Fiat grubunda Jeep cephesi ile MiTo ve Giulietta sürprizi

2722f6bcd13027c06fe9d3b0e6f955cf_XL[1]

Chrysler grubu geçen yıl Fiat grubu tarafından satın alındı ve Ateco grubu üzerinden Fiat ve Alfa modellerinin satış, pazarlama ve dağıtımı ele geçirilmiş oldu. Jeep markasının ve Fiat-Chrysler ‘in Asya-Pasifik CEO’su olan Michael Manley, marka olarak çok büyük potansiyelleri olduğunu, ancak Detroit’te oldukları yerde oturarak bu potansiyellerini var olan kısıtlı portfolyoları ile harekete geçiremeyeceklerini belirtti. Yeni kurulan ortaklıkla çok daha geniş bir pazara odaklanabildiklerini ve satışlarının kısa sürede ikiye katlandığını, ancak bunun yeterli olmadığını söyledi. Bu da Alfa’nın yeni SUV modeli için Jeep’in sabırsız olduğunun önemli bir göstergesi.

Fiat-Chrysler’in ürün planlama direktörü Alex Tam, Alfa Romeo’nun Avustralya pazarı ile ilgili “her şey direksiyonu sağ tarafa almakla ilgili, buna bir göz atmamız gerekir” diyor.

Fiat-Chrysler Grubu Avustralya Genel Müdürü Clyde Campbell, aynı zamanda İngiltere, Güney Afrika, Japonya gibi diğer sağdan direksiyonlu ülkelerdeki patronlarla da bir ittifak kurarak tüm güncel modellerin bu ülkelerde satılması için genel merkeze baskı yapmaya çalışıyor.

MiTo ve Giulietta ile ilgili yeni bir haber:

Campbell, Alfa’nın şu anki modelleri MiTo ve Giulietta’nın, Fiat grubuna ait Abarth tarafından geliştirilmiş performanslı seçeneklerinin 2013 sonu veya 2014 başından önce üretileceğini belirtiyor.

Şu anda Avustralya pazarında Fiat grubundan sadece Alfa Mito, Giulietta ve Fiat 500 satılıyor. Gelecekte 4C ve yeni Spider modellerinin de kıtada satışa hazır olacağı resmi kaynaklardan doğrulanmış durumda. Ancak Avustralyalılar Dodge Dart için de bir hayli ısrarcı.

Orijinal makaleden derleme: Steve Colquhoun, 10 Ağustos 2012, Drive

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


7 − altı =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>