Yukarı git

19 Kasım 2017, 19:03:34
Reklamlar  

Gönderen Konu: 0 km aldigim alfa romeo giulietta jtdmdistinctive den kurtulmak istiyorum  (Okunma sayısı 1729 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neoalfa

• Ziyaretçi
merhabalar,
kalite yoksunu olan alfa romeo giulietta jtdm distinctive sunroof lu aracımı satıyorum,
cok titiz temiz ve ozenli kullanmış olmama ragmen bu arabadan nefret ettim,
her parcası ile tamamen kalite ozurlu bu arabayı aldıgıma oldukca pişmanım,
bu arabayı sevenler ve gonul verenler lutfen hakaret olarak algılamasın , ama benim gozumden ve deneyimimden
beş para etmez bu alfa markasi,

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

octinum

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Siz çok yanlış araba almışsınız. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bilmiyorum sinirden gelip kendinizi bile tanıtmadan ve ilan vermeden, sadece yazıp gittiniz mi ama biraz aydınlatalım.

Araba etraftakilerin, hele ki satış temsilcisinin lafıyla alınmaz. Önce ihtiyacınızı belirlersiniz. Sonra tercihlerinizi. Sonra bu ihtiyaç ve tercihlere uyan segmenti ve arabayı ararsınız. Siz Alfa'nın o segmentte iddia etmediği bir şeyleri arıyormuşsunuz, Alfa'nın verdiklerine ise hiç kafa yormamışsınız. Ama gidip Alfa almışsınız. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Giulietta'nızın pek çok parçası sınıfında üst düzeydedir. JTDM diye yazıp geçtiğiniz motor mesela. Veya süspansiyon sistemi, yol tutuş anlamında. Muhtemelen iç trimde belirli yerlerde ucuza kaçılmıştır ama segmentinde diğer araçlarda da aynısını görürsünüz.  Birinde kapı açma kolu kalitelidir, öbüründe far düğmesi, bir diğerinde koltuk döşemeleri. Buna yapacak bir şey yok. Ha belki işçilik kalitesinden bahsedebiliriz, haklısınız, Alman rakiplerini tutmayabilir.

Bence biraz hakaret etmek istemişsiniz yalnız. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Beş para etmez dediğiniz marka en kötü olduğu yıllarda bile dünyada bir şekilde adından söz ettirdi. 13 yaşında 156 kullanıcısıyım; işçilik olarak sizinkinden bariz kötüdür benimki. 156 için bile tüm dünyada "kusurlu ama harika" minvalinde konuşurlar. Dünyanın geri kalanı (bu arada biz de Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ) toptan gerizekalı olmadığına göre Alfa markası beş para etmez yazmak epeyce iddialı olmuş. Canınız sağolsun ne diyelim, yanıldığınız için kızmışsınız.

Size önerim Audi A3 veya bütçeniz yeterli gelmezse Skoda Octavia olacak. Onlarda da ucuza kaçılmış parçalar vardır (Skoda'da daha çoktur) ama Audi işçilik anlamında BMW'den, hatta bazı durumlarda Mercedes'ten de iyi olabiliyor. Skoda ise genelde beklenmedik düzeyde iyi çıkıyor. İngiltere'de "reliability index" diye anketler yapılır, bir ara Octavia o anketlerde Passat'tan da iyiydi. Kötüye gitmemiştir herhalde.

octinum 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Timuçin Çolakel (15 Mayıs 2016, 04:29:54), hannibal (13 Mayıs 2016, 20:38:44)

alisto

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi

Şimdi bu alfa markası kalite özürlü olduğu için bunun ikinci eli de yoktur, satılmaz bi türlü Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu vak'alar için şiddetle golf tavsiye edilir. 2 senede 1 doz volkswagen iyi gelecektir. Her parçası kalite kokar. Tasarımı süperdir, iç mekan uzay mekiği gibidir ışıl ışıl, performans zaten harika  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz

Aşmış

• Üye
  • *
  • 31 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
Bence arkadaş bir troll Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yani ciddiye alınacak bir durum yok ortada. Yorulmayın.

Ne kadar az bilirsen o kadar şiddetle savunursun.

neoalfa

• Ziyaretçi
Merhabalar arkadaslar ,
İsmim sinan
2014 yili temmuz ayinda 0 km alfa romeo giulietta dinstictive sunroof alfa kirmizi si arabayi satin aldim,
ozellikler olarak tamamen bana hitap ediyordu, gerek dizel motora sahip olmasi gerekse sunroof olmasi gerekse yakit degerleri vs...

neden alfa bes para etmez ?
1. araci aldim 3 ay a kadar hersey guzeldi,, hersey 3 ay sonra yaklasik 10 bininci km de basaladi, ilk olarak kapi kolu kirildi bes para etmez kalitesiz mis!!!

2. ardindan start-stop arizasi vermeye basladi en az 4 ay surdu, en sonunda beyini degistirmekte buldular careyi..
bu arabanin beyni de bes para etmez!!!!

3. ardindan sol (surus koltugu) tarafindan ses gelmeye basladi on cam fitili kopmus bes para etmez bu alfa !!!!!

