Yukarı git

22 Kasım 2017, 00:31:26
Reklamlar  

Gönderen Konu: 147 1.6 TS Motor ile Şanzıman Arasında bi yerden komple yağ boşaltması  (Okunma sayısı 663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekrem Balkan

• Yeni Üye
  • *
Arkadaşlar Merhaba,

Bugün sabah AÖF sınavına giderken virajı döndüğüm esnada benim hizamda bir çatırtı koptu. Ne olduğunu anlamadın. Çünkü yola da bir şeyler düşmüştü bende altıma aldım sandım. Bir şey olmadığına emin olmak için virajı tamamladıktan sonra bulduğum ilk uygun yerde sağ çektim ve arabanın altına eğildiğimde hızla yağın boşaldığını gördüm. İlk başta motordan sandım ve istop ederek motoru durdum. Ama motorun sesinde değişsen bir ses tonu yoktu ve yağ seviyesi de kötü değildi. Yaklaşık 100-150 mt. filan gitmiştim. Ayrıca yağ seviyesi azalsaydı sizin bildiğiniz gibi bilgi ekranın da ENGINE OIL PRESSURE LOW hatası vermesi gerekirdi. Ama o hata ile karşılaşmadım. Arabamı stepnenin krikosu ile kaldırdım ve Ustamı arayıp durumu anlattım, vitesin geçiş yapıp yapmadığını sordu, motorun çevresinde yada karterinde bi sızıntı görüp görmedği sordu bende o bölgelerde bir sızıntı tespit edemedim.  Vites geçiyordu evimin önüne kadar yavaş kullanarak zorlamadan gidebileceğimi söyledi. Gittim de ama ne vites geçişlerinde problem vardı ne motor da problem vardı. Her şey sağlıklı çalışıyordu ama motor istop edip vitesi boşta salladığım zaman biraz değişik bir ses geliyor.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bana tahmini ne kadar maliyet çıkar bilemiyorum yarın sanayi açık olursa da arabamı götüreceğim ya da salı günü.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ekteki resimde de göreceğiniz üzere biraz üstünde kırılmış bir şey gördüm
Sizce bu problem neden kaynaklanabilir? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
geçmiş olsun, blok patlamasın kol çıkarmasın yeterki.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ekrem Balkan

• Yeni Üye
  • *
Bugün götürdüm sanayiye, maalesef blok üst taraftan bi yerden çatlamış. Ustanın dediğine göre dişlilerden biri kırılmış ve şanzımanı çatlatmış. İşleme başladılar sökecekler neyi varmış bakacaklar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ama çok büyük bir problem olmayabileceği tamir edilebilir mi bakılacağı söyledi. Çünkü vites geçişlerinde herhangi bir sıkıntı yok 1,2,3,4, geri vites. ama 5 vitesi denemedim büyük ihtmalle 5. vites dişlisin de problem var.

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Çok geçmiş olsun. Nedir son durum?

Seo4Smf Tagleri: şanzıman komple arasında yerden boşaltması 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.