Yukarı git

16 Ağustos 2018, 01:56:50
Reklamlar  

Gönderen Konu: 1 Aylık 170HP Deneyim  (Okunma sayısı 1672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HKN

• Yeni Üye
  • *
Ynt: 1 Aylık 170HP Deneyim
« Yanıtla #15 : 19 Ocak 2018, 22:49:08 »
Bende dün 2012 giulietta aldım. Bakımları 8. Ayda yapılmış olsada Hemen İzmir’de ÖZGÜR ustada yağ polen filtresi ve küçük bakımlarımı yaptırdım. İstanbul’a getirene kadar inanılmaz rahatsız oldum. Araç çok fazla uğultu ve titreme yapıyordu. Birde klima bozuldu yolda. İstanbul’a gece geldim netten sorunu biraz araştırdım. Genel yorum salıncak ve motor kulakçığı yazıyordu. Bende Bostancı’dan zeki ustanın yanına gittim. Araca binince zaten anladı sorunu yarım günde salıncaklar ve kulakçık değişti. Klima motorunu da değiştirdim. Bu araçlarda kronikmiş konsol üstü kapağında sorunu vardı onuda yaptırdım. Çıkarkende orijinal 2 tanede yonca aldım tam oldu. Aracın sesi tamamen gitti uğultu titreme kalmadı. Yarın direksiyona deri kaplama yaptıracağım. Ayrıca rot ayarları da yapılacak. Pazartesi de kaporta onarım ve boyamaları bitecek. En son lastikleride daha az ses yapan bir marka İle yenileyeceğim. Bu arada izmirden İstanbul’a ortalama 120 km hızla 4-5 litre yaktı. İlk başta inanamadım sonra yine kontrol ettim gerçekten de 4-5 litre yakıyordu. Arkadaşlar çok yakar diyordu onlar içinde ekran resimlerini de çektim.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 369 Mesajı Toplam
    413 Kere Beğenildi
« Yanıtla #16 : 20 Ocak 2018, 09:06:09 »
Hayırlı olsun,kazası belasız binin inş..

Ferhat_27 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: HKN (20 Ocak 2018, 18:50:44)

Celikoglu53

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #17 : 20 Ocak 2018, 11:52:12 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bende dün 2012 giulietta aldım. Bakımları 8. Ayda yapılmış olsada Hemen İzmir’de ÖZGÜR ustada yağ polen filtresi ve küçük bakımlarımı yaptırdım. İstanbul’a getirene kadar inanılmaz rahatsız oldum. Araç çok fazla uğultu ve titreme yapıyordu. Birde klima bozuldu yolda. İstanbul’a gece geldim netten sorunu biraz araştırdım. Genel yorum salıncak ve motor kulakçığı yazıyordu. Bende Bostancı’dan zeki ustanın yanına gittim. Araca binince zaten anladı sorunu yarım günde salıncaklar ve kulakçık değişti. Klima motorunu da değiştirdim. Bu araçlarda kronikmiş konsol üstü kapağında sorunu vardı onuda yaptırdım. Çıkarkende orijinal 2 tanede yonca aldım tam oldu. Aracın sesi tamamen gitti uğultu titreme kalmadı. Yarın direksiyona deri kaplama yaptıracağım. Ayrıca rot ayarları da yapılacak. Pazartesi de kaporta onarım ve boyamaları bitecek. En son lastikleride daha az ses yapan bir marka İle yenileyeceğim. Bu arada izmirden İstanbul’a ortalama 120 km hızla 4-5 litre yaktı. İlk başta inanamadım sonra yine kontrol ettim gerçekten de 4-5 litre yakıyordu. Arkadaşlar çok yakar diyordu onlar içinde ekran resimlerini de çektim.

aynen kardeşim az yakıyor. motor kulakçığı önemli ben alır almaz değiştim. dün de rot ayarları yapıldı araba baya bi rahatladı.

Celikoglu53 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: HKN (20 Ocak 2018, 18:50:40)

sertacunal

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 07 Nisan 2018, 18:11:40 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Aracın hayırlı olsun. Beyaz renk çok yakışıyor bu arabaya. Ama 4-5 litre biraz fazla iddialı olmuş.  Gerçekten resimleri varsa gönderebilir misin buradan?  Ben aynı aracı bir seneden uzun süredir kullanıyorum, ekonomik sürüş tekniklerine oldukça hakimim ve izmir istanbul arası da yol yaptım. Aracım yeni,  bakımları da eksiksiz. 90-100 km ortalama ile klima kapalıyken 5 litrenin biraz üzerinde kalıyor, klima açıkken 5.5 litre civarı yakıyor. 120 km gibi ortalama otoban hızlarında ise 6-6.5 litrelerin altına inmek pek mümkün değil. İftar trafiğinde, rampa olmayan yolda istanbul e-5te git gel 100 km bir sürüşte 4.8 litreyi görmüştüm. Bunun altına inmedi. Tabi ki bu değerler bile benzinli bir araç için oldukça makul. Çok yakıyor diyenlere ben de katılmıyorum. Bundan daha az yakan belki 1.2 TSI motor var ama onun da gücü düşük kalıyor.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2018, 18:13:52 Gönderen: sertacunal »

Dellobaltino

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #19 : 07 Nisan 2018, 19:45:48 »
Uğultunun salincakla motor kulağiyla ilgisini çözemedim ne çeşit bir uğultuydu.ben de de var uğultu ama yol sesi uğultusu

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Player3535

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 30 Nisan 2018, 19:29:40 »
benım aractada uğultu var ancak motor sesı gıbı 110 120 arası hızla gıderken vıtes 6 da 1500 2000 devır arası sankı böyle gür gür gür gıbı ses geliyor ancak gaza ya cok az basıyorum yada hıc basmıyorum gaza bastığımda ses kesılıyor

Seo4Smf Tagleri: 170hp aylık deneyim 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.