4. ardindan on sis farlari catladi ikiside degisti !! bes para etmez bu alfa kalite yoksunu!!!

5. su anda on cam sag (yolcu tarafi) islik sesi geliyor, bulamadilar sebebini ben tesbit ettim, on cam takilirlen cukurda birakilmis!!! o yuzden ses geliyor tekrar degisecek cam bes para etmez bu alfa !!!!!

6. yeni takilan sis fari tekrar catlamis tekrar garantiden degisecek bes para etmez bu alfa!!!!

7. aman alfa kullaniyorsan en ufak tumsekten gecmeyin motoruna kadar heryeri titriyor bu arabanin bes para etmez bu alfa !!!!

troll veya fake oldugunu iddia eden arkadaslar lutfen yukaridaki ilan numarami gsm numaramdan bana ulassin.
gercekleri kendileri ile paylasayim,,
hem ozenli hem titiz ve temiz kullandigim bu kalitesiz alfa dan kurtulmak istiyorum, almak isteyen varsa lutfen iletisime gecsin benimle,, bu kadar sorun yasanmis alfa yi kim almak ister tabiiki ama bir tane kullanici hatasi yok hepsi tamamen alfa nin eseri bes para etmez cunku!!!!
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2016, 00:36:31 Gönderen: neoalfa »

sametunver134

• Üye
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
Bahsettiginiz arizalar her aracta olabiliyor sonucta servis hepsini degistirmis bes para etmez diyip bizleri gerizekali yerinemi koyuyorsun! Bu kadar Alfa kullanan insan salak ozaman! Ben 2004 156 sahibiyim ilk arabam tabiri caizse butun acemiligimi bu arabada attim dikkat edilmesi gereken seylere dikkat ettim Allaha sukur Sarikamista -38 derece milletin hondalari fordlari calismazken tek marsta calisti. Bu kadarda haksizlik edip markayi kotulemeyin nedense wolkswagende veya ford da daha beter arizalar cikinca kimse sesini cikartmiyor Alfada olunca yerden yere vuruluyor!!!!

LG-D802 cihazımdan gönderildi

neoalfa

• Ziyaretçi
alfa nin giulietta modeli sahibiyim ,, 156- 159 lar serisi hakkinda bilgim yok, yorumumda yok o seriler farkli olabilir,
ben su anda 2014 yili ve sonrasi icin gecerli alfa giulietta dan bahsediyorum, kimseyede hakaret ettigim yok,
tek hakaretim giulietta ya neden ?
 yukarida bahsettigim sorunlar yeterince yordu beni,, aksini dusunen varsa lutfen mengerler servisine sorgulasin, acaba bu arac bu kadar kalitesizmi,, tabiki sordugunuzda oooo harika bir araba bu denir, bende buna kandim da aldim ?
sonuc ortada islik calan bir alfa, isinan hava da sikiysa ac klimayi pis yag kokusu sariyor arabayi, en ufak tumsekten gecerken her tarafi titriyor, sunroof dan ses geliyor,,

daha var sorunlari yormamak icin yazmiyorum burada, ben cok pismanim bu arabayi aldigima ve elimden cikartmak istiyorum, kaliteli oldugunu dusunen arkadaslara gercekten uygun fiyata verecegim.

octinum

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
@neoalfa: Yöneticilerden rica edelim, telefon numaranız silinsin veya gizlensin. İnternet ortamında sakıncalıdır bu tip özel bilgilerin paylaşılması, rahatsız edilmenizi istemeyiz.

Kalite değerlendirmesi bir tane kullanıcı seçilip üstünde yapılmaz. İstatistikler verirsiniz, sonucunda kaliteli, kalitesiz, beş para eder, etmez değerlendirmesi yapılır. İstatistik yoksa, hiç kusura bakmayın, yukarıda yazdıklarınızı ciddiye alanın aklından ve eğitiminden otomotiv sektöründe çalışan bir mühendis olarak şüphe ederim.

Söylediklerinizin hiçbiri, 13 yaşındaki Alfa Romeo'mda başıma gelmedi. Giulietta'nın ortalama üretim kalitesi 156'dan belirgin şekilde yüksek olduğuna (ve ikimiz de yalancı olmadığımıza) göre tek açıklaması size "limon" araba denkgelmiş. Tavsiyem yasal yollarla aracın değişimini isteyin.

Dünya yüzünde tek akıllının siz olduğu ve Alfa'nın beş para etmez olduğunu bir tek sizin farkettiğiniz fantezisinden de kurtulmanızı tavsiye ederim. Çok fazla var bunlardan çünkü, artık komik de olmuyor. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Tamam alfa kalitesiz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Hayırlı satışlar size.

