Alfa Romeo 4C Spider’ın Casus Fotoğrafları Sızdı

4cspider1

 

Merhabalar.

 

Daha önceki yazılarımızda Alfa Romeo’nun Mazda ile ortak bir platformda yeni bir Spider üreteceğinin müjdesini vermiştik. Fakat bugün ortaya çıkan yeni casus fotoğraflar bu konuda bir kafa karışıklığı yarattı. Fiat’ın yeni yol haritasına baktığımızda Spider modelinin Mazda MX-5 ile ortak platformda üretileceği görünüyor. Fakat uzun süredir 4C’nin de bir Spider modeli olacağı söylentileri dolaşıyordu. Anlaşılan bu dedikoduların haklı sebepleri olacak ki, 4C’nin open-top veya roadster olarak nitelendirebileceğimiz bir versiyonu yolda gibi görünüyor. İtalyan otomotiv bloglarından en meşhurlarından biri olan autoblog.it ‘in haberinde yer alan casus fotoğraflar targa stili bir roadster’ın bizi beklediğinin habercisi gibi.

 

4cspider4

 

Sürücü kabininin arkasındaki sabit cam, B sütununun takla barı tarzı bir çatısı olması ve arka çamurluk yükseltilerinin yerlerini coupe modeline göre koruması, bize fotoğraflar üzerinden targa tarzı bir roadster yaratılacağı imajını veriyor. Yeni aracın coupe modeli gibi karbon monokok şasi ile mi üretileceği meçhul. Malumunuz bu şasiyi üretmek meşakkatli ve uzun bir süreç gerektiriyor. Fiat ise elinde bu teknolojiyi zaten bulunduran ve know-how’ı son derece iyi olan Maserati’ye bu modeli üretmesi için görevlendirmişti. Ancak üretim sürecinin uzunluğu dolayısıyla bu model yılda 3500 adetle sınırlandırılmıştı. Eğer 4C coupe modelinin yanında aynı teknoloji ile Roadster modeli de üretilecekse de, daha önce belirlenen yıllık 3500 adet üretim miktarı roadster modelleri de kapsayacak mı, bu da bir soru işareti. Aliminyum veya çelik şasiyle üretilecekse de fiyat ve performans nasıl olabilir? Bunlar da fanatiklik derecesinde marka bağımlılığına sahip alfistilerin önümüzdeki günlerde merakla beklediği haberlerden olacaktır.

 

4cspider2

4cspider3

 

4cspider5

 

Kaynak: Mirco Magni, autoblog.it, 6 Kasım 2013

Fotoğraflar: Walter Vayr

 

BU HABERİ FORUMDA TARTIŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


dört − = 0

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>