147 / GT / 156 (2006) Body Computer  (Okunma sayısı 1140 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Veloce

• Moderatör
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
147 / GT / 156 (2006) Body Computer
« : 05 Ağustos 2015, 19:01:45 »
Değerli arkadaşlar, forumumuzun yeni bölümünün ihtiyaç sahiplerine faydalı olması ve suistimal edilmeden bir forumun genel varolma amacına uygun şekilde devam etmesini dilerim. Sabahtan beri yazmaya çalışıyorum ama araya birşeyler giriyor diye yazamamıştım neyseki vakit bulabildim. Bu kısacık arada dahi hemen paylaşımlar gelmiş olması beni memnun etti açıkçası...

Gelelim parçamıza... 147 araçtan çıkma body computer, zamanında ihtiyaç duymuş olanların bileceği üzere 600 700 tl gibi fiyatlara satılmakta olan ve yenisinin 1000 tl üzeri fiyatlara satıldığı bir parça. Araçlarımızın birçok verisi ya da bir başka deyişle, motor hariç tüm verileri bu computer ile işlenmektedir.

Bu parça normalde tek olarak satılı piyasada. Fakat benim ihtiyacım olan sadece GT araçlarımdan birindeki stop lambası arıza ışığını söndürmekti. Parça normal olarak çalışmıyor, ampul değişsede elektrik iletilmediğinden dolayı çalışmıyordu. Ben parça boşa ziyan olmasın diye sadece bu stop lambasını kumanda eden entegreyi tespit ettirdim ve komple body computer üzerinden sadece bir tek entegreyi alarak bu işi hallettim. Gerisi sağlam şekilde durmakta.

Bu tip arızası olanlar için elzem, piyasada hiç de ucuz olmayan bir parçadır. İlgilenenler bir şeklde benden temin edebilirler. Veloce Alfa Romeo adına bu tür paylaşımlara buradan ara ara devam edeceğim. Herkesin katılımı ile birçok ihtiyaç sahibi masraflarını ciddi anlamda düşürebileceklerdir.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: samiozde (07 Eylül 2015, 11:33:09), universeee (10 Ağustos 2015, 16:18:57), Tuncay N (06 Ağustos 2015, 14:18:40)

silverzar

• Yeni Üye
  • *
Ynt: 147 / GT / 156 (2006) Body Computer
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2015, 15:25:46 »
body computerden kastın nedir hocam bu araçlarda body computer yok bildiğim katdarı ile??

Seo4Smf Tagleri: 2006 body computer 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.