sencerb88

• Yeni Üye
  • *
Birader, alfa hayranı olunmadan alınmaz. Sen git peynir ekmek gibi satılan ne kültürü ne dizaynı bişeye benzeyen sonradan görme arabalarından al paranla. Burası sıradan araç sahiplerinin biraraya gelip araçlarındaki sorunları paylaştığı bir yer değil sadece, insanların severek, kimbilir yillarca ne hayllaer kurarak aldıkları arabalarını ve kültürlerini paylaştıkları bir fan kulübü bir nevi ayrıca. Yani gelip buraya alfa beş para etmez diye bağırırsan insanlar da camiye girip Allah'a küfretmişsin gibi tepki verirler...
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2016, 12:13:53 Gönderen: sencerb88 »

octinum

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
alfa nin giulietta modeli sahibiyim ,, 156- 159 lar serisi hakkinda bilgim yok, yorumumda yok o seriler farkli olabilir,
ben su anda 2014 yili ve sonrasi icin gecerli alfa giulietta dan bahsediyorum, kimseyede hakaret ettigim yok,
tek hakaretim giulietta ya neden ?
 yukarida bahsettigim sorunlar yeterince yordu beni,, aksini dusunen varsa lutfen mengerler servisine sorgulasin, acaba bu arac bu kadar kalitesizmi,, tabiki sordugunuzda oooo harika bir araba bu denir, bende buna kandim da aldim ?
sonuc ortada islik calan bir alfa, isinan hava da sikiysa ac klimayi pis yag kokusu sariyor arabayi, en ufak tumsekten gecerken her tarafi titriyor, sunroof dan ses geliyor,,

daha var sorunlari yormamak icin yazmiyorum burada, ben cok pismanim bu arabayi aldigima ve elimden cikartmak istiyorum, kaliteli oldugunu dusunen arkadaslara gercekten uygun fiyata verecegim.

156'ları ben bilirim, yardımcı olayım. Belirli yerlerinde oldukça kaliteli malzeme kullanılmış olmakla beraber işçilik anlamında yeni Alfa'lara göre geridedir. Hatta 159 çıktığında 156'ya göre Alman kalıyor derlerdi. Benim arabam bu ve "diğer" forumdaki pek çok 156'dan ortalama bir tanesi. Sizinki de ortalama bir Giulietta olsaymış bunlar başınıza gelmezmiş tahminen. İnternette arayın, söylediğiniz şeylerin hemen hemen tamamı sizden başka neredeyse kimsenin başına gelmemiştir. O yüzden dedim yasal yolları kullanın diye.

Bizim itirazımız, farkında olmadan bize hakaret ediyor olmanız. Beş para etmez bir arabaya para vermiş bir yığın insan var burada, biri de benim. Arabaya beş para etmez dediğinizde dolaylı yoldan (elbette farkında değilsinizdir) bana "beş para etmez arabaya para vermiş salak" diyorsunuz; ki kendi adıma, bunu demek için epeyce bir iddialı olmanız gerektiğini bildireyim. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Seviyeli düzeyde her türlü konuda tartışma yapılabilir,incitici,kırıcı,hakarete varan yazışmalar olursa yönetim tarafından konu kilitlenip,silinecektir....

Alfatürk Yönetim..

Ferhat_27 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: (12 Mayıs 2016, 12:33:23)

neoalfa

• Ziyaretçi
tum arkadaslar ve alfaturk yonetimi,
benim burada aktarmak istedigim kisileri alfa dan sogutmak veya hayranliklarini bitirmek degil,
bende bir hayran olarak aldim ve bu sebeplerden dolayi aldigima pisman oldum,
hepimiz aldigimiz alfa larla keyifli surusler istiyoruz hepimizin niyeti bu ,
amacim ne kisileri incitmek nede bir markayi kucumsemek,
madem alfa yi seviyoruz o halde bizleri gerek kalite olsun gerekse alfa arabasinin mevcut sorunlari ile basbasa birakmaya kimsenin hakki yoktur, ben onca hayran olup onca para dokup alicam bu arabayi ve beni magdur edecek
bu kabul edilebilir birsey degil,
 bu sorunlari ve benzeri durumlari yasayan her arkadas bence alfa romeo ya tepkisini koymali ,
madem bu araca biniyoruz hakkini vermeli bu alfa romeo markasi

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
@neoalfa

5 para etmez gibi yazılar yazmazsanız seviniriz...
Çünkü forumdaki ben ve diğer arkadaşlar o 5 para etmez dediğin alfalara biniyoruz...

Sizin başınıza gelenler istisnai bir durumdur,çözüm ise y.servisler veya Tr Alfa bayisidir..

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Siz çok yanlış şeyler aramışsınız Alfa Romeo'da. Kapı kolunun kırılması, sis farlarının kırılması vs. sizin şanssızlığınız. Biz alfistiler olarak sürüş hissi, keyif, viraj dönerken aracın hissettirdikleri gibi şeylere aşığız. Siz bunları aramıyorsanız ki yazdıklarınızdan aramadığınız belli, en doğrusunu yapıp satıyorsunuz.

Bugün eve geliyordum. Boş yolda çok sevdiğim bir virajda limitleri zorlamadım ama kontrol altında çok hafifçe milim milim kaydığımı hissetmek bana o kadar keyif verdi ki anlatamam. İşte biz bunu arıyoruz, bundan keyif alıyoruz, bunu istiyoruz. Zevkler tartışılmaz.

Seo4Smf Tagleri: istiyorum aldigim jtdmdistinctive kurtulmak 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.