FHM Dergisi Alfa Romeo 4C’yi Yılın Arabası Seçti

131209_AR_4C_FHM_01

Britanya’nın bir numaralı erkek yaşam dergisi FHM Alfa Romeo 4c ’yi yılın arabası seçti. 

Alfa Romeo’nun hafif yapısıyla göz dolduran süper-arabası, sihirli bir araç olarak tarif ediliyor

FHM dergisi Alfa Romeo 4C’yi yılın arabası seçti. Birleşik Krallık’ın en büyük erkek yaşam dergisi, 4C’yi Britanyalı kullanıcıların büyük çoğunluğunun en çok sahip olmak istediği ve hayranlık duyduğu araba olarak belirledi.

FHM’in, beş kıtada yayınlanan 21 uluslararası versiyonu, internet siteleri ve mobil uygulamaları ile genç erkekler arasında küresel bir referans noktası düşünüldüğünde, bu seçimin Alfa Romeo için önemi daha iyi kavranabilir.

FHM tarafından “gezegenin en heyecan verici spor arabalarından biri” olarak tarif edilen Alfa Romeo 4C’nin güçlü motoru ve olağanüstü dinamik niteliklerine ek olarak süper teknoloji karbon fiber şasisi, ultra hafif gövdesi ve direksiyon hassasiyeti öne çıkarılıyor.

Alfa Romeo mühendisleri tarafından tasarlanan ve Modena’daki Maserati tesislerinde üretilen bu baştan çıkarıcı orta motorlu, arkadan itişli coupe, iki çanak koltuğuyla Alfa Romeo DNA’sında gömülü şıklığı kusursuzca temsil ediyor: maksimum sürüş keyfi için tasarlanmış teknik mükemmeliyet ve nefes kesici bir stil.

Alfa Romeo 4C, kısa fren mesafeleri ve enine ivmenin hayati önem taşıdığı gerçek sürüş deneyiminde de hiçbir taviz vermeden ‘en iyi’yi sağlayan tam bir canavar. 0-100 km 4.5 saniye, 258 km/s maksimum hız, 1.2 g maksimum yavaşlama, 1.1 g maksimum yanal ivme… Tüm bunlar, 4 kg/hp olan sıradışı ağırlık-güç oranına ek olarak optimum ağırlık dağılımı (%40 ön aks, %60 arka aks) ve sadece 895 kg toplam ağırlık ile sağlanıyor. Otomobil büyük oranda karbon fiber, alüminyum, çelik ve SMC’den (Yumuşak Manyetik Kompozit) oluşuyor.

Bu birinci kalite performans aynı zamanda yeni 240 beygir 1750 Turbo petrol motoru ile son nesil ‘Alfa TCT’ dry twin kavrama şanzımanın birleşimi ve yeni yarış modu sayesinde sağlanmakta. Tork ve güç, bu kategoride sırasıyla 200 Nm/I ve 137 HP/I değerleriyle yeni rekorlar kırarken, maksimum 240 beygire 6000 devirde ulaşılıyor.

FHM panelinde son sözler şöyleydi:, “Birkaç değerlendirmeden sonra, FHM yılın arabası ödülünü hak edebilecek sadece bir araba kaldı. Şaşırtıcı hızı, harikulade görüntüsü ve ulaşılabilir fiyatıyla, Alfa Romeo 4C 2013 yılında bizi en çok heyecanlandıran araba oldu.”

Kaynak: http://www.alfaromeopress.com/press/article/115861

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


+ 9 = on

